مدلسازی عددی گروه ریزشمع و بررسی پارامتریک تحت بار استاتیکی مایل و لنگر خمشی در خاک دانه ای

اساسا ریزشمع‌ها به عنوان المان‌هایی برای تقویت پی در مقابل بارگذاری‌های استاتیکی و دینامیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مزایای استفاده از ریزشمع‌ها شامل انعطاف پذیری بالای آن‌ها در انواع شرایط بارگذاری استاتیکی و دینامیکی، قابلیت نصب با هزینه‌های جانبی کمتر در انواع خاک‌ها و وضعیت های مختلف، حداقل درجه‌ی دست خوردگی ممکن در سازه‌ های مجاور و خاک اطراف در حین اجرا، قابلیت اجرای آن‌ها به صورت مایل، مقاومت در مقابل بارهای محوری و جانبی و حجم کم عملیات خاکی به دلیل قطر کوچک ریزشمع‌ها می‌باشد.

در این پروژه با بررسی و مطالعه‌ی پارامترهای تاثیرگذاری هم چون، طول، قطر، زاویه اصطکاک داخلی خاک و تغییر آرایش بر روی سیستم ریزشمع– خاک تحت بار استاتیکی مایل و لنگر خمشی، به مقایسه‌ی میزان نشست در هر یک از حالت ها می‌پردازیم. مدلسازی به وسیله‌ی نرم افزار المان محدود Plaxis 3D Foundation  انجام می‌گیرد و تمامی نتایج و خروجی ها به وسیله‌ی نمودارهایی بر حسب نشست در حالت‌های مختلف تحلیل و بررسی می‌شوند.

در هر یک از حالت ها نشست و مقدار کاهش آن نسبت به حالت بدون ریزشمع در نمودار مشخص شده است. با افزایش طول ریزشمع ها در هر یک از حالت های در نظر گرفته شده برای قطر و زاویه اصطکاک داخلی خاک، روند کاهش نشست یکسان بوده و در تمامی حالت ها از طول 6 الی 10 متر روند کاهش نشست کند شده و به یک مقدار ثابت در طول 10 متر رسیده است، که نشانگر طول بحرانی در ریزشمع ها می باشد.

با قرارگیری ریزشمع‌ها در کناره‌های پی، کاهش بیشتری در نشست مشاهده شد که علت آن افزایش نشست پی در گوشه ها در خاک های ماسه‌ای است.

با کاهش 17% از طول ریزشمع‌های سمت چپ پی که بار کمتری به آن قسمت وارد می‌شود، نشست تنها 9% افزایش یافته که بیانگر طرحی اقتصادی می‌باشد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

مدلسازی عددی گروه ریزشمع و بررسی پارامتریک تحت بار استاتیکی مایل و لنگر خمشی در خاک دانه ای

  • تولید کننده: مارکت کد
  • شناسنامه: مدلسازی عددی گروه ریزشمع و بررسی پارامتریک تحت بار استاتیکی ما
  • موجودی: در انبار
  • زبان برنامه نویسی: Plaxis 3D
  • برنامه نویس: نوید انصاری راد
  • سریال برنامه: MC1-1113
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • رایگان

برچسب ها: مقاوم‌ سازی, ریزشمع, نشست, بارگذاری استاتیکی و دینامیکی, مطالعه‌ی پارامتریک, نرم‌افزار Plaxis 3D Foundation