پروژه کاربرد رویکردهای داده کاوی در حل مسائل بهینه سازی مدیریت منابع آب  مبتنی بر الگوریتم های تطبیقی هوشمند به کمک نرم افزارMATLABبه همراه فیلم آموزشی MATLAB

به لحاظ شرایط اقلیمی، وضعیت ویژه زمین ساختاری و به تبع آن محدودیت منابع آب و همچنین با توجه به محدودیت­ های اعتباری و ظرفیت­ های اجرای کشور ایران، لزوم برنامه ریزی دقیق و منسجم در منابع آب جهت بهره ­برداری منطقی ایجاد می ­گردد. منابع آب که زیربنای فعالیت­ های عمرانی را تشکیل می ­دهند، می­ توانند برنامه­ ریزی­ های اقتصادی را متأثر سازند. یکی از مهمترین سامانه‎های منابع آب موجود، مخازن سدها و بدنه آبی بالادست و پایین‎دست آنها است. با توجه به اهمیت و نقشی که منابع آب و به خصوص سدها در رشد کشور دارند، برنامه‎ریزی برای برداشت‎های منطقی از سدها با چشم‎انداز توسعه پایدار و تخصیص مقدار آب برداشت شده به مصارف گوناگون به صورت بهینه، مطمئن و مقرون به صرفه، با استفاده از مدل‎های شبیه‎سازی و برنامه‎ریزی به عنوان ابزارهای کارآمد در حل مسایل منابع آب امری اجتناب‎ ناپذیر محسوب می‎شود. در سال های اخیر با توجه به فعالیت هایی که در زمینه تولید و ارتقاء روش های بهینه یابی صورت گرفته است، الگوریتم هایی به وجود آمده اند که دارای قدرت و سرعت زیادی در رسیدن به جواب های بهینه و یا نزدیک به بهینه هستند. این روش ها در بسیاری از رشته های مختلف کاربرد داشته و استفاده از آنها در مسائل مختلف بهینه یابی از جمله بهره برداری بهینه و مدیریت منابع آب در مخازن سدها رو به افزایش است. اغلب این الگوریتم ها از طبیعت الهام گیری شده اند، به طوری که خود طبیعت نیز در مسائل دشوار از این روش ها استفاده می کند.. به طور کلی در این پژوهش ابتدا به حل مسایل توابع استاندارد ریاضی (Benchmark) با استفاده از الگوریتم های فراکاوشی (هوشمند) از جمله PSO، GA، ACO، DE و الگوریتم بهینه سازی جدیدی به نام CSS (Charged System Search) و مقایسه نتایج و عملکرد الگوریتم های مختلف پرداخته شده است و سپس بهینه ­سازی بهره ­برداری از سامانه مخازن مبتنی الگوریتم های بهینه­ سازی فراکاوشی (هوشمند) و مقایسه نتایج و عملکرد الگوریتم های مختلف ارائه شده است.

 

برای آشنایی با نرم افزار Matlab  می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Matlab  از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Matlab  به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی, پژوهشی و علمی می پردازند.

- آشنایی و  آموزش نصب نرم افزار Matlab

مشخصات کلی
تعداد صفحات محصول 40-60
فیلم آموزشی دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB
جامدات
حوزه تخصصی 1 عمران

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه کاربرد رویکردهای داده کاوی در حل مسائل بهینه سازی مدیریت منابع آب مبتنی بر الگوریتم های تطبیقی هوشمند به کمک نرم افزارMATLABبه همراه فیلم آموزشی MATLAB

  • تولید کننده: مارکت کد
  • شناسنامه: MC1-1109
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۵-۰۴-۱۲
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC1-1109
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,845,370تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,693,000تومان

برچسب ها: الگوریتم های فرا کاوشی, سامانه مخازن, بهینه‌سازی, الگوریتم جستجوی ذرات باردار, نرم افزار متلب, MATLAB

مقالات مرتبط