پروژه آموزش ساخت انیمیشن با استفاده از نرم افزار TecPlot

گزارش حاضر در پایگاه علوم محاسباتی ایران و سایت MarketCode.ir آماده شده است و شامل آموزش نحوه ساخت انیمیشن در نرم افزار TecPlot است و به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته‌ است.

استفاده از این گزارش با ذکر منبع بلامانع می‌باشد.

امروزه استفاده از علوم محاسباتی و شبیه‌سازی‌های عددی در مدلسازی مسائل مختلف به کمک کامپیوتر رونق فراوانی دارد. یکی از چالش‌های اصلی پس از شبیه‌سازی تحلیل نتایج و داده‌های خروجی از مسأله‌ی شبیه‌سازی شده است. از این‌ رو نرم‌افزارهای مختلفی برای این منظور تهیه‌ شده است و در دسترس کاربرهای روش‌های عددی قرار داده شده است. یکی از نرم‌افزارهای مهم و پرکاربرد در زمینه‌ Post Processing و یا تحلیل نتایج خروجی حاصل از کدها و نرم‌افزارهای محاسباتی، نرم‌افزار TecPlot  می‌باشد.

نرم‌افزار TecPlot دارای قابلیت‌های زیادی می‌باشد که با توجه به نیازهای متعددی که در روشهای عددی مختلف مورد نیاز است طراحی شده است. این نرم‌افزار قابلیت رسم نمودارهای برداری، Vector Graph، کانتور تغییرات یک تابع اسکالر، رسم تابع جریان، رسم نقاط گسسته ذرات و . . .  در یک، دو و سه بعد را دارا می‌باشد. 

یکی از قابلیت‌های مهم این نرم‌افزار که در این گزارش بدان خواهیم پرداخت توانایی ایجاد انیمیشن در TecPlot می‌باشد. ساخت انیمیشن از یک تابع، امکان بررسی و مشاهده‌ تغییرات آن تابع در زمان را بطور محسوس‌تری فراهم می‌کند. بنابراین در این گزارش روش‌های مختلف ساخت انیمیشن در این نرم‌افزار ارائه خواهد شد.

لازم به ذکر است که گزارش حاضر بر مبنای TecPlot 360. 2009 تهیه شده است. در نسخه‌های مختلف این نرم‌افزار تفاوت‌های جزئی وجود دارد، اما کلیت روند انجام کار در تمامی نسخه‌ها شبیه‌ به هم می‌باشد. 


پیش‌نیازهای این گزارش:

۱- آشنایی ابتدایی با نرم افزار TecPlot

۲- مشاهده‌ی برخی از شکل‌ها نیازمند نرم افزار Adobe flash player می‌باشد


مشخصات کلی
تعداد صفحات 10
تعداد صفحات محصول 1-20
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول Tecplot
سیالات
حوزه تخصصی 1 سایر

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه آموزش ساخت انیمیشن با استفاده از نرم افزار TecPlot

  • تولید کننده: شرکت نرم افزاري نجم
  • شناسنامه: MC2-1220
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 2017-08-01
  • زبان برنامه نویسی: Tecplot
  • سریال برنامه: MC2-1220
  • نویسنده: مارکت کد
  • 453,440تومان
  • قیمت بدون مالیات: 416,000تومان

برچسب ها: TECPLOT, انیمیشن, شبیه سازی, تابع اسکالر, Post Processing, پس پردازش, Vector Graph, نمودار برداری