پروژه استفاده از الگوریتم MHMP برای کنترل حرکت تحت شرایط محیطی ترکیبی با MATLAB + فیلم

عنوان کامل پروژه:

پروژه استفاده از الگوریتم MHMP برای کنترل حرکت تحت شرایط محیطی ترکیبی با استفاده از نرم افزار MATLAB و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار MATLAB

علم کنترل حرکت یکی از شاخه‌های جذاب تحقیقاتی است که در آن محققین به دنبال ساز و کار سیستم اعصاب مرکزی در زمینه طراحی، برنامه‌ریزی و کنترل حرکات هستند. شناخت سیستم اعصاب مرکزی در طراحی حرکت، می‌تواند کمک شایانی به علم توان‌بخشی و شناخت اختلالات حرکتی کند. اخیرا مدلی که از تلفیق مدل‌های مبتنی بر بهینه‌سازی و مدل‌های مبتنی بر داده است برای مطالعه حرکت برخاستن از صندلی ارایه شده است. این مدل یک طراح مسیر سلسله مراتبی و مدولار است که سیستم اعصاب مرکزی را به‌ خوبی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در این پروژه، توانایی این مدل در طرح حرکت برخاستن از صندلی، به عنوان یک حرکت پیچیده و روزمره، در قبال ترکیبی از شرایط محیطی مختلف و همچنین شرایط محیطی جدید مورد سنجش قرار می‌گیرد. برای این ارزیابی، ابتدا در آزمایشگاه اسکلتی و عضلانی، حرکت برخاستن از صندلی تحت شرایط محیطی مورد نظر ثبت می‌شود. سپس حرکات ثبت‌ شده با نتایج مدل مقایسه می‌شود. نتایج نشان می‌دهد عملکرد مدل در قبال شرایط محیطی جدید مناسب است. دقت محاسباتی بالای مدل و وجود شواهد رفتاری و نوروفیزیولوژیکی فراوان، می‌تواند تأیید‌کننده این فرضیه باشد که سیستم اعصاب مرکزی از یک ساختار مدولار و سلسله مراتبی در طرح حرکات بهره می‌برد. شناخت سیستم اعصاب مرکزی در طراحی حرکت، می‌تواند کمک شایانی به علم توان‌بخشی و شناخت اختلالات حرکتی کند. مدل‌های ارائه شده توسط محققین در زمینه طراحی حرکتی سیستم اعصاب مرکزی را می‌توان به طور کلی به دو دسته مدل‌های مبتنی بر بهینه‌سازی و مدل‌های مبتنی بر داده تقسیم‌بندی کرد. اخیرا مدلی که از تلفیق مدل‌های مبتنی بر بهینه‌سازی و مدل‌های مبتنی بر داده است برای مطالعه حرکت برخاستن از صندلی ارایه شده است. این مدل یک طراح مسیر سلسله مراتبی و مدولار است که سیستم اعصاب مرکزی را به‌ خوبی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. 

در این مطالعه، توانایی این مدل در طرح حرکت برخاستن از صندلی، به عنوان یک حرکت پیچیده و روزمره، در قبال ترکیبی از شرایط محیطی مختلف مورد سنجش قرار می‌گیرد. برای انجام این پروژه در ابتدا به آزمایشگاه ثبت حرکت رفته‌ایم و پایگاه داده‌ای از حرکت مذکور تحت شرایط محیطی مختلف تشکیل داده‌ایم. سپس از این پایگاه داده استفاده کرده و توسط نرم افزار Matlab کدنویسی این الگوریتم انجام شده است. دقت محاسباتی بالای مدل و وجود شواهد رفتاری و نوروفیزیولوژیکی فراوان، می‌تواند تأیید‌ کننده این فرضیه باشد که سیستم اعصاب مرکزی از یک ساختار مدولار و سلسله مراتبی در طرح حرکات بهره می‌برد.

آنچه در این کد خواهید آموخت:
1- آشنایی با نحوه فازبندی حرکت و تقسیم حرکات انسانی به چندین زیر حرکت
2- آشنایی با مبانی هوش مصنوعی و آموزش شبکه‌های عصبی مصنوعی
3- آشنایی با منطق فازی تاگاکی- سوگنو و نحوه پیاده سازی این منطق در Matlab
4- آشنایی با الگوی جرک کمینه و تقریب حرکات ارادی انسان توسط این الگو
5- آشنایی با مدل های سلسله مراتبی و مدولار که به تازگی معرفی شده اند

نکات و الزامات:
1- این برنامه در همه نسخه‌های Matlab قابل اجرا است
2- خروجی‌های Matlab در folder به نام kasri Final codes قابل مشاهده است
3- آشنایی متوسط با نرم‌افزار Matlab
4- آشنایی با مفاهیم شبکه‌های عصبی مصنوعی و همچنین منطق فازی

ریاضی
حوزه تخصصی 1 شبکه عصبی
مشخصات کلی
تعداد صفحات 84
حوزه تخصصی رشته 1 روش های خطی و غیرخطی
تعداد صفحات محصول 80-100
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB
جامدات
حوزه تخصصی 1 منطق فازی

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه استفاده از الگوریتم MHMP برای کنترل حرکت تحت شرایط محیطی ترکیبی با MATLAB + فیلم

  • تولید کننده: مهدی عسکری شاهی
  • شناسنامه: MC4-1044
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 1396-01-19
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC4-1044
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,091,090تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,001,000تومان

برچسب ها: طرح حرکت, ساختار سلسله مراتبی و مدولار, حرکت برخاستن از صندلی, شرایط محیطی, MATLAB, متلب, شبکه عصبی مصنوعی, منطق فازی تاگاکی سوگنو, نوروفیزیولوژیک