پروژه تحلیل خزش در استوانه‌های دوار چندلایه کامپوزیتی  تحت فشار داخلی با چیدمان متقاطع با استفاده از نرم افزار MATLAB

شناخت و توسعه مواد جدید با قابلیت‌های بالا یکی از نیازهای ضروری و پیش شرط‌های لازم جهت پیشرفت تکنولوژی و صنعت محسوب می‌شود. در این تحقیق، توزیع تنش‌های شعاعی، مماسی، محوری و موثر بر یک سیلندر کامپوزیتی مورد مطالعه واقع شده است. سیلندر کامپوزیتی تقویت‌شده الیافی با چیدمان زوایای متقاطع ±θ می‌باشد. سیلندر تحت سه نوع بارگذاری فشاری، دورانی و ترکیبی بررسی می‌شود و با استفاده از روش تقریب متوالی مندلسون کرنش‌های شعاعی و مماسی وابسته به زمان بر حسب ضخامت سیلندر در نرم افزار MATLAB  مورد مطالعه قرارگرفته می‌شود. مدل انتگرال یگانه شپری برای مدل‌سازی معادله ساختاری مواد کامپوزیتی استفاده شده است و همچنین ضرایب خطی و غیرخطی مدل انتگرال یگانه شپری از نتایج تجربی و قانون توانی به دست آمده است. با به‌کارگیری معادلات تعادل، تنش-کرنش، کرنش-جابجایی و معادلات پرانتل روث و حل همزمان این معادلات با کمک معادله ساختاری در نرم افزار متلب به محاسبه کرنش‌های خزشی پرداخته‌شده است. در پایان تأثیر چیدمان‌های مختلف در بارگذاری معین بر روی تنش‌ها شعاعی و مماسی و ... مورد مطالعه قرارگرفته شده است. بررسی تاریخچه کرنش‌های شعاعی و مماسی وابسته به می‌دهد که با گذشت زمان رشد منحنی‌ها کم شده و در سطح خارجی سیلندر همگرا می‌شوند. سرانجام فرآیند خزش بعد از گذشت زمان کافی به حالت پایدار می‌رسند. با توجه به دما و فشار بالایی که این مخازن در آن کار می‌کنند، خزش در آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با توجه به این موضوع، تلاش برای بهبود کارایی و بالا بردن استحکام این سیلندرها همواره وجود داشته‌است. در نتیجه‌ی این تلاش‌ها، پیشرفت‌هایی در جهت ساخت آن‌ها به وجود آمده است. در نسل‌های جدید سیلندرهای تحت فشار، سعی بر این بوده است که بالاترین نسبت استحکام به وزن به دست ‌آید و مشکلات نسل‌های قبل تا حد امکان بر‌طرف شود. در مطالعه‌ی حاضر تحلیل رفتار خزشی یک مخزن استوانه‌ای دوار تحت فشار ساخته شده از مواد کامپوزیتی با چیدمان متقاطع در نرم افزار MATLAB انجام می‌شود. بدنه‌ی ساخته شده چند لایه‌های کامپوزیتی با انتخاب جنس و چیدمان مناسب الیاف می‌تواند در برابر تنش‌ها و کرنش‌های بارگذاری مقاومت نماید و همچنین از دیدگاه خزشی لایه‌ها مورد توجه قرار خواهد گرفت. در تحقیقات صورت گرفته پیشین این تحلیل بیشتر برای مواد همسانگرد و FGM انجام‌شده است به همین منظور با استفاده از معادله ساختاری انتگرال یگانه شپری به تحلیل سیلندرهای کامپوزیتی تقویت‌شده با الیاف پرداخته می‌شود. هدف از این تحقیق بررسی و مطالعه مزایای سیلندرهای کامپوزیتی تقویت‌شده با الیاف به صورت چیدمان‌های متفاوت می‌باشد. در این تحقیق تحلیل ریاضی و عددی تنش‌ها و کرنش‌های خزشی انجام می‌گیرد و صحه‌گذاری نتایج و روش مورد استفاده با نتایج دیگر مقالات مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.


برای آشنایی با نرم افزار Matlab  می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Matlab  از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Matlab  به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی, پژوهشی و علمی می پردازند.

 - آشنایی و  آموزش نصب نرم افزار Matlab

مشخصات کلی
تعداد صفحات 71
تعداد صفحات محصول 60-80
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB
جامدات
حوزه تخصصی 1 تحلیل تنش
حوزه تخصصی 2 المان محدود

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه تحلیل خزش در استوانه‌های دوار چندلایه کامپوزیتی تحت فشار داخلی با چیدمان متقاطع با استفاده از نرم افزار MATLAB

 • تولید کننده: مهران بغدادی
 • شناسنامه: MC1-1010
 • موجودی: در انبار
 • تاریخ: 1393-05-26
 • زبان برنامه نویسی: MATLAB
 • سریال برنامه: MC1-1010
 • سفارش دهنده: مارکت کد
 • فایل معرفی محصول: لینک
 • 1,166,300تومان
 • قیمت بدون مالیات: 1,070,000تومان

برچسب ها: کامپوزیت, پلیمرهای تقویت شده با الیاف, ویسکوالاستیک, کرنش های وابسته به زمان, انتگرال یگانه شپری, روش عددی مندلسون, پرانتل, روث, کرنش, تنش, فرکانس طبیعی, FEM‌, جاذب, Finite Element Method, سرعت بحرانی, پاسخ زمانی, دینامیک سازه, بارگذاری, WPS‌, جوشکاری, فشار داخلی, مخزن کروی, لهیدگی