پروژه شبیه‌سازی شارژر باتری متصل به سلول خورشیدی و شارژر باتری لیتیومی با MATLAB

عنوان کامل پروژه:

پروژه طراحی و شبیه‌سازی شارژر باتری متصل به سلول خورشیدی و شارژر باتری لیتیومی با استفاده از نرم افزار MATLAB

رشد فزاینده استفاده باتری‌ها در بخش‌های مختلف اعم از استفاده های تجاری، نظامی، شخصی و ...  یک امر غیر قابل انکار است. استفاده از باتری‌ها بدون آشنایی و عدم اطلاع از ویژگی‌های آنها می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را  به خود شخص و یا وسیله‌ای که باتری از آن استفاده می‌کند، وارد کند. از طرفی هر از یک باتری‌ها ویژگی‌ها و مشخصاتی دارند که با باتری دیگر متفاوت است. به دست آوردن و جمع‌آوری تمامی استانداردهای مورد نیاز برای باتری‌های نظامی، صنعتی، تجاری و همچنین باتری‌های متصل به سلول خورشیدی قسمت مهمی از این پروژه می‌باشد. مشخصه شارژ و دشارژ هر گروه باتری با گروه دیگر متفاوت می‌باشد. به طور مثال مدت زمانی که یک باتری باید به صورت جریان ثابت و یا به صورت ولتاژ ثابت شارژ شود با باتری نوع دیگر متفاوت می‌باشد و این عامل موجب به وجود آمدن شارژرهای مختلف می‌شود. شبیه‌سازی شارژر پیش نیاز ساخت آن می‌باشد. در شبیه‌سازی می‌توان مشخصات وسایل و سنسورهای مورد نیاز را به دست آورد و در هنگام ساخت از آنها استفاده نمود. همچنین در شبیه‌سازی می‌توان مسایل ایمنی را هم در نظر گرفت. کارآیی و  پاک بودن سوخت خودروهای برقی موجب شده است که توجه ویژه‌ای به این نوع خودروها بشود. این نوع خودروها می‌توانند انرژی خود را از صفحات خورشیدی که بر روی خودرو قرار گرفته است دریافت نمایند. استفاده از انرژی خوشیدی در خودروی برقی نیازمند ذخیره کردن انرژی در باتری می‌باشد و وسیله‌ای که بتواند این کار را انجام دهد، شارژ می‌باشد. با شارژر طراحی شده در این پروژه می‌توان انرژی خورشید را در باتری‌های مختلفی اعم از لیتیومی، سرب اسید و ... ذخیره نمود. همچنین برای بهینه شدن سیستم‌های خورشیدی باید از دنبال کننده‌های ماکزیمم نقطه توان استفاده نمود تا حداکثر توان را از خورشید دریافت کرد که این دنبال کننده در  شبیه‌سازی این پروژه، با استفاده از نرم افزار MATLAB ( متلب ) قرار داده شده است.


الزامات:

۱- آشنایی با مفاهیم پایه فیزیک نور

۲- آشنایی با مفاهیم پایه الکترونیک و مدارات الکترونیکی

۳- آشنایی با نرم‌افزار سیمولینک

۴- آشنایی با ساختار باتری و مدل‌های موجود

۵- آشنایی با طریقه کدنویسی در نرم افزار MATLAB ( متلب )

۶- آشنایی با الکترونیک قدرت مشخصات کلی
تعداد صفحات 123
حوزه تخصصی رشته 1 سایر پروژه های قدرت و رباتیک
تعداد صفحات محصول 100-150
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه شبیه‌سازی شارژر باتری متصل به سلول خورشیدی و شارژر باتری لیتیومی با MATLAB

  • تولید کننده: فرزاد بقایی
  • شناسنامه: MC4-1014
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۴-۰۷-۰۵
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC4-1014
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 828,400تومان
  • قیمت بدون مالیات: 760,000تومان

برچسب ها: باتری, سرب اسید, خودرو, انرژی, Matlab, متلب, شارژر, باتری لیتیومی, خودروی برقی, دشارژ, سلول خورشیدی, پنل, فیزیک نور, سیمولینک, الکترونیک قدرت