پروژه طراحی کنترل‌کننده هوشمند برای کنترل قدرت راکتورهای هسته‌ای با MATLAB + فیلم

عنوان کامل پروژه:

پروژه طراحی کنترل کننده هوشمند و مقاوم به خرابی برای کنترل قدرت راکتورهای هسته ای با استفاده از نرم افزار MATLAB و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار MATLAB

در این برنامه که در محیط MATLAB نوشته شده است، از یک فیلتر کالمن توسعه یافته به منظور شناسایی پارامترهای سیستم و آشکارسازی خرابی در راکتورهای هسته‌ای استفاده شده است. از مزایای مهم فیلتر کالمن توسعه یافته تخمین بلادرنگ پارامترهای سیستم با حداقل استفاده از سنسور است که باعث صرفه‌جویی اقتصادی و افزایش قابلیت اطمینان می‌شود. همچنین، یک کنترلر هوشمند برای راکتور هسته‌ای طی عملیات تغییر قدرت طراحی شده است. کنترلر هوشمند بکار رفته یک کنترلر فازی-عصبی خود تنظیم بر اساس یادگیری عاطفی است. پارامترهای کنترلر، به روش الگوریتم پس انتشار خطا و بر اساس ارزیابی نقاد از عملکرد کنترلر بر روی سیستم، تنظیم می‌شوند.


توضیحات بیشتر


آشکارسازی عیب نقش مهمی را در طراحی سیستم‌های پیچیده مانند نیروگاه‌های هسته‌ای که ایمنی همیشه بالاترین اولویت را در آن ها دارد، ایفا می‌کند. در این  کد از روش فیلتر کالمن توسعه یافته برای شناسایی پارامترها در زمینه آشکار‌سازی خرابی استفاده شده است. از مزایای مهم فیلتر کالمن توسعه‌یافته تخمین بلادرنگ پارامترهای سیستم با حداقل استفاده از سنسور است که باعث صرفه جویی اقتصادی و افزایش قابلیت اطمینان می‌شود.

هدف دیگر، طراحی کنترل کننده‌ای با ساختار مناسب است که نه تنها در شرایط عادی بلکه در مواردی که خرابی‌هایی در اجزای مختلف سیستم وجود دارد، عملکرد پایدار و رضایت‌بخشی داشته باشند. برای این منظور در این کد از یک کنترل کننده فازی-عصبی با یادگیری عاطفی استفاده شده است.  شبکه‌های عصبی  که بر اساس  مدل‌سازی قابلیت یادگیری  در انسان به‌ وجود آمده‌اند، در کنار سیستم‌های فازی که از نحوه تصمیم‌گیری تقریبی انسان در مواجهه با مسائل تقلید می‌کنند، به ابزاری قدرتمند در کنترل سیستم‌های پیچیده تبدیل شده‌اند. 


آنچه در این کد خواهیم آموخت:

۱- طراحی کنترل‌کننده فازی-عصبی بر مبنای یادگیری عاطفی برای مدل غیر خطی راکتور با استفاده از نقاط PD

۲- امکان پیاده‌سازی عملی کنترل‌کننده به دلیل سادگی ساختار و کاهش حجم محاسبات انجام گرفته در آن

۳- تاثیر خرابی بر روی برخی از پارامترهای مهم راکتور

۴- استفاده از فیلتر کالمن توسعه‌یافته برای آشکارسازی خرابی روی پارامترهای راکتور با استفاده از نرم افزار MATLAB ( متلب )

۵- بررسی Robustness کنترل کننده پیشنهادی در حضور خرابی‌ها


مشخصات کلی
تعداد صفحات 22
حوزه تخصصی رشته 1 مقاوم
حوزه تخصصی رشته 2 هوشمند
تعداد صفحات محصول 20-40
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه طراحی کنترل‌کننده هوشمند برای کنترل قدرت راکتورهای هسته‌ای با MATLAB + فیلم

  • تولید کننده: احسان حاتمی
  • شناسنامه: MC4-1003
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 1393-06-11
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC4-1003
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,464,960تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,344,000تومان

برچسب ها: فیلتر کالمن توسعه یافته, کنترلر فازی عصبی, یادگیری عاطفی, راکتور هسته ای, Matlab, متلب, مدل غیر خطی, نقاط PD