پروژه کنترل پیش‌بین غیرخطی شبکه عصبی برای فرایند خنثی سازی اسید و باز با MATLAB + فیلم

عنوان کامل پروژه:

پروژه کنترل پیش‌بین غیرخطی مدل شبکه عصبی و بکارگیری آن در کنترل فرایند خنثی سازی اسید و باز با استفاده از نرم افزار MATLAB و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار MATLAB

در فرآیندهای صنعتی که عموماً در نیروگاه‌های آب سنگین، هسته‌ای و از این قبیل صنایع دیده می‌­شود، لازم است سطح خاصیت اسیدی و بازی خروجی در حد مشخصی کنترل شود. از دیدگاه مهندسی کنترل، سیستم خنثی‌سازی اسید و باز به دلیل وجود تابع لگاریتمی که در مدل سیستم دیده می‌­شود، به عنوان یک سیستم با رفتار غیرخطی شدید شناخته می‌­شود؛ از این رو در اکثر روش‌های علمی مشاهده می شود که قابلیت برتر یک کنترل‌کننده جدید با اعمال به روی سیستم خنثی سازی اسید و باز ارزیابی می‌­شود. از دیدگاه ریاضی، به دلیل رفتار غیرخطی­ گری شدید این سیستم، نقطه کار با کمی تغییر در آزمایش به شدت تغییر کرده که این امر سبب می­‌شود اکثر کنترل کننده‌­ها در برابر نامعینی­‌هایی که به سیستم تحمیل می­‌شوند با مشکل روبرو شوند. از طرفی، کنترل غیر دقیق این سیستم­‌ها خصوصاً در مواردی که در نیروگاه‌های هسته­‌ای یا آب سنگین به کار می‌­روند ممکن است به بروز ناپایداری منجر شود که در این صورت ضررهای جانی و مالی فوق العاده سنگینی تحمیل می­‌کند.


توضیحات بیشتر


در این پروژه هدف اصلی آموزش نحوه کدنویسی کنترل‌کننده پیچیده پیش‌بین غیر خطی، با استفاده از نرم افزار MATLAB ( متلب ) است. در واقع در این پروژه به دلیل اجبار در جهت محاسبه ماتریس هسیان، محاسبات سنگینی به کاربر تحمیل می شود. در گزارش سعی شده کدهای مورد استفاده برای این کنترل‌کننده در اختیار کاربران قرار گیرد. لازم به ذکر است که سیستم آزمایشگاهی خنثی سازی اسید و باز به دو دلیل برای کنترل انتخاب شده است. دلیل اول رفتار شدیداً غیر خطی سیستم و دلیل دوم نظامی‌بودن سیستم و استفاده در نیروگاه‌های آب سنگین و هسته‌ای می‌باشد. لازم به ذکر است این کنترل‌کننده توسط اینجانب به صورت عملی بر روی سیستم آزمایشگاهی تست شده و نتایج قابل قبولی ارائه داده است. 


آنچه در این کد  خواهیم آموخت:

1- آشنایی با توابع شبکه عصبی

2- مدل‌سازی غیرخطی با استفاده از نرم افزار MATLAB ( متلب )

۳- تست شبکه عصبی 

۴- محاسبه ماتریس هسیان

۵- فراخوانی مدل سیستم

۶- بهینه سازی لونبرگ مارکوات


ریاضی
حوزه تخصصی 1 شبکه عصبی
مشخصات کلی
تعداد صفحات 90
حوزه تخصصی رشته 1 سایر پروژه های مهندسی شیمی
حوزه تخصصی رشته 2 سایر پروژه های مکانیک کنترل
تعداد صفحات محصول 80-100
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه کنترل پیش‌بین غیرخطی شبکه عصبی برای فرایند خنثی سازی اسید و باز با MATLAB + فیلم

  • تولید کننده: سامان ساکی
  • شناسنامه: CN1-1004
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۴-۰۱-۳۱
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: CN1-1004
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,191,370تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,093,000تومان

برچسب ها: مدل‌سازی غیرخطی, شبکه عصبی, نیروگاه های آب سنگین, اسید و باز, مهندسی کنترل, خنثی سازی, Matlab, متلب, ماتریس هسیان, لونبرگ مارکوات