بررسی تاثیر امپدانس و چینش لایه‌ها بر کارایی سیستم های زرهی لایه بندی شده تحت ضربه توسط پرتابه سرپهن

امروزه خواسته‌ها در مورد تولید سازه­‌ای چند لایه با حداکثر محافظت بالستیک و با کمترین وزن رو به افزایش است. زره‌­های ترکیبی (کامپوزیتی)، که به عنوان سیستم­‌های زرهی چند لایه شناخته می‌­شوند، از یک لایه سخت سرامیکی در مقابل ضربه و یک ورق پشتی تشکیل شده‌اند. ورق پشتی می­ تواند شامل یک یا چند لایه متفاوت باشد. در این پژوهش به بررسی تاثیر وجود یک سیستم متشکل از چند لایه به عنوان لایه محافظ در برابر ضربه توسط یک پرتابه سرپهن استوانه­‌ای پرداخته شده است. لایه­‌های سرامیکی، آلومینومی و فولادی به صورت ترکیبی با استفاده از نرم افزار آباکوس شبیه‌سازی و از مدل مادی و مدل آسیب جانسون-کوک برای مدلسازی فلزات بهره گرفته شده است. در این تحقیق تلاش شده با استفاده از شبیه‌سازی ضربه سازه‌های لایه‌بندی شده مورد تحلیل قرارگیرند و درنهایت بهترین چینش برای اتلاف انرژی حاصل از ضربه و همچنین محافظت بالستیکی سازه ارائه گردد. نتایج نشان داده در سیستم­‌های ترکیبی­‌ای که لایه سرامیکی دچار شکست شده انرژی حاصل از ضربه به صورت بهتری اتلاف شده و سازه کارایی بهتری داشته است. همچنین استفاده از دو لایه سرامیکی در اطراف یک لایه فولادی می­ تواند کارایی خوبی نسبت به سایر حالات قرارگیری لایه‌­ها در مقابل ضربه برای سازه محافظ ایجاد کند. در نهایت سیستم چهار لایه متشکل از ترکیب سرامیک و فلز پیشنهاد شده است که علاوه بر داشتن کارایی بهتر در اتلاف موج تنش حاصل از ضربه و محافظت بالستیکی خوب، وزن کمتری نیز دارد. در این سیستم از الگوی کاهشی امپدانس در لایه‌ها استفاده شده که تاثیر مثبتی بر کارایی سازه زرهی داشته است.

مقالات
حجم فایل 1605 کیلوبایت
زبان مقاله فارسی
محل انتشار نشریه علوم و فناوری کامپوزیت
مشخصات کلی
تعداد صفحات 11
تعداد صفحات محصول 1-20

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

بررسی تاثیر امپدانس و چینش لایه‌ها بر کارایی سیستم های زرهی لایه بندی شده تحت ضربه توسط پرتابه سرپهن

  • تولید کننده: علی اصلانی
  • شناسنامه: MC1-1076-paper
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ چاپ: 2016-10-30
  • نویسنده: علی اصلانی، مجید پورقاسم، حسین گل‌پرور
  • ژورنال: نشریه علوم و فناوری کامپوزیت
  • رایگان

برچسب ها: زره لایه بندی شده, ضربه, امپدانس, شبیه سازی عددی, کارایی بالستیک, زره‌­های ترکیبی, زره‌­های کامپوزیتی, پرتابه سرپهن