پروژه توسعه کد رایانه‌ای انتخاب یک یا چند گزینه از بین گزینه‌های موجود با روش‌های چرخ رولت، تورنومنت و تصادفی با استفاده از نرم افزار MATLAB

در این طرح، یک کد برای انتخاب چندین گزینه از بین گزینه‌های موجود به ازای توابع مطلوبیت متفاوت توسعه داده شده است. این کار در فضای برنامه‎نویسی نرم‎افزار متلب انجام شده و دارای Partهای مختلفی است که در هر قسمت از عملگرهای چرخ رولت، تورنومنت و تصادفی برای انجام فرایند انتخاب  استفاده می‌کند. هر یک از این عملگرها دارای اصول و مفاهیم بنیادی خاصی هستند و از آنجا که عملکرد آنها در شرایط متفاوت بیشینه‌سازی یا کمینه‌سازی یکسان نیست، لذا کاربر می‌تواند با استفاده از این کد، عملکرد هر سه عملگر را در کنار یکدیگر ارزیابی کند. این کد می‌تواند به عنوان یک سابروتین در برنامه‌های مختلف مانند برنامه‌های الگوریتم‌های بهینه‌سازی تکاملی یا به عنوان یک کد مستقل استفاده شود. ارزیابی کارآیی‌های این کد در حل مسائل نمونه نشان داده است که قسمت‌های مختلف این کد به درستی عمل کرده و می‌توان به نتایج حاصل از آن اطمینان کافی داشت. لذا استفاده از این کد در حل مسائل مختلف مهندسی توصیه می‌گردد. 


 توضیحات بیشتر


آنچه در این کد خواهید آموخت:

1- نحوه ورود اطلاعات و گرفتن خروجی های بخش اول کد ارائه شده (الگوریتم بهینه سازی).

2- نحوه تعریف مسئله مورد نظر به منظور بهینه سازی در الگوریتم توسعه داده شده. 

3- نحوه ورود اطلاعات و اخذ خروجی های مورد نظر در بخش دوم کد ارائه شده (حل مسئله بهره برداری از مخزن).

4- روش حل مسئله بهینه سازی در الگوریتم توسعه داده شده در حالت های تک هدفه و چند هدفه.

5- مبانی توابع فراکاووشی ارتقاء جواب مختلف مورد استفاده در کد بهینه سازی از قبیل توابع انتخاب، تزویج و جهش. 

6- روش بهره برداری استاندارد SOP مورد استفاده در کد بهره برداری از مخزن. 

7- نحوه تعریف و محاسبه عوامل مختلف هیدرولیک مخزن از قبیل پارامترهای مختلف رابطه پیوستگی و همچنین سرریز از مخزن. 

8- نحوه استفاده از رابطه سطح-حجم-ارتفاع مخزن سد. 


نکات و الزامات:

1- آشنایی با مبانی کد نویسی در متلب در صورت استفاده از کد بهینه سازی (به منظور تعریف روابط شبیه سازی مسئله مورد نظر کاربر).

2- آشنایی با مبانی شبیه سازی و بهره برداری از مخزن و تعریف روابط هیدرولوژیک برقرار در سامانه مخازن. 

3- ورود اطلاعات اولیه در فرم های تهیه شده در اکسل در هر دو کد بخش اول (الگوریتم بهینه سازی) و بخش دوم (کد بهره برداری مخزن). 

4- آشنایی اولیه با متلب به منظور اجرای کد و خواندن نتایج از فرم های خروجی در اکسل. 


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه توسعه کد رایانه‌ای انتخاب یک یا چند گزینه از بین گزینه‌های موجود با روش‌های چرخ رولت، تورنومنت و تصادفی با استفاده از نرم افزار MATLAB

  • تولید کننده: مارکت کد
  • شناسنامه: MC1-1070-2
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۴-۱۲-۱۲
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC1-1070-2
  • سفارش دهنده: نوید قاجارنیا
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,080,190تومان
  • قیمت بدون مالیات: 991,000تومان

برچسب ها: انتخاب, چرخ رولت, تورنومنت, تصادفی, گزینه منتخب