شبیه سازی انفجار برروی سازه ساندویچی توسط نرم افزار Autodyn
نرم افزار  Autodyn محصول شرکت Dynamic Century است و سابقه ارائه آن به جوامع مهندسی به سال 1986 باز می گردد. در سال های ابتدایی این محصول صرفا به صورت دو بعدی به تحلیل مسائل می پرداخت تا اینکه در سال 1991 نسخه سه بعدی نیز به بازار ارائه شد. برنامه های موجود در نرم افزار ترتیبی طرح ریزی شده اند که بصورت چند منظوره مسائل مهندسی نرخ بالا را تحلیل می کند. این تحلیل ها به کمک روش های تفاضل محدود و اجزا محدود، در محدوده وسیعی از مسائل غیر خطی در جامدات ، سیالات و دینامیک گازها انجام می شوند. مسائلی که معمولاً چنین مشخصاتی را دارند، به شدت تابع زمان بوده و دارای عوامل غیر خطی هندسی مانند تغییر شکل های بزرگ نیز می باشند. همچنین نباید غیر خطی شدن مواد در چنین شرایطی را از نظر دور داشت. این مشخصه ها شامل پلاستیسیته مودهای خرابی، کرنش سختی و یا نرمی، معادلات حالت چند فازه و .... می شود.

توضیحات بیشتر

Autodyn  از یک متد کوپل برای رسیدن به تحلیل بهینه بهره می برد. از اینرو می توان با استفاده از این دیدگاه، محیطهای مختلف درگیر در مسئله مانند سازه ها، سیالات، گازها و غیره را با استفاده از روش های مختلف عددی متناسب با هر دامنه مسئله مدل کرد. نرم افزار این دامنه حل را با هم کوپل کرده و سپس همه را در یک  دامنه زمانی حل می کند. این عامل باعث کارآمدی ویژه  Autodyn در تحلیل مسائل برهم کنش و تماس می شود. کاربردهای مختلف این نرم افزار در ذیل معرفی می شود:

-صنايع دفاعي و نظامي:

برخورد/نفوذ، سيستم هاي تسليحاتي و ضد تسليحاتي، سيتم هاي با انرژي جنبشي و شيميايي، انفجارها زير و روي آب (UNDEX & INEX)

-صنايع هوا و فضا:

برخورد وسيله پروازي(پرنده)، شکل دهي مواد، برخورد، انفجار و بارگذاري شوک

-پتروشيمي و نفت:

انفجار ذرات و گازها، شبيه سازي تصادفات، تلاطم سيالات، سوراخ شدن چاه

-فناوري هسته اي:

عمليات جداسازي، شکست و لرزش لوله، نفوذ جت سيال و فواره، برهم کنش سيال و سازه

-حمل و نقل:

انفجار در وسائل نقليه و تونل ها ، بررسي مسائل برخورد، ديناميک محفظه ها، ايمني 

-آموزش:

ديناميک جامدات، سيالات و گازها، مطالعه تنش و امواج شوک، توسعه مدل هاي بنيادين(روابط تنش و کرنش)، پاسخ موادنظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

شبیه سازی انفجار برروی سازه ساندویچی توسط نرم افزار Autodyn

  • تولید کننده: مارکت کد
  • شناسنامه: MC1-1005
  • موجودی: در انبار
  • زبان برنامه نویسی: AUTODYN
  • تاریخ: 1393-4-1
  • برنامه نویس: سیّد مصطفی حسینی طباطبایی
  • سریال برنامه: MC1-1005
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • رایگان

برچسب ها: انفجار, ساندویچ, سازه, Autodyn, شبیه سازی,

مقالات مرتبط