مدل سازی و شبیه سازی راکتورهای دوغابی فرایند GTL با استفاده از CFD

عنوان این پروژه مدل­سازی و شبیه­سازی راکتورهای دوغابی فرایند GTL با استفاده از CFD می ­باشد و هدف این است که بتوانیم رفتار جریان­های گاز و مایع در فرایند GTL را شبیه­ سازی کنیم و تغییرات مربوط به کسر مولی، غلظت، دما، سرعت و فشار برای هر دو جزء سیستم (پروپان و اکتان) و در هر دو فاز گاز و مایع را با گذر زمان بررسی کنیم. همچنین، هدف دیگر از انجام این پروژه یافتن شرایط بهینه برای دما، فشار و غلظت اجزای سیستم می ­باشد، به طوری­که در این شرایط بهینه، راندمان فرایند GTL و تبدیل ترکیبات گازی به ترکیبات مایع به حداکثر میزان ممکن برسد. انجام این پروژه ازآن‌جهت ضرورت دارد که می­ توان با استفاده از شبیه­ سازی، تاثیر پارامترهای مختلف بر روی فرایند GTL را بررسی کرده و به راحتی شرایط بهینه برای عملکرد این فرایند را پیدا کنیم و این کار از هزینه­ های گزاف مورد نیاز جهت انجام کارهای آزمایشگاهی جلوگیری می­ کند. سیستم در نظر گرفته شده در این شبیه­سازی، یک راکتور با قطر و ارتفاع مشخص می­باشد. در لحظه­ی t=0، اکتان مایع با یک دمای مشخص، تا یک ارتفاع مشخص در درون راکتور ریخته شده است. پس از آن، گاز پروپان به آرامی وارد راکتور می ­شود تا فشار راکتور به یک مقدار مشخص برسد. با حل معادلات نویر-استوکس (معادله ­ی بقای جرم، معادلات بقای ممنتوم، معادله­ی بقای انرژی، معادلات غلظت) به همراه معادلات مربوط به تعادلات ترمودینامیکی برای هر دو جزء پروپان و اکتان در هر دو فاز گاز و مایع، رفتار راکتور دوغابی فرایند GTL شبیه­سازی می­ شود. در این تحقیق، شبیه ­سازی­ ها به­ صورت دوبعدی و با استفاده از دیدگاه اولرین-اولرین انجام شده است، از نرم ­افزار متلب جهت ایجاد هندسه­­ی راکتور، شبکه­بندی هندسه و حل معادلات حاکم بر فرایند GTL استفاده شده است و همچنین، شبکه­بندی هندسه­ی راکتور با استفاده از روش مربعی انجام شده است. معادلات حاکم بر فرایند GTL در حالت ناپایا بوده و به ­صورت عددی و با استفاده از روش اختلاف محدود و استفاده از روش ضمنی  گسسته­ سازی شده ­اند.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

مدل سازی و شبیه سازی راکتورهای دوغابی فرایند GTL با استفاده از CFD

  • تولید کننده: حسین عسکری پور
  • شناسنامه: CN1-1042
  • موجودی: در انبار
  • زبان برنامه نویسی: Matlab
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 60,000تومان

برچسب ها: راکتور دوغابی فرایند GTL, معادلات نویر-استوکس, معادلات مربوط به تعادلات ترمودینامیکی, دیدگاه اولرین-اولرین, شبیه¬سازی دوبعدی در حالت ناپایا,