پروژه تحلیل فرایندهای شکل‌دهی با معیار خرابی در نرم‌افزار آباکوس با استفاده از کدنویسی با استفاده از نرم‌افزارهای MATLAB و FORTRAN و ABAQUS و به همراه فیلم آموزشی نرم‌افزارهای MATLAB و FORTRAN و ABAQUS

امروزه شکل‌دهی فلزات به عنوان یکی از روش‌های مهم ساخت و تولید قطعات محسوب می‌شود. ازاین‌رو شناخت هر چه دقیق‌تر آن، صنعت گران را به سمت تولید قطعات با کیفیت بالاتر سوق می‌دهد. ازجمله فرایندهای شکل‌دهی ورق می‌توان به خم‌کاری اشاره کرد. خم‌کاری فرایندی است که در اغلب روش‌های شکل دادن وجود دارد. ازجمله کاربردهای این فرایند، ‌ایجاد انحنا در یک ورق و یا تبدیل آن به ناودانی‌های با مقطع U ، V و در مواردی شکل‌های حلقوی است. این روش به عمل واردکردن گشتاورهای خمشی به صفحه یا ورق اطلاق می‌شود که توسط آن قسمت مستقیمی از جسم به طول خمیده تبدیل می‌شود. در یک عمل خم‌کاری مشخص،‌ شعاع خم (r) نمی‌تواند از حد خاصی کمتر باشد زیرا که فلز روی سطح خارجی خم که تنش کششی به وجود می‌آید ترک خواهد خورد. به همین منظور آگاهی از خواص ماده و نحوه آسیب دیدن ماده در فرایند شکلی دهی خمشی ضروری است. در این پژوهش با استفاده از نرم‌افزارهای متلب ( MATLAB )و فرترن ( FORTRAN ) و آباکوس ( ABAQUS ) فرایند شکل‌دهی خمشی یک قطعه آلومینیومی با در نظر گرفتن مدل آسیب X-W در نرم‌افزار آباکوس  ( ABAQUS ) مدل‌سازی می‌شود. نهایتا نشان داده می‌شود که استفاده از این مدل آسیب جهت شبیه‌سازی فرایند شکل‌دهی خمشی مناسب است.


آنچه در این کد خواهید آموخت

1- نحوه مدل سازی فرایند شکل دهی فلزات نرم در نرم افزار آباکوس ( ABAQUS ) و متلب ( MATLAB )و فرترن ( FORTRAN ) 

2- نحوه سابروتین نویسی (Vumat) معیار آسیب در نرم افزار آباکوس

3- نحوه keyword نویسی در نرم افزار آباکوس

4- نحوه استفاده از معیارهای آسیب در نرم افزار آباکوس با استفاده از نرم افزار متلب ( MATLAB )


نکات و الزامات

1- مدل ارائه شده تنها در نرم افزار آباکوس ورژن 3-6.12 قابل اجرا است. همچنین باید نرم افزار آباکوس با نرم افزارهای visual studio و  visual fortran به درستی لینک شده باشد. 

2- آشنایی اولیه با نرم افزار آباکوس.

3- آشنایی اولیه با کدنویسی در Fortran.

4- آشنایی اولیه با تئوری پلاستیسیته ی مواد و همچنین مفاهیم آسیب و شکست.

مشخصات کلی
تعداد صفحات محصول40-60
فیلم آموزشیدارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزاردارد
نمودارهای خروجیدارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اولMATLAB
زبان برنامه نویسی دومFORTRAN
زبان برنامه نویسی سومABAQUS

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه تحلیل فرایندهای شکل‌دهی با معیار خرابی در نرم‌افزار آباکوس با استفاده از کدنویسی با استفاده از نرم‌افزارهای MATLAB و FORTRAN و ABAQUS و به همراه فیلم آموزشی نرم‌افزارهای MATLAB و FORTRAN و ABAQUS

 • تولید کننده: ایمان فرستاده
 • شناسنامه: MC1-1289
 • موجودی: در انبار
 • تاریخ: 2017-10-10
 • زبان برنامه نویسی: MATLAB
 • زبان برنامه نویسی 2: FORTRAN
 • زبان برنامه نویسی 3: ABAQUS
 • سریال برنامه: MC1-1289
 • سفارش دهنده: مارکت کد
 • فایل معرفی محصول: لینک
 • 147,200تومان

برچسب ها: شکل‌دهی خمشی, مدل آسیب, سابروتین