پروژه آموزش مدلسازی HYSDEL و جعبه ابزار MPT، طراحی کنترل کننده ی پیشبین مدل برای یک هواپیما با استفاده از نرم افزار MATLAB به همراه فیلم آموزش نرم افزار MATLAB

اصولاً با توجه به ظهور سیستمهای Embedded این نیاز احساس میشود که چهارچوبی برای مدلسازی سیستمهای آمیخته با منطق و یا سیستمهای سوییچ شونده در نرم افزار MATLAB ایجاد شود. و در طراحی کنترل کننده تأثیرات دینامیکهای پیوسته و گسسته بر هم بررسی شود. نظریه ی سیستمهای هیبرید که تلفیقی از علم کامپیوتر و کنترل است دینامیکهای پیوسته و گسسته را در کنار یکدیگر بررسی میکند و چهارچوب مناسبی برای طراحی کنترل کننده ی هیبرید ایجاد میکند.

سیستم های مورد استفاده در هواپیما ها اغلب شامل دینامیکهای پیچیده غیرخطی و دینامیک های گسسته هستند که طراحی کنترل کننده برای این سیستم ها را بیش از پیش مشکل می کند. به عنوان مثال علاوه بر دینامیک غیرخطی، دارای ورودی های کنترلی است که محدودیت های خاصی برای استفاده از آن ها داریم. در نظر نگرفتن این محدودیت ها در فرآیند طراحی کنترل کننده در نرم افزار متلب ( MATLAB ) ، می تواند موجب ایجاد اشباع در ورودی کنترلی و در نتیجه ناپایداری سیستم گردد. یکی از روشهایی که در طراحی کنترل کننده های کلاسیک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد روش anti-windup است که با وجود مزایا، معایب بسیاری نیز دارد. در کنار این روش به نسبت قدیمی، استفاده از کنترل کننده های MPC میتواند یک راه حل بهینه با در نظر گرفتن تمام قیود و محدودیت های سیستم ارائه دهد. در این پروژه در نرم افزار MATLAB به علت اهمیت موضوع و رویکرد جهانی مراکز تحقیقاتی فعال در زمینه ی کنترل، مانند آزمایشگاه کنترل اتوماتیک دانشگاه Ethz به این موضوعات، در این پروژه به آموزش جامع و کاملی از زبان مدل سازی HYSDEL و همچنین جعبه ابزار MPT می پردازیم و قابلیت های آن ها را در مدلسازی و طراحی کنترل کننده خصوصاً برای سیستم های هیبرید و سیستم هایی که دارای محدودیت هستند، مورد بررسی قرار میدهیم. در راستای پیشبرد اهداف این پروژه مثال های کاربردی فراوانی در حوزه های مختلف آورده شده است. نتایج نشان از عملکرد مطلوب کنترل کننده می دهد. علاوه بر این در انتها، با توجه به اینکه جعبه ابزار MPT این امکان را دارد که از کنترل کننده نهایی طراحی شده یک نمونه ی Explicit بسازد، در این پروژه برای هواپیما مدل شده یک کنترل کننده ی EXPLICIT MPC در نرم افزار MATLAB نیز ساخته شده است، که امکان استفاده در کاربردهای واقعی و زمان واقعی را دارد.


توانمندیهای کُد


1. امکان مدلسازی تمامی سیستمهایی که به صورت DHA بیان میشوند توسط HYSDEL

2. بستری مناسب جهت مدلسازی سیستمهایی با دینامیک آمیخته با منطق و Embedded System

3. طراحی کنترل کننده ی هایبرید با قابلیت صدور فرمانهای پیوسته و گسسته

4. استخراج کد Explicit MPC و کد C متناظر با آن برای کاربردهای Real-timeآنچه در این کد خواهید آموخت

1. مدلسازی  سیستم هایبرید به صورت DHA
2. مدلسازی سیستم هایبرید توسط زبان HYSDEL
3. طراحی کنترل کننده ی HMPC
4. مدلسازی Object-Oriented و non casual
5. نحوه ی کنترل سیستمهای هایبرید
6. استفاده از جعبه ابزار MPT3.0
7. طراحی کنترل کننده ی MPC برای هواپیمای مدل

نکات و الزامات

1. فایل .hys باید توسط کامپایلر HYSDEL کامپایل گردد.
2. برای اجرای کامل تمامی فایلهای MATLAB به جعبه ابزارMPT3  نیاز است.
3. نیاز به آشنایی با زبانهای برنامه نویسی شی گرا همچون نرم افزار MATLAB
4. آشنایی با کنترل کننده های پیشبین
5. نیاز به آشنایی با سیستمهای هایبرید
6. ورژن نرم افزار MATLAB R2010b به بالاتر
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه آموزش مدلسازی HYSDEL و جعبه ابزار MPT، طراحی کنترل کننده ی پیشبین مدل برای یک هواپیما با استفاده از نرم افزار MATLAB به همراه فیلم آموزش نرم افزار MATLAB

  • تولید کننده: نوید زارع
  • شناسنامه: MC4-1050
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 2017-04-26
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC4-1050
  • سفارش دهنده: نوید زارع
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 150,000تومان

برچسب ها: هواپیما, MPT, HYSDEL, کنترل کننده پیشبین مدل, سیستم هیبرید