پروژه بررسی رفتار سیستم های میکروالکترومکانیکی و الاستومر دی الکتریک تحت تحریک خارجی ساخته شده از مواد الاستیک خطی و غیرخطی هایپرالاستیک قابل بکارگیری در صنایع مختلف با استفاده از نرم افزار MATLAB و به همراه فیلم آموزش نرم افزار MATLAB

سیستم های میکروالکترومکانیکی که اکثرا بر اساس سیلیکون و مشتقاتش ساخته می شدند در سال های اخیر به سوی مواد دیگر همچون مواد پلیمری و لاستیکی سوق پیدا کرد. از بین مواد پلیمری الاستومر ها به دلیل ویژگی های منحصر به فردشان و به ویژه رفتار لاستیکی آن ها بسیار مورد توجه می باشند. ویژگی های  منحصربه فرد آن ها همچون کرنش بالا، انعطاف پذیری، تطابق با محیط، پاسخ دهی سریع و ... الاستومرها را به عنوان ماده ای کاملا مطلوب در کاربردهای متنوعی مطرح کرده است. الاستومرها به دلایل ذکر شده ترکیب بندی و کاربردهای بسیار متنوعی دارند که به برخی از آن ها که از این تحقیق نیز قابل استخراج هستند اشاره می شود. ترکیب بندی آن ها از تیر خمشی، سازه های دیافراگمی تا پیزوالکتریک و ترکیب بندی صفحه و غشاء را در برمی گیرد. از مورد توجه ترین کاربردها می توان به کاربردهای نظامی و هوافضا اشاره نمود. این مواد به عنوان عملگرها برای ابزار اپتیکی تظامی که قابلیت دیدن داخل عملگر به دلیل وضوح بالا را فراهم می کند، بالون های بسیار حجیم برای کاربردهای هوافضا، میکروربات های هوشمند در جهت اهداف نظامی که قابلیت عبور از هر سطحی با هر شکلی را به دلیل انعطاف بسیار بالا دارا می باشند، حرکت چند محوره دوربین های نظامی، ابزارهای محافظتی همچون لباس های عملیات های حساس نظامی و هوافضا به دلیل کرنش بالای آنها، میکروسنسورهای فشار و نیرو در ماهواره ها و ادوات جنگی، میکروژنراتورها برای تولید الکتریسیته، میرایی ارتعاشی در ماهواره ها به دلیل وجود فشا بالا، کنترل لایه مرزی در سیستم های هوافضا، میکروپمپ ها و میکروولوها، میکروسوییچ ها و بسیاری از کاربردهای دیگر نظامی و غیرنظامی همچون پزشکی قابل استفاده می باشند.

در این پژوهش  با استفاده از نرم افزارمتلب ( MATLAB ) رفتار دینامیکی و ارتعاشی اعضای مکانیکی سیستم های میکروالکترومکانیکی ساخته شده از این مواد با استفاده از مدل های هایپرالاستیک مورد بررسی قرار می گیرد. این مدل ها به خوبی رفتار لاستیکی و عدم رابطه خطی تنش و کرنش در این نوع مواد را پیش بینی کرده و می توان با انتخاب صحیح این مدل ها در نرم افزار MATLAB ، عامل غیرخطی ماده را در کنار دیگر فاکتورها در بررسی رفتار ماده و برای کاربردهای متنوع ذکر شده دخیل نمود. در این کار تلاش شده تا  با استفاده از نرم افزار MATLAB  تمامی جنبه های ارتعاشی از حالت آزاد تا اجباری و تحت مدل های متنوع را از کاربرد حالت ماکرو تا درنظر گرفتن اثر اندازه که مختص سیستم های میکرو است مورد بررسی قرار دهیم تا بتواند به طور کاملا کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.


توانمندیهای کُد

1- استفاده از معتبرترین داده های موجود در مواد هایپرالاستیک
2- بررسی انواع تئوری های کلاسیک و برشی
3- پیاده سازی روش نیمه تحلیلی پوینکاره و مقیاس های چندگانه
4- اعمال روش گالرکین برای حل معادلات غیرخطی
5- بررسی رفتار ارتعاشی میکروتیر تحت ارتعاش آزاد و اجباری
6- بررسی رفتار فرکانسی تحت مدل های مختلف هایپرالاستیک
7- بیان وضعیت خیز در بازه های زمانی مختلف
8- استفاده از تئوری غیرکلاسیک برای دخیل کردن اثر اندازه
9- قابلیت استفاده از خروجی های رفتار فرکانسی و خیز در موارد کاربردی

آنچه در این کد خواهید آموخت

1- نحوه استفاده از ثوابت ماده های هایپرالاستیک
2-چگونگی رفتار خیز میکروتیر تحت شرایط مختلف نیرویی
3- کدنویسی روش نیم تحلیلی پوینکاره در زمینه اغتشاشات
4-کدنویسی روش نیمه تحلیلی مقیاس های چندگانه در زمینه اغتشاشات
5- استخراج ضرایب پارامتر کوچک در نرم افزار میپل ( MAPLE )
6- استفاده از روش گالرکین در حل معادلات غیرخطی قوی
7- درک رفتار فرکانس در ازای تاثیر پارامترهای مختلف
8- مشاهده پاسخ فرکانسی در حالت ارتعاش اجباری
9- استفاده از تئوری غیرکلاسیک در کدنویسی
10- چگونگی وارد کردن اثر اندازه در تئوری تنش کوپلی اصلاح شده

نکات و الزامات

1- این  برنامه در همه نسخه های نرم افزر MATLAB قابل اجراست.
2- این برنامه در همه نسخه های نرم افزار MAPLE قابل اجراست.
3- آشنایی با مفاهیم ارتعاشات آزاد و اجباری
4- آشنایی با مواد هایپرالاستیک و الاستومرها
5- آشنایی با مدل های چندجمله ای هایپرالاستیک
6- آشنایی با تئوری تنش کوپلی اصلاح شده
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اولMATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه بررسی رفتار سیستم های میکروالکترومکانیکی و الاستومر دی الکتریک تحت تحریک خارجی ساخته شده از مواد الاستیک خطی و غیرخطی هایپرالاستیک قابل بکارگیری در صنایع مختلف با استفاده از نرم افزار MATLAB و به همراه فیلم آموزش نرم افزار MATLAB

  • تولید کننده: سعید دانایی بارفروشی
  • شناسنامه: MC1-1237
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 2017-07-24
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC1-1237
  • سفارش دهنده: سعید دانایی بارفروشی
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 150,000تومان

برچسب ها: هایپرالاستیک, مدل های چندجمله ای, میکروتیر, میکروورق, ارتعاش, فرکانس نرمال