پروژه بررسی ماژول های ارتعاشی نرم افزار ANSYS به همراه فیلم آموزشی نرم افزار ANSYS

امروزه در صنعت جهت بررسی رفتار مکانیکی قطعات و سازه ‏ها تحت بارهای مختلف (از جمله نیروهای استاتیکی و دینامیکی) از نرم افزارهای موجود در دنیا استفاده می ‏شود. استفاده از این نرم افزارها باعث کاهش خطای انسان در طراحی و هزینه ‏ها می‏ گردد. با توجه به اینکه ارتعاشات یکی از پدیده ‏های مهم مکانیکی در صنعت بشمار می ‏آید. این پروژه مقدمه ای است برای دست یابی به الگوریتم های موجود در این نرم افزار، که یکی از ارکان اصلی طراحی و ساخت انواع قطعات می باشد. این الگوریتم ها نتیجه دانش فنی کشورهای پیشرفته بوده و هدف اصلی دست یابی به این دانش فنی می‏ باشد. از طرفی با توجه به اینکه ANSYS  مجموعه نرم افزاری بسیار قدرتمند است که با استفاده از تکنیک‏ هایی مانند المان محدود، حجم محدود و... طیف گسترده‏ای از مسایل استاتیک، دینامیک و ارتعاشات (مودال، هارمونیک، طیفی و...) سازه‏ها، انتقال حرارت، سیالات، آکوستیک، پیزوالکتریک، الکتروستاتیک، الکترومغناطیس و... در حالت های گذرا و پایدار، خطی و غیرخطی را در بر می ‏گیرد. قابلیت های منحصر به فرد این برنامه در شبیه‏ سازی مسایل کوپله (که ترکیبی از میدان های سازه ای، سیالاتی، حرارتی، الکترومغناطیس و... است.) آن را به پرکاربردترین برنامه شبیه سازی تبدیل نموده است. در این پروژه ماژول های ارتعاشی نرم افزار انسیس شامل استخراج فرکانس طبیعی، دینامیکی، گذرا، پایداری، انواع میرایی و .... استخراج و با مثال‏ های کاربردی  توضیح داده می‏ شود.


 توضیحات بیشتر


توانمندي پروژه:

آموزش ماژول ارتعاشاتي انسيس با حل مثال هاي مختلف و به صورت قدم به قدم

از آنجایی که تحلیل ارتعاشات آزاد اولین قدم در حل و بررسی مسائل دینامیکی می‌باشد بیشتر مثال‌ها در این بخش می‌باشد. در این پروژه مثال هايي از ارتعاشات آزاد، اجباری و رندم آورده شده‌است که در نرم‌افزار انسیس و محیط ورکبنچ تحلیل شده‌است. ماژول‌هایی که در آن‌ها انواع تحلیل‌های ارتعاشی صورت می‌گیرد عبارت‌اند از: Modal, Harmonic Response, Random Response, Response spectrum .

به طور کلی برای ماژول های ذکر شده 12 مثال کاربردی آورده شده است که به تغییر شرایط مرزی می تواند به بینهایت مثال تبدیل گردد.


آنچه در اين پروژه خواهيد آموخت

نحوه كار با ماژول ارتعاشاتي انسيس ورك بنچ توضيح داده خواهد شد كه به 4 بخش زير تقسيم مي گردد:

نحوه مدل سازي و حل مسئله در ماژول مودال (Modal) و كاربردهاي آن

نحوه مدل سازي و حل مسئله در ماژول هارمونيك (Harmonic Response) و كاربردهاي آن 

نحوه مدل سازي و حل مسئله در ماژول رندم (Random Response) و كاربردهاي آن 

نحوه مدل سازي و حل مسئله در ماژول پاسخ طيفي (Response spectrum ) و كاربردهاي آن

 

نكات و الزامات

الزامات براي استفاده از اين پروژه به شرح زير مي باشد:

آشنايي با اصول اوليه ديناميك

آسنايي اصول اوليه ارتعاشات

آشنايي با نرم افزارهاي مدل سازي مانند SolidWork و Catia

آشنايي اوليه با نرم افزار انسيس و انسيس ورك بنچ نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه بررسی ماژول های ارتعاشی نرم افزار ANSYS به همراه فیلم آموزشی نرم افزار ANSYS

  • تولید کننده: مارکت کد
  • شناسنامه: MC1-1148
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 95-11-05
  • زبان برنامه نویسی: ANSYS
  • سریال برنامه: MC1-1148
  • سفارش دهنده: عباس شکری کوهی خیلی
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 75,000تومان

برچسب ها: Ansys, ارتعاشات, فركانس طبيعي, آنالیز مودال