پروژه تحلیل اندرکنش خاک و سازه به روش المان محدود در گروه ریز شمع‌های قائم و مایل و مقایسه شمع‌های قائم و مایل در تحلیل دینامیکی پایه پل با استفاده از نرم افزار ABAQUS به همراه فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS

در ابتدا لازم بذکر است که این پروژه  با استفاده از نرم افزار ABAQUS انجام شده است. مطالعه بر روی ریز شمع‌ها برای بهسازی لرزه‌ای و کاهش نشست سازه چندی است که موردتوجه دانشمندان سازه قرارگرفته است. علت این امر مربوط به عملکرد این‌گونه شمع‌ها در بهبود عملکرد لرزه‌ای خاک بستر و تراکم خاک و کاهش در نشست در سازه می‌باشد. در این پژوهش  با استفاده از نرم افزار ABAQUS بر روی انواع آرایش این ریز شمع‌ها در حالت‌های مختلف مدل‌سازی شده است در سه حالت ضخامت و سه حالت خاک بستر و چهار حالت برای آرایش در زیر ساختمان ده طبقه فولادی مدل‌سازی شده و برای زلزله بم مورد آزمایش قرارگرفته است. آرایش‌ها و نمونه‌ها بر اساس جابه‌جایی‌های نسبی سازه در بام مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و باهم مقایسه شده است. برای مطالعات پارامتریک از نرم‌افزار اجزای محدود ABAQUS  بهره گرفته‌شده است. نمونه‌ای که ریز شمع در اطراف محیط فونداسیون پراکنده‌شده ازنظر آرایشی بهتر از بقیه عملکرد لرزه‌ای از خود نشان داده است و ازنظر ضخامت به ازای هر 5 سانتی‌متر افزایش در قطر ریز شمع‌ها 4 الی 5 درصد جابه‌جایی نسبی سازه کاهش پیدا می‌کند و در خاک‌های مختلف این تغییرات زیاد محسوس نیست. 

در ادامه یک‌پایه پل ساخته‌شده در منطقه آذربایجان شرقی مدنظر قرارگرفته و  با استفاده از نرم افزار آباکوس ( ABAQUS ) دو حالت شمع ترکیبی با دو شمع قائم و چهار شمع مایل و حالت بعدی تمام قائم در نظر گرفته و زلزله‌های متعددی به این سیستم‌ها اعمال و ازنظر رفتار لرزه‌ای موردمطالعه قرارگرفته است که نتایج بسیار جالبی در خصوص این مدل‌سازی‌ها به‌دست‌آمده است می‌توان به‌طور تقریبی بیان نمود که در اکثر خاک‌ها استفاده از شمع‌های مایل به نفع اطمینان و سختی قابل قبولی را از خود نشان می‌دهند و بهتر از شمع‌های قائم در زلزله‌های افقی و حتی قائم عمل می‌کنند که کلاً بهبودی رفتار در آن در حدود 2 تا 10 درصد برای تغییر جابه‌جایی‌های نسبی دیده می‌شود.


آنچه در این مدل خواهید آموخت

1- نحوه مدل سازی سازه در نرم افزار آباکوس ( ABAQUS )
2- نحوه تعریف کردن مشخصات مصالح و خاک
3-نحوه بارگذاری مدل
4-نحوه مش بندی مدل
5-نحوه آنالیز مدل
6-نحوه استخراج خروجی های مورد نیاز
7-بحث و نتیجه گیری 

نکات و الزامات

1- این  برنامه در همه نسخه های Microsoft Windows قابل اجراست.
2- خروجی های این برنامه با فرمت  Odb قابل مشاهده در خود نرم افزار است.
3- کلیه پارامترها و مشخصات مصالح باید به صورت دقیق به صورت دستی تعریف و تنظیم شوند.
4- اساس نرم افزار آباکوس ( ABAQUS ) بر مبنای مبانی المان محدود می باشد.
5-با توجه به حجم بالای محاسبات و زمان بر بودن محاسبات، نیاز به سیستم هایی با مشخصات سرعتی و پردازشی بالا می باشد. 

مشخصات کلی
زبان برنامه نویسیABAQUS

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه تحلیل اندرکنش خاک و سازه به روش المان محدود در گروه ریز شمع‌های قائم و مایل و مقایسه شمع‌های قائم و مایل در تحلیل دینامیکی پایه پل با استفاده از نرم افزار ABAQUS به همراه فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS

  • تولید کننده: سعید ابراهیمی
  • شناسنامه: MC1-1216
  • موجودی: در انبار
  • زبان برنامه نویسی: ABAQUS
  • تاریخ: 2017-06-15
  • برنامه نویس: سعید ابراهیمی
  • سریال برنامه: MC1-1216
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 100,000تومان

برچسب ها: اندرکنش خاک و سازه, المان محدود, ریز شمع, شمع‌های مایل, شمع‌های قائم