پروژه توصیف علمی: SPhysics به همراه آموزش نرم افزار SPhysics

این برنامه یک نرم افزار منبع باز بوده که برای حل مسائل هیدرودینامیکی مربوط به سطح آزاد آب، از روش ذرات هموار هیدرودینامیکی استفاده نموده و مورد استفاده بسیاری از محققین در سرتاسر دنیا می­باشد. با این وجود، این نرم افزار در کشور ما کمتر شناخته شده و به دلیل نو بودن روش­های بدون مش، نسبت به روش­های با شبکه، نیازمند مطالعات جدی راجع به آن هستیم. این نرم افزار قادر است تا مسائل سطح آزاد را با توابع کرنل مختلف نظیر تابع گاوسی، تابع اسپیلاین مکعبی و تابع وندلند را به صورت گذرا و تراکم پذیر ضعیف حل کند. جهت حل مسائل در بازه زمان امکان استفاده از روش­های انتگرالگیری زمانی مختلف فراهم شده است. بنا به انتخاب کاربر می­توان از روش­های انتگرالگیری سیمپلکتیک، پیش بینی و تصحیح، بیمن و ورلت بهره برد. علاوه بر این، با در نظر گرفتن سیال به صورت تراکم‌پذیر ضعیف یا کمی تراکم پذیر، از حل معادله پواسون فشار اجتناب می­گردد. این موضوع باعث کاهش چشم گیر زمان محاسباتی گردیده و برای محاسبه فشار کافی است تا از معادله حالت تایت استفاده شود. البته در صورت استفاده از معادله حالت تایت، مقادیر به دست آمده برای فشار دارای نوسانات شدیدی خواهند شد. از این رو، برای حذف نوسانات فشار استفاده از روش­های فیلتر چگالی و تصحیح فشار پیش بینی گردیده است. جهت مدل­سازی اثرات ویسکوزیته سه مدل مختلف در نرم افزار قرار داده شده است که کاربر می­تواند با توجه به فیزیک مسئله موردنظر یکی از مدل­ها را انتخاب کند. در حالت اول، مدل ویسکوزیته آرام ارائه گردیده و در مدل دوم، ویسکوزیته به صورت مصنوعی در نظر گرفته خواهد شد. مدل سوم برای جریانات مغشوش قابل استفاده بوده و از ترکیب ویسکوزیته آرام و مدل توربولانسی مقیاس زیر ذره­ای استفاده می­کند. علاوه بر این، امکان بکارگیری دو نوع از شرایط مرزی در این نرم افزار وجود دارد که به نام شرایط مرزی موناگان و دالریمپل معروف هستند. در این مستند، به توصیف علمی مهمترین سابروتینهای (ماژولهای) این نرم‌افزار پرداخته شده است به گونه‌ای که می‌توان به تغییر و ارتقا آن اقدام کرد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه توصیف علمی: SPhysics به همراه آموزش نرم افزار SPhysics

  • تولید کننده: مارکت کد
  • شناسنامه: MC2-1073
  • موجودی: در انبار
  • زبان برنامه نویسی: SPHysics
  • تاریخ: ۱۳۹۴-۰۵-۰۴
  • برنامه نویس: عباس دشتی منش
  • سریال برنامه: MC2-1073
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 100,000تومان

برچسب ها: ذرات هموار هیدرودینامیکی, برنامه منبع باز, سطح آزاد, جریان گذرا, سیال تراکم پذیر ضعیف, SPHysics, توابع کرنل, انتگرالگیری سیمپلکتیک, ‌شرایط مرزی موناگان و دالریمپل