پروژه روش های حل عددی معادله ناویر استوکس به روش ( SORتابع جریان- تاوایی) در حالت دو بعدی با استفاده از نرم افزار FORTRAN و C

گزارش حاضر به همراه کد ضمیمه  FORTRAN و C در پایگاه علوم محاسباتی ایران و سایت  MarketCode.irآماده شده است. همانطور که در عنوان آمده است پروژه روش های حل عددی معادله ناویر استوکس به روش ( SORتابع جریان- تاوایی) در حالت دو بعدی با استفاده از نرم افزار FORTRAN و C انجام گردیده است و شامل آموزش حل عددی می باشد و به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.


استفاده از این گزارش و کد با ذکر منبع بلامانع می باشد.


هدف از انجام این پروژه بررسی جریان لزج تراکم ناپذیر دو بعدی لایه مرزی و حفره  با استفاده از نرم افزار FORTRAN و C می‌باشد. معادلات گسسته‌سازی شده و با روش SOR حل شده است به منظور جلوگیری از ناپایدار شدن شبکه در جایی که رینولدز شبکه از 2 بزرگتر می‌باشد، در گسسته سازی روش پادبادسو  اعمال گردیده است.برای حل جریان های تراکم ناپذیر دوبعدی یا با تقارن محوری می توان از فرمولاسیون تابع جریان-تاوایی استفاده کرد. کاربردهای این روش در زمینه‌های مختلفی نظیر مدل سازی جریان آشفته، تحلیل ناحیه گذر از جریان آرام به جریان آشفته و مطالعه جابجایی آزاد یا مختلط می‎‌باشد. با توجه نحوه‌ی تعریف متغیر‌ها، معادله پیوستگی به طور اتوماتیک صادق می باشد و مزیت دیگر این روش این است که به حل میدان فشار نیاز ندارد زیرا فشار با یک مشتق‌گیری ضربدری از معادلات مومنتوم حذف می‌گرد برتری دیگر فرمولاسیون تابع جریان-تاوایی این است، که معادلات اساسی برای تابع جریان و تاوایی یک دستگاه مرتبه دو بیضوی به وجود می‌آورد به‌نحوی که خواص آن کاملا شناخته شده است. در ادامه به وسیله معادلات ناویر استوکس فشار بازیابی شده است و نتایج شامل کانتور‌های تابع جریان، تاوایی،  فشار و سرعت افقی وعمودی tecplot برای 2 رینولدز 0.01 و100 رسم شده است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه روش های حل عددی معادله ناویر استوکس به روش ( SORتابع جریان- تاوایی) در حالت دو بعدی با استفاده از نرم افزار FORTRAN و C

  • تولید کننده: مارکت کد
  • شناسنامه: MC2-1233
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 2017-08-22
  • زبان برنامه نویسی: FORTRAN - C
  • سریال برنامه: MC2-1233
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • رایگان

برچسب ها: روش های حل عددی, معادله ناویر استوکس, SOR, تابع جریان- تاوایی, حالت دو بعدی, MATLAB