پروژه روش‌های حل عددی  معادله ناویر استوکس به روش  SIMPLEدر حالت دو بعدی با استفاده از نرم افزار FORTRAN و C و FLUENT

گزارش حاضر به همراه کد ضمیمه Fortran & C در پایگاه علوم محاسباتی ایران و سايت MarketCode.ir آماده شده است. همانطور که در عنوان آمده است روش‌های حل عددی  معادله ناویر استوکس به روش  SIMPLEدر حالت دو بعدی با استفاده از نرم افزار Fortran و C  انجام گردیده است و شامل آموزش حل عددی می‌باشد و به صورت رايگان در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفته‌است.

استفاده از اين گزارش و کد با ذکر منبع بلامانع می‌باشد.


در این پروژه می خواهیم مسئله جریان درون یک حفره را با استفاده از روش تابع جریان-تاوایی حل کنیم. از مزیت های این روش این است که برای پیدا کردن تابع جریان و تاوایی و در نتیجه مولفه های سرعت، به دلیل این که این متغیرها کوپل نیستند، به فشار نیازی نیست و فشار وارد معادلات وارد نمی شود. معادلات مورد استفاده را به روش SIMPLE حل می کنیم.

در این پروژه ابتدا معادلات حاکم را گسسته کرده و سپس با نوشتن یک کد، معادلات گسسته شده را به کمک روشSIMPLE  حل می کنیم. درنهایت این مسئله را به کمک نرم افزار FLUENT نیز حل کرده و نتایج دو روش را با هم مقایسه میکنیم.


زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اولC
زبان برنامه نویسی دومFORTRAN

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه روش‌های حل عددی معادله ناویر استوکس به روش SIMPLEدر حالت دو بعدی با استفاده از نرم افزار FORTRAN و C و FLUENT

  • تولید کننده: مارکت کد
  • شناسنامه: MC2-1234
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 2017-08-26
  • زبان برنامه نویسی: FORTRAN - C
  • سریال برنامه: MC2-1234
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • رایگان

برچسب ها: SIMPLE, CAVITY