-35% پروژه شبیه سازی انفجار در مخزن سد بتنی وزنی با استفاده از نرم افزار ABAQUS به همراه فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS

بررسی ها و تحقیقات در مورد بار انفجاری در داخل آب، از شروع جنگ جهانی دوم آغاز شد و لزوم بررسی این پدیده در داخل مخزن سدها به دلیل اهمیت فوق العاده این ابرسازه لازم و ضروری به نظر می رسد. انفجار داخل آب، پدیده دینامیکی با سرعت بالا در یک زمان کوتاه می باشد که بررسی تاثیر موج شوک حاصله در داخل مخزن سد بتنی وزنی موضوع این پژوهش  با استفاده از نرم افزار آباکوس ( ABAQUS ) می باشد. مدل سازی و تحلیل دینامیکی صریح انفجار در داخل مخزن آکوستیکی با در نظر گرفتن پی الاستیک در دو هندسه متفاوت از سد وزنی با استفاده از نرم افزار آباکوس ( ABAQUS ) صورت گرفته است. مدل اول از سد وزنی مربوط به سد شفارود می باشد که فقط رفتار خطی مصالح لحاظ شده و مدل دوم سد وزنی با ابعاد فرضی و مشخصات مربوط به سد کوینا با لحاظ رفتار خطی و غیرخطی می باشد. نقاط انفجار در سه ارتفاع مختلف از سطح مخزن و در دو فاصله افقی با دو بار انفجاری متفاوت برای هر دو مدل مذکور ساخته شده است. قبل از تحلیل مدل ها، با استفاده از نرم افزار آباکوس ( ABAQUS مدلسازی سیستم سد مخزن با تحقیقات تحلیلی صورت گرفته اعتبار سنجی شده است. نتایج حاکی از آن است که جابجایی های نقاط مختلف از بدنه سد در جهت افقی به شکل تقریبا سینوسی و در این جهت بیشتر از حالت قائم می باشد. در نظر گرفتن رفتار غیرخطی جابجایی ها را افزایش داده و تغییرمکان ماندگار به علت ایجاد ترک در بدنه را سبب می شود. مقایسه تغییر موقعیت ارتفاعی بار انفجاری حاکی از آن است که قرار گرفتن بار انفجاری در قسمت میانه از مخزن، میزان شتاب بیشتری را در بدنه سد ایجاد میکند. توزیع تنش با شروع انفجار از محل نقطه انفجار آغاز می شود. همچنین در نظر گرفتن رفتار غیرخطی در مقایسه با رفتار خطی تغییر محسوسی را در تنش سبب نمی شود.


آنچه در این شبیه سازی خواهید آموخت


1- نحوه تعریف مشخصات مربوط به سد، مخزن و پی

2- نحوه تعریف بار انفجاری با استفاده از روابط تجربی

3- انتخاب نوع تحلیل مناسب برای بار انفجاری داخل مخزن

4- نحوه مدلسازی تحلیل دینامیکی صریح به روش اجزای محدود

5- نحوه اعمال شرط مرزی در سیستم سد - مخزن - پی

6- نحوه اعمال اندرکنش بین سطوح درگیر و در تماس مخصوصا اندرکنش بین سد و مخزن

7- نحوه انتخاب مش مناسب برای محیط آکوستیک سیال و سازه سد

8- تحلیل مدل و ارائه خروجی ها مورد نیاز شبیه سازی


نکات و الزامات

1- نرم افزار ABAQUS به دلیل حجم بالای مورد نیاز در سیستم های پیشرفته قابلیت اجرا دارد.
2- نصب و راه اندازی نرم افزار ABAQUS نیاز به کارت گرافیکی قوی می باشد. 
3- ورودی های نرم افزار ABAQUS بصورت دستی وارد می شود. در صورت نیاز می توان با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون ورودی های مورد نیاز را وارد کرد.
4- خروجی های میتواند بصورت گرافیکی یا نموداری یا استحراج در فرمت های مانند فایل Excel باشد. 
5- برای مدل سازی نیازمندی آشنایی و تسلط بر نرم افزار ABAQUS و همچنین درک عمیق از روش اجزای محدود می باشد.

زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول ABAQUS

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه شبیه سازی انفجار در مخزن سد بتنی وزنی با استفاده از نرم افزار ABAQUS به همراه فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS

 • تولید کننده: فردین نوروزی
 • شناسنامه: MC1-1223
 • موجودی: در انبار
 • تاریخ: 2017-06-30
 • زبان برنامه نویسی: ABAQUS
 • سریال برنامه: MC1-1223
 • سفارش دهنده: فردین نوروزی
 • فایل معرفی محصول: لینک
 • 1,214,260تومان
 • 789,160تومان
 • قیمت بدون مالیات: 724,000تومان

برچسب ها: انفجار داخل آب, تحلیل دینامیکی, مخزن آب, نرم افزار ABAQUS, شوک موج, جابجایی