پروژه شبیه سازی کاتد پیل سوختی پلیمری با استفاده از نرم افزار OpenFOAM و به همراه آموزش نرم افزار OpenFOAM

امروزه در میان روش‌های تولید انرژی الکتریکی، پیلسوختی هیدروژنی مورد توجه صنایع نظامی، فضایی و خودروسازی و ... قرار گرفته است. ازجمله کاربرد هایی نظامی که در حال حاضر به صورت گسترده در حال توسعه می باشد میتوان به پهپاد ها و زیر دریایی های بدون سرنشین و همچنین ربات های جستجوگر اشارهکرد که آینده ی این تجهیزات نظامی را تحت تاثیر قرار می دهد. علایم راداری پایین وعدم وجود اجزای متحرک در ساختار این نوع پیل سوختی همچنین باعث کاهش پارامتر هایشناسایی در این منبع انرژی می گردد. به صورت کلی ویژگی‌های پیل‌های سوختی هیدروژنیازجمله دارا بودن چگالی انرژی و بازده بالا در کنار آلایندگی اندک و کارکرد در دمایپایین که آن را به یک فنّاوری تولید انرژی قابل‌حمل مبدل کرده و موجب شده تاپژوهشگران زیادی در سراسر جهان به‌صورت تئوری و آزمایشگاهی بر روی روش‌های بهبودعملکرد آن فعالیت کنند. مطالعات آزمایشگاهی در این زمینه نیازمند هزینه‌های بالا وتجهیزات بسیار پیشرفته است، به همین دلیل مطالعات عددی بسیاری در این زمینه انجام‌شدهاست. مشکل اصلی که در پیل سوختی پلیمری وجود دارد، بحث مدیریت آب در آن می‌باشد. پیچیدگیکه این پدیده به مدل‌سازی عددی پیل­سوختی می‌افزاید، مدل‌سازی دوفازی پیل سوختی، یعنیجریان دوفازی و مخلوط گازی در کنار محیط متخلخل و روابط فیزیکی و شیمیایی آن می‌باشد.در کار حاضر که برای اولین بار در یک ساختار قابل دسترسی و توسعه در محیط متن بازاپن فوم صورت گرفته است، مدل‌سازی عددی دوفازی کاتد پیل سوختی پلیمری و سایرمعادلات، تشریح و توسعه داده‌شده و سپس با تبدیل به ساختار برنامه نویسی در کد متن‌بازاوپن‌فوم پیاده‌سازی و اعتبار سنجی شده است. ویژگی برنامه تولید شده این است که علاوه بر پیاده سازی مسالهچند فیزیکه ی پیل سوختی، به دلیل همراه شدن با ساختار اپن فوم دارای قابلیت توسعهو شبیه سازی مسائل متفاوت در این زمینه بوده و می‌توان پارامتر های مختلف را بهمنظور بهینه کردن هر چه بیشتر این منبع انرژی در آن بررسی نمود.


آنچه در این کد خواهید آموخت:

1- بررسی ساختار مسائل اپن فوم

2- بررسی معادلات حاکم بر پیل سوختی هیدروژنی

3- نحوه ی پیاده سازی الگوریتم و معادلات پیل سوختی هیدروژنی در ساختار اپن فوم

4- ساخت و استفاده از متغیر ها و میدان های اسکالر و برداری در اپن فوم

5- نحوه خواندن ساختار بلاک بندی شبکه و تولید و مقدار دهی متغیر های دلخواه در این نواحی

6- اضافه کردن معادلات انتقال دلخواه به حلگر و تعریف پارامتر های مربوطه

7- تولید و استفاده کردن از شرایط مرزی پیشرفته در ساختار اپن فوم

8- تعریف فایل در ساختار اپن فوم و خواندن و نوشتن متغیر های دلخواه در آن در هنگام اجرا


نکات و الزامات:

1- این برنامه در نسخه های OpenFOAM-2.2.x قابل اجرا می باشد.

2- خروجی به صورت تاریخچه حل و همچنین توسط Paraview قابل مشاهده است.

3- اکثر پارامتر های کنترلی در اپن فوم بوسیله تغییر پارامتر های ورودی برنامه قابل کنترل می باشند.

4- آشنایی اولیه به زبان ++C برای درک ساختار کد نیاز است.

5- آشنایی اولیه با اپن فوم و پیل سوختی


مشخصات کلی
تعداد صفحات محصول60-80
فیلم آموزشیدارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزاردارد
نمودارهای خروجیدارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اولOpenFOAM
سیالات
حوزه تخصصی 1چند فازی

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه شبیه سازی کاتد پیل سوختی پلیمری با استفاده از نرم افزار OpenFOAM و به همراه آموزش نرم افزار OpenFOAM

  • تولید کننده: سید مهدی حسینی
  • شناسنامه: MC2-1174
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 95-12-11
  • زبان برنامه نویسی: OpenFOAM
  • سریال برنامه: MC2-1174
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 120,000تومان

برچسب ها: پیل سوختی پلیمری, کاتد, مدیریت آب, جریان دوفازی چندجزیی, OpenFOAM, اپن فوم, Paraview, چند فازی, پیل سوختی هیدروژنی