پروژه کنترل غيرفعال يک سيستم غيرخطي همراه با برداشت کننده انرژي با استفاده از نرم افزار MATLAB و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار MATLAB

ارتعاشات ناخواسته در دستگاه‌های صنعتي باعث خساراتي در قطعات مي شود. به همين دليل ارتعاشات ايزوله جز مسائلي است که بيشتر در ساختارهاي مهندسي اثر مي‏گذارد. از سوي ديگر همواره بحث تأمین انرژي سنسورها و ترانسديوسرها، به صورت مستقيم، با منبعي جداگانه مشكلاتي نظير سیم‌های اتصالي و تعمير و نگهداري سیستم‌ها را به همراه دارد و استفاده از باتری‌ها با توجه به طول عمر محدودشان، در برخي موارد امکان‌پذیر نمی‌باشد. با دريافت انرژي موردنیاز از محيط نه تنها ديگر نيازي به باتري و منبع انرژي خارجي نيست، بلکه به دليل عدم نياز به شارژ و تعويض باتري نياز به مراقبت‌های ويژه از سيستم از بين می‌رود که اين خود در کاهش هزینه‌ها بسيار مؤثر است. به منظور استحصال انرژي جذب شده مبادرت به بررسي يک سيستم برداشت کننده انرژي که همراه با فنر غيرخطي کار می‌کند، می‌شود. در گزارش حاضر سيستم اوليه، يک سيستم غيرخطي متصل به فنر غيرخطي و نيروي ناميزاني هارمونيک همراه با برداشت کننده انرژي (پيزوالکتريک) می‌باشد. آنچه در اين برنامه ارائه گرديده است بررسي يک سيستم جاذب انرژي همراه با برداشت انرژي با هدف جذب انرژي ارتعاشي سيستم اصلي به‌صورت یک‌طرفه و با راندمان بالا که موجب کنترل ارتعاشات سيستم اصلي خواهد شد، با استفاده از نرم افزار متلب ( MATLAB ) مي‌باشد. معادلات به دست آمده با روش عددي رانگ کوتاي مرتبه چهارم حل می‌شوند. براي شبیه‌سازی سيستم غيرخطي از فنر مرتبه سوم بهره گرفته شده است. به منظور بررسي کارايي مدل، سيستم در سه حالت جاذب غيرخطي، جاذب خطي و بدون جاذب مطالعه شده است. در نهايت نيز کارايي جاذب خطي و غيرخطي با عدم حضور جاذب در يک سيستم بررسي مي شود. معادلات به صورت عددي حل شده اند. در اين برنامه جواب مسئله در حالت گذرا و پايا در نظر گرفته شده است و نمودارهاي پاسخ زماني، دياگرام فاز، ولتاژ توليدي و انرژي برداشتي رسم مي شوند. اين برنامه براي شبیه‌سازی سیستم‌هاي واقعي در نظر گرفته شده و قابل استفاده مي‌باشد. سادگي و کارايي اين روش به قدري کاربردي و گسترده می‌باشد که معمولاً در اکثر پژوهش ها، از اين روش به عنوان يکي از راه‌حل‌های استفاده شده براي حل مسائل استفاده می‌شود.


آنچه در این کد خواهید آموخت


1- نحوه انتقال معادلات ديناميکي در فضاي حالت

2- نحوه حل معادلات به روش رانگ کوتاي مرتبه چهارم (ODE)

3- استخراج معادلات ديناميکي برداشت کننده هاي انرژي

4- استخراج معادلات ديناميکي جاذب هاي خطي و غيرخطي

5- ترسيم نمودارهاي پاسخ زماني و دياگرام فاز و انرژي براشتي

6- بررسي  و مقايسه جاذب هاي خطي و غيرخطي شونده و تاثيرات آنها


نکات و الزامات

1-   این مجموعه کد در نرم افزار  متلب ( MATLAB )  نسخه‌ی 2012b نوشته شده است و در این نسخه و نسخه‌های بالاتر قابل اجرا می‌باشد.
2- آشنایی با مفاهيم ارتعاشات غيرخطي و برداشت کننده هاي انرژي
3- آشنایی اوليه برنامه نويسي با زبان متلب ( MATLAB )
مشخصات کلی
فیلم آموزشی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه کنترل غيرفعال يک سيستم غيرخطي همراه با برداشت کننده انرژي با استفاده از نرم افزار MATLAB و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار MATLAB

  • تولید کننده: شرکت نرم افزاري نجم
  • شناسنامه: MC1-1241
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 2017-08-05
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC1-1241
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 49,900تومان

برچسب ها: برداشت انرژي, پيزوالکتريک, تحريک هارمونيک خارجي, معادلات سيستم غيرخطي, رانگ کوتاي مرتبه چهارم