پروژه نرم افزار AirFlow: تحلیل جریان مغشوش دوبعدی با استفاده از شبیه‌سازی گردابه‌های بزرگ با فرترن

عنوان کامل پروژه:

پروژه نرم افزار AirFlow: تحلیل جریان مغشوش دوبعدی با استفاده از شبیه‌سازی گردابه‌های بزرگ به روش اسماگورینسکی دینامیکی با استفاده از نرم افزار فرترن

در این گزارش معادلات حاکم بر جریان مغشوش دو بعدی در مختصات کارتزین برای شبیه‌سازی جریان‌های آیرودینامیکی حل می‌شود. با توجه به اهمیت و گستردگی رویداد جریان مغشوش در صنایع و فیزیک، بررسی این نوع از جریان همواره مورد توجه دانشمندان و محققان بوده است و تا کنون هیچ رابطه‌ی دقیقی برای پیش بینی این نوع از جریان ارئه نشده است. بنابراین محققان سعی دارند تا با استفاده از مدل‌هایی که بر پایه‌ی آمار استوار هستند، به مدلسازی این پدیده اقدام نمایند. تا کنون بیشتر روش‌هایی که برای مدل سازی جریان آشفته ارائه می‌شد بر پایه‌ی متوسط‌گیری‌های زمانی بود. اما با توجه به پیشرفت قابل توجه قدرت محاسباتی رایانه‌ها و همچنین نیاز به حل دقیق‌تر، روشی بر پایه‌ی متوسط‌گیری مکانی ارائه شده است که توجه بسیاری از محققان و علاقه مندان را به خود جلب نموده است. این روش که شبیه‌سازی گردابه‌های بزرگ نام دارد، همان طور که از نام آن بر می‌آید بر شبیه‌سازی گردابه‌های بزرگ که تاثیر بیشتری دارند و بیشتر به شرایط مساله وابسته هستند تمرکز دارد و تاثیر گردابه‌های کوچک نیز با ارائه‌ی مدل‌هایی مدل می‌گردد. آنچه در این پروژه بطور خاص بررسی شده است، یک حل‌گر دوبعدی جریان مغشوش با استفاده از روش شبیه‌سازی گردابه‌های بزرگ می باشد و برای مدل‌سازی تاثیر گردابه‎های کوچک نیز از روش اسماگورینسکی با تعیین ضرایب به صورت دینامیکی استفاده شده است.

در اینجا از شبکه بی‌سازمان برای گسسته‌سازی میدان جریان استفاده شده است. برای گسسته‌سازی بخش زمانی معادلات از روش صریح رانگ-کوتا استفاده شده است. همچنین، از شرایط مرزی دیوار برای اضلاع موجود بر روی جسم جامد و از روش ثابت های ریمان برای مرزهای دوردست استفاده شده است. با توجه به فیزیک حاکم بر جریان‌های آیرودینامیکی، که در بیشتر مواقع با جریان‌ها تراکم‌پذیر مواجه هستیم، در اینجا از روش مبتنی بر چگالی برای وابسته کردن معادلات جرم، مومنتوم و انرژی استفاده شده است. جهت محاشبه مشتقات مرتبه اول از قضیه گرین-گوس استفاده می‌شود. ساختار داده‌ای مورد استفاده در اینجا بصورت ضلع محور بوده تا قابلیت استفاده از شبکه‌های ترکیبی وجود داشته باشد و همچنین به حافظه کمتری برای ذخیره اطلاعات شبکه نیاز داشته باشیم.

تولید شبکه
حوزه تخصصی 1 شبکه دو بعدی
حوزه تخصصی 2 شبکه بی سازمان
مشخصات کلی
تعداد صفحات 80
تعداد صفحات محصول 80-100
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول FORTRAN
سیالات
حوزه تخصصی 1 اویلر- ناویر استوکس

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه نرم افزار AirFlow: تحلیل جریان مغشوش دوبعدی با استفاده از شبیه‌سازی گردابه‌های بزرگ با فرترن

  • تولید کننده: حمیدرضا خاری نژاد آرانی
  • شناسنامه: MC5-1059
  • موجودی: در انبار
  • زبان برنامه نویسی: FORTRAN
  • سریال برنامه: MC5-1059
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • 1,676,420تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,538,000تومان

برچسب ها: شبیه سازی گردابه های بزرگ, شبکه بی سازمان, مدل اسماگورینسکی دینامیکی, LES, جریان مغشوش, FORTRAN, فرترن, متوسط‌گیری مکانی, ساختار داده‌ای ضلع محور