پروژه تحلیل عملکرد روتور های چرخان به روش اندازه حرکت المان پره (Blade Element Momentum (BEM) Method) با استفاده از نرم افزار فرترن

برای طراحی و بهینه‌سازی آیرودینامیکی پره یک توربین بادی و یا یک هلیکوپتر، به یک ابزار تحلیلی نیاز است تا با استفاده از آن کارایی و عملکرد پره طراحی شده محاسبه و تحلیل شود و در قسمت آیرودینامیکی فرآیند بهینه سازی مورد استفاده قرار گیرد. روش تحلیلی مورد استفاده باید تا حد امکان، نتایج دقیق و نزدیک به واقعیت به دست دهد و از طرفی به دلیل پیچیدگی مسأله و تعداد متغیرهایی که در طراحی توربین و یا روتور یک هلیکوپتر به کار می رود سریع عمل کند، چرا که این دو مؤلفه که البته با هم در تضاد نیز هستند در صنعت امروز برابر با صرف هزینه مالی و زمانی کمتر است. در این پروژه یک کد کاربردی نرم افزار فرترن ( FORTRAN ) به روش اندازه حرکت المان پره ارائه شده است و پس از صحت سنجی کد نوشته شده در نرم افزار فرترن برای حل به روش اندازه حرکت المان پره برای یک توربین کوچک (فاز6) و مقایسه نتایج به دست آمده با نتایج تجربی و نتایج به دست آمده به روش دینامیک سیالات محاسباتی در نرم افزار فرترن ( FORTRAN ) از مراجع دیگر، تحلیل آیرودینامیکی به روش اندازه حرکت المان پره برای یک توربین بادی بزرگ (5 مگاواتی) نیز انجام شده و با نتایج حاصل از نرم افزار های صنعتی موجود مقایسه شده است. نتایج به دست آمده نشان میدهند که با توجه به تصحیحاتی که در کد مورد استفاده قرار گرفته در نرم افزار فرترن نتایج به خوبی با نتایج تجربی و نتایج نرم افزار صنعتی انطباق دارد که این از قابلیت بالای این کد حکایت دارد.


آنچه در این کد خواهید آموخت:

1- محاسبه عملکرد یک روتور مانند توربین بادی برای شرایط بادی و شرایط کنترلی مختلف

2- نحوه اعمال تصحیحات مربوط برای روش BEM به منظور انطباق بر نتایج واقعی

3- مقایسه نتایج به دست آمده با نرم افزار ها و روش‌های محاسباتی دیگر مانند CFD


نکات و الزامات:
1- این  برنامه در همه نسخه‌های کامپایلرهای نرم افزار فرترن ( FORTRAN ) قابل اجرا است.
2- آشنایی اولیه با مفاهیم روتورها از جمله مشخصات پره توربین و یا هلیکوپتر 
3- آشنایی اولیه با تئوری مومنتوم و مکانیک سیالات

برای آشنایی با نرم افزار Fortran می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Fortran از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Fortran به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی و علمی می پردازند.

آشنایی با نرم افزار Fortran

مشخصات کلی
تعداد صفحات 45
تعداد صفحات محصول 40-60
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول FORTRAN
سیالات
حوزه تخصصی 1 سایر

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه تحلیل عملکرد روتور های چرخان به روش اندازه حرکت المان پره (Blade Element Momentum (BEM) Method) با استفاده از نرم افزار فرترن

  • تولید کننده: حمید مرادتبریزی
  • شناسنامه: MC2-1192
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 2017-05-10
  • زبان برنامه نویسی: FORTRAN
  • سریال برنامه: MC2-1192
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,172,840تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,076,000تومان

برچسب ها: طراحی و بهینه سازی آیرودینامیکی, FORTRAN, فرترن, کد نویسی, تئوری مومنتوم, CFD, توربین