پروژه سیستم سفارش‌دهی موجودی در زنجیره عرضه با پارامترهای فازی با استفاده از نرم افزار MATLAB

‌این پروژه با استفاده از نرم افزار  MATLAB ( متلب ) انجام شده است. کنترل موجودی همواره به دلیل آن که در سیستم‌‌های عملیاتی نقش بسیار مهمی را به منظور مدیریت و استفاده بهتر از منابع ایفا می‌کند، مورد توجه بوده است. به عنوان یکی از حوزه‌های مطالعاتی کنترل موجودی در زمینه مدیریت، می‌ توان به سیستم سفارش‌دهی یا سیاست مرور موجودی در زنجیره عرضه اشاره داشت. در زمینه بررسی سیستم سفارش‌دهی در زنجیره عرضه با شرایط قطعی، مطالعات و تحقیقات زیادی انجام شده، اما از آن جا که دنیای حقیقی سرشار از عدم قطعیت است، نمی‌توان در مدل‌هاي سفارش‏ دهي، پارامترهایی مانند تقاضا را به طور دقيق پيش‌ بيني کرد و با ابهام مواجه هستیم. در چنين حالتي، استفاده از مقادير دقيق موجب ايجاد اشتباه در تصميم‎گيري مي‌شود. از طرفي استفاده از روش‌هاي آماري نيز براي پارامترهاي مبهم به دلیل نبود اطلاعات و دانش کافی معقول به نظر نمي‌‌رسد. از این‌ رو، در اين پایان‌نامه راهكاري براي استفاده از اعداد فازي در تصميم‌گيري مربوط به سيستم سفارش‏‌دهي موجودی ارائه شده است. مسأله تعریف شده، بررسی سیاست کنترل موجودی مرور دایم و مرور دوره‌ای در زنجیره عرضه دو سطحی خطی در شرایط عدم قطعیت است. در این زنجیره عرضه، دو بنگاه A و B وجود دارد که در آن بنگاه A تقاضای فازی مشتری را پاسخ می‌دهد و بر اساس سیاست کنترل موجودی اتخاذ شده، کالای مورد نیاز خود را از بنگاه B تأمین می‌کند. بنگاه B نیز با توجه به سیاست کنترل موجودی مربوطه، کالای خود را از یک تأمین کننده با ظرفیت بی‌نهایت تهیه می‌کند. کمبود هر دو بنگاه نیز به صورت پس‌ افت است. برای در نظر گرفتن عدم قطعیت در پارامترهای مسأله که از کمبود اطلاعات و دانش ناشی می‌‌شود، از نظریه فازی استفاده شده که در آن، تابع عضویت برای پارامترها به صورت عدد فازی مثلثی است. برای فازی‌‌زدایی (غیرفازی کردن) نیز از روش مرکز ثقل که بیشترین کاربرد را در فازی‌زدایی نسبت به دیگر روش‌ها دارد، استفاده شده است. تقاضای مشتری است که به بنگاه A داده می‌شود، فازی است. در تابع هدف مسئله، تمرکز روی کنترل هزینه و ارضا کردن سطح خدمتی مشخص و از پیش تعیین شده برای هر دو بنگاه است. با توجه به شرایط فازی، مسأله مدل شده و با الگوریتم ژنتیک و با استفاده از نرم افزار  MATLAB ( متلب ) حل می‌شود تا جواب بهینه مشخص گردد.

ریاضی
حوزه تخصصی 1 الگوریتم ژنتیک
حوزه تخصصی 2 منطق فازی
مشخصات کلی
تعداد صفحات 39
تعداد صفحات محصول 20-40
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه سیستم سفارش‌دهی موجودی در زنجیره عرضه با پارامترهای فازی با استفاده از نرم افزار MATLAB

  • تولید کننده: محسن نصیری
  • شناسنامه: MA1-1001
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 1393-11-30
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MA1-1001
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • 1,343,750تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,075,000تومان

برچسب ها: سیستم سفارش‌دهی, پارامترهای فازی, زنجیره عرضه, عدم قطعیت, الگوریتم ژنتیک, MATLAB, متلب, فازی‌‌زدایی, نظریه فازی