پروژه شبیه سازی اندرکنش سیال-سازه در مخازن استوانه ای با استفاده از نرم افزار ANSYS
در این پروژه مدلسازی صحیح مخازن استوانه ای بطور دقیق و موشکافانه با در نظر گرفتن اندرکنش سازه-سیال در مخازن استوانه ای با استفاده از نرم افزار ANSYS ارائه شده است. علاوه بر اندرکنش سازه سیال، نحوه مدلسازی میل مهار، میراگر، سخت کننده، اندرکنش پوسته و فونداسیون و نهایتا خوردگی در مخازن مورد بررسی قرار گرفته و مدلسازی شده اند. همچنین نحوه وارد کردن انواع نیروها، شرایط مرزی مختلف و انواع تحلیل های ممکن در نرم افزار ANSYS Mechanical به تفصیل تشریح شده است. در فصل اول مدلسازی مرحله به مرحله مخزن با در نظر گرفتن موارد فوق انجام شده و در نهایت با معرفی قیود دیگر سازه ای در سقف و کف مدلسازی را تکمیل نموده و بارگذاری لرزه ای اعمال می گردد. در این فصل مدلسازی در نرم افزار انسیس به نحوی تشریح می شود که کاربران بتوانند بر پایه آن مدلسازی های خود را بدون توجه به چرایی برخی انتخاب ها و تنظیمات انجام دهند. در فصل دوم به تفصیل در مورد ویژگی انواع المانهای بکار رفته در مدلسازی و همچنین نحوه انجام آنالیزهای کمانشی بحث شده است. در این فصل با توجه به قابلیت ورود دستوری کارهای بیان شده به نرم افزار ANSYS Mechanical کل مدلسازی در قالب یک فایل متنی حاوی کد برنامه ارائه و تشریح شده است بطوری که می توان با تغییر پارامترهای مختلف مدلهای بیشماری را به سرعت و بدون نیاز به کار در محیط گرافیکی نرم افزار ANSYS ایجاد نمود. از این قابلیت استفاده نموده و روش هوشمندانه ای جهت آنالیزهای دسته ای پیشنهاد شده است. در نهایت فصل سوم اختصاص یافته است به اعتبارسنجی و صحت سنجی المانها و مدلسازی مخزن که با نتایج کارهای قبلی و همچنین نتایج تحقیقات عملی مقایسه شده است. لازم به ذکر است موارد بیان شده در متن پیش رو که با دقت نظر بسیار کنار یکدیگر چیده شده اند همگی حاصل بیش از 6 سال مطالعه، مدلسازی و تحقیق نگارنده در زمینه مخازن استوانه ای و مدلسازی آنها در نرم افزار انسیس بهمراه مشاوره 7 پایان نامه کارشناسی ارشد بین سالهای 92 تا کنون بوده است. لذا امید است پژوهشگران بتوانند از این منبع استفاده نموده و کمترین زمان را صرف درگیری با خطاهای نرم افزاری و مشکلات عدم انطباق مدل با واقعیت نمایند.

 توضیحات بیشتر

آنچه در این کد خواهید آموخت:

1- نحوه مدلسازی مخزن حاوی سیال در نرم افزار ANSYS
2- نحوه پیاده سازی ضخامت های مختلف در جداره یک مخزن و مش بندی ناهمگن جهت بهینه سازی مدل و تحلیل آن
3- مدلسازی اندرکنش پوسته و سقف، سازه و سیال، و سازه و فونداسیون
4- مدلسازی میراگر و میل مهار جهت اتصال پوسته به فونداسیون
5- مدلسازی سخت کننده حلقوی و ارتفاعی جهت تقویت جداره مخازن
6- نحوه مدلسازی خوردگی در پوسته مخزن
7- نحوه اعمال نیروها، اعمال شرایط مرزی و شرایط اولیه تحلیل
8- آشنایی با انواع روش های تحلیل استاتیک، مودال، گذرا و کمانشی مقدار ویژه
9- نحوه خوانش نتایج تحلیل و پساپردازش
10- کدنویسی در انسیس و تحلیل دسته ای مدل ها

نکات و الزامات:

1- مدلسازی انجام شده با توجه به المانهای بکار رفته در نسخه ANSYS 14.5 به بالا قابل اجراست.
2- نحوه کدنویسی ارائه شده در ANSYS برای همه نسخه های Mechanical APDL قابل اجرا می باشد.
3- آشنایی اولیه با مفاهیم اجزاء محدود Finite Element Method و مدلسازی ابتدایی در انسیس
4- آشنایی اولیه با انواع تحلیل های خطی و غیرخطی

برای آشنایی با نرم افزار ANSYS  می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار ANSYS از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار ANSYS  به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی و علمی می پردازند.

مشخصات کلی
تعداد صفحات172
تعداد صفحات محصول150-200
معرفی متغیر های ورودی نرم افزاردارد
نمودارهای خروجیدارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اولANSYS
جامدات
حوزه تخصصی 1المان محدود

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه شبیه سازی اندرکنش سیال-سازه در مخازن استوانه ای با استفاده از نرم افزار ANSYS

  • تولید کننده: سلمان سنگی
  • شناسنامه: MC1-1052
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۴-۱۱-۰۱
  • زبان برنامه نویسی: ANSYS
  • سریال برنامه: MC1-1052
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 192,000تومان

برچسب ها: مخازن حاوی سیال, کمانش, پوسته استوانه ای, اندرکنش, سازه-سیال, ANSYS, مدلسازی میل مهار, میراگر, سخت کننده, پوسته و فونداسیون, خوردگی در مخازن, انسیس, روش اجزاء محدود - FEM, تغییر شکل پلاستیک, تنش پسماند, رشد ترک, کرنش, Finite Element Methods, تنش فشاری, تغییر شکل الاستیک, سختی, تنش برشی, خستگی, نیروی خمشی, نیروی برشی

مقالات مرتبط