پروژه شبیه سازی عددی شناور پروازی در امواج با استفاده از نرم افزار FLUENT و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار FLUENT

در ابتدا لازم بذکر است که این پروژه با استفاده از نرم افزار فلوئنت ( FLUENT ) انجام شده است. در سال‌های اخير بسیاري از تحقیقات جديد در بررسی هيدروديناميک کشتی بر روی حمل و نقل ايمن در جریان‌های دريا با آب مواج معطوف شده است. نکته مهم در اين زمينه محاسبه مقاومت اضافه ‌شده به کشتی در موج‌های منظم و نامنظم و همچنین در آب کم عمق است.

در این پروژه با استفاده از نرم افزار FLUENT شبیه‌سازی به بررسی عددی شناور پروازی تک بدنه‌ مدل 1-4667 در آب مواج و غیرمواج پرداخته شده است و اثر موج بر روی شکل جريان و نیروهای وارد بر شناور پروازی در نرم‌افزار انسیس فلوئنت مورد بررسی قرارگرفته است. جهت حل معادلات ناویر- استوکس در حالت غير دائم و سه بعدی از روش حجم محدود و برای پیش‌بینی موقعیت سطح آزاد از روش حجم سیال (VOF) استفاده‌ شده است. همچنين برای مدل کردن اغتشاش جريان از مدل k –ε استاندارد استفاده شده است.

در ابتدا آب مواج در یک کانال دو بعدی و سه بعدی مدل و صحت رفتار آن بررسی شده است و در ادامه اثرات موج بر نیرو و فشار وارد بر پایه پل‌ها با سطح مقطع‌های مختلف بررسی شده است. جهت صحت سنجی نتایج نیروی مقاومت وارد بر شناور در آب آرام، مقاومت و پروفیل موج روی بدنه شناور ویگلی با نتایج آزمایشگاهی مقایسه شد. سپس اثرات آب مواج بر نیروی مقاومت وارد بر یک نوع کشتی کانتینربر مورد محاسبه قرارگرفته است و تطابق مناسبی را با نتايج آزمايشگاهي نشان داد. در ادامه داده‌های موجود برای شناور پروازی مدل   1-4667 در آب آرام با نتایج آزمایشگاهی صحت سنجی شده‌اند و سپس اثرات آب مواج بر نیروی مقاومت اضافه شده وارد بر شناور پروازی و همچنين شکل پروفيل جريان اطراف شناور در آب‌های عميق و کم عمق و همچنین اثر زاویه برخورد امواج با شناور مورد بررسی قرار گرفته است. نشان داده خواهد شد که نیروی مقاومت وارد بر شناورها در آب مواج در مقایسه با آب غیر مواج افزایش می‌یابد.


آنچه در این شبیه سازی خواهید آموخت:

1- آشنایی با معادلات مربوط به مدل‌های دو فازی و مدل‌های آشفتگی

2- آشنایی و نحوه کار با مدل VOF و مدل آشفتگی


برای آشنایی با نرم افزار Fluent  می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Fluent از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Fluent  به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی و علمی می پردازند.

آشنایی با نرم افزار Fluent

آموزش نصب نرم افزار Fluent


مشخصات کلی
تعداد صفحات 113
تعداد صفحات محصول 100-150
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول FLUENT
سیالات
حوزه تخصصی 1 چند فازی
حوزه تخصصی 2 توربولانس

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه شبیه سازی عددی شناور پروازی در امواج با استفاده از نرم افزار FLUENT و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار FLUENT

  • تولید کننده: علی صفری
  • شناسنامه: MC2-1240
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 2017-09-15
  • زبان برنامه نویسی: FLUENT
  • سریال برنامه: MC2-1240
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 849,110تومان
  • قیمت بدون مالیات: 779,000تومان

برچسب ها: شناور پروازی, آب مواج, پایه پل, شناور ویگلی, کشتی کانتینربر, FLUENT, فلوینت, فلوئنت, جریان چند فازی, VOF, مدل آشفتگی, هيدروديناميک کشتی, دیدگاه حجم سیال (VOF), دیدگاه اویلرین اویلرین, فاز پراکنده, فاز پیوسته, کسر حجمی, دیدگاه اولرین لاگرانژین, https://marketcode.ir/index.php?route=product/category&path=184_185_198_206_339

مقالات مرتبط