پروژه طراحی سیستم مدیریت باتری جهت تخمین سطح شارژ با MATLAB + فیلم

عنوان کامل پروژه:

پروژه طراحی سیستم مدیریت باتری جهت تخمین سطح شارژ با استفاده از نرم افزار MATLAB و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار MATLAB

در این شبیه‌سازی، رؤیتگرهایی برای تخمین سطح شارژ (SOC)  و سطح سلامت باتري (SOH) پیاده‌سازی شده است. این دو پارامتر از فاکتورهاي کليدي در سيستم‌هاي مديريت باتري مي‌باشند و تخمين آن‌ها يکي از موضوعات مهم در بسیاری از کاربردها از جمله خودروهای الکتریکی، سیستم‌های نظامی، زیردریایی‌ها و … است. در اين پروژه به تخمين حالت‌ها و پارامترهاي مهم باتري‌ لیتیم-یون از جمله سطح شارژ و سطح سلامت آن جهت دستیابی به یک روش کارآمدتر نسبت به روش‌های قبلی به کمک نرم‌افزار MATLAB/Simulink پرداخته شده است. براي تخمين سطح شارژ باتري، يک روش جديد با استفاده از رؤيتگر مد لغزشي پيشنهاد شده است. این تخمین‌گر، يک مدل الکتريکي باتري را براي توصيف مشخصه‌هاي ديناميکي باتری به کار گرفته است. این مدل الکتریکی باتری در Simulink پیاده‌سازی شده است و با کدنویسی در Mfile و استفاده ازجعبه‌ابزار SystemIdentification به شناسایی پارامترهای مدل باتری از روی داده‌های ولتاژ و جریان باتری پرداخته شده است. همچنین با استفاده از تحليل خطاي تخمين سطح شارژ، تخمینی از بخش غيرخطي مدل باتري به دست آمده و با اضافه کردن این بخش غیرخطی به مدل خطی، يک مدل دقيق‌تر از باتري حاصل شده است. در ضمن، با استفاده از مدل دقيق به دست آمده، يک روش برخط شناسايي پارامتر براي تخمين مقاومت اهمي باتري و SOH ارائه شده است. روش‌هاي ارائه شده در نرم‌افزار MATLAB/Simulink پياده‌سازي شده و کارآمد بودن اين روش‌ها مورد ارزيابي قرار گرفته است. این نتایج نشان داده است که روش‌هاي پیشنهادی، تخمين دقيقي از سطح شارژ و سطح سلامت باتري فراهم می‌آورند. شبیه‌سازی انجام شده به گونه‌ای است که به ازای هر جریان باری که از باتری کشیده می‌شود،امکان تخمین برخط SOC و SOH باتری وجود دارد.


آنچه در این کد خواهید آموخت:

1- نحوه شبیه سازی در نرم افزار MATLAB/Simulink

2- نحوه پیاده سازی مدل الکتریکی باتری

3- نحوه پیاده سازی مدل فضای حالت یک سیستم در MATLAB

4- پیاده سازی رؤیتگر مد لغزشی برای تخمین حالت با استفاده از مدل فضای حالت

5- شناسایی پارامترهای یک مدل دینامیکی به کمک دستورات MATLAB

6- نحوه پیاده سازی روشهای تطبیقی برای تخمین پارامتر


نکات و الزامات:

1- این شبیه سازی در نسخه‌های بالاتر از MATLAB R2013b قابل اجرا است

2- آشنایی اولیه با محیط Simulinkو جعبه ابزارهای آن

3- آشنایی با روشهای شناسایی پارامتر در مدلهای دینامیکی

4- آشنایی با نحوه کدنویسی در Mfile

5- آشنایی با مفاهیم فضای حالت، تخمین و رؤیتگر


مشخصات کلی
تعداد صفحات 71
حوزه تخصصی رشته 1 سایر پروژه های قدرت و رباتیک
تعداد صفحات محصول 60-80
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه طراحی سیستم مدیریت باتری جهت تخمین سطح شارژ با MATLAB + فیلم

  • تولید کننده: مهدی قلی زاده
  • شناسنامه: MC4-1045
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 96-01-04
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC4-1045
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 458,000تومان

برچسب ها: Simulink, سطح شارژ, رؤيتگر مد لغزشي, سطح سلامت, مدل الکتریکی باتری, MATLAB, متلب, سیمولینک, مدل دینامیکی