پروژه طراحی کنترل‌کننده مدل پیشبین ترکیبی برای یک میکروگرید جهت ایجاد پدافند با MATLAB + فیلم

عنوان کامل پروژه:

پروژه طراحی کنترل‌کننده مدل پیشبین ترکیبی برای یک میکروگرید جهت ایجاد پدافند غیرعامل در شبکه‌ی سراسری برق با استفاده از نرم افزار MATLAB و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار MATLAB

این پروژه به طراحی یک کنترل­‌کننده ­ی سطح بالا جهت کنترل ولتاژ در میکروگرید­ها در سطح ولتاژ متوسط می‌­پردازد و هدف آن ایجاد پدافند غیرعامل در زمان‌های ایجاد خطا در شرایط بحرانی است. سیستم‌­های قدرت کوچک به شدت به دینامیک بارها و مولدها حساس هستند؛ به نحوی که در اثرات تغییرات بار و یا تغییر در شرایط مولدها و یا خطا در شبکه ممکن است سیستم به سمت ناپایداری رود و فروپاشی ولتاژ اتفاق بیفتد که این امر در مناطق حساس اصلاً مطلوب نیست. در این پروژه از یک روش (HMPC) جدید برای کنترل ولتاژ و توان راکتیو استفاده می‌شود که در فرمولاسیون آن، دینامیک­ میکروگرید در کنار ماشین حالت محدود، قوانین منظقی، معادلات تک ه­ای مستوی و قیود سیستم در نظر گرفته شده است. کنترل­ کننده­‌های MPC از یک مدل ساده­ شده ­میکروگرید، جهت پیش‌بینی رفتار ولتاژ در آینده استفاده می­‌کنند. این شیوه­ ی کنترل قادر است قیود سیستم‌های قدرت را نیز در نظر بگیرد. از آن­جا که مدل مرجع استفاده شده برای کنترل­‌کننده MPC در این پروژه، ترکیبی است، به این کنترل‌کننده، کنترل‌­کننده­ HMPC نیز گفته می­‌شود. مدل­سازی سیستم­ تحت مطالعه به شکل مدل آمیخته با منطق (MLD) می‌باشد و این امکان را فراهم می­‌آورد که بتوان مسأله­ کنترل پیشبین را به یک مسأله­ برنامه‌ریزی آمیخته با عدد صحیح (MIP) تبدیل کرد. این پروژه از زبا‌‌ن‌های برنامه‌نویسی MATLAB، OpenMODELICA، HYSDEL و C و همچنین محیط SIMULINK و قابلیت­ های C-MEX  در راستای انجام Model Exchange جهت انجام اهداف خود استفاده می­‌کند.


توضیحات بیشتر


اصولاً با توجه به ظهور سیستم‌های Embedded این نیاز احساس می‌شود که چهارچوبی برای مدلسازی سیستمهای آمیخته با منطق و یا سیستمهای سوییچ شونده ایجاد شود و در طراحی کنترل‌کننده تأثیرات دینامیک‌های پیوسته و گسسته بر هم بررسی شود. نظریه سیستمهای هیبرید که تلفیقی از علم کامپیوتر و کنترل است دینامیک‌های پیوسته و گسسته را در کنار یکدیگر بررسی کرده و چهارچوب مناسبی برای طراحی کنترل‌کننده هایبرید ایجاد می‌کند.

زبان HYSDEL زبانی است که می‌توان از مدل DHA  مدل MLD و PWA استخراج کند که برای طراحی کنترلر HMPC بسیار مناسب است.

مدل Hysdel قابل استفاده در MPT است.

زبان Hysdel  و مقاله استخراج شده از آن که در automatica چاپ شد به عنوان کاربردی‌ترین مقاله‌ی این ژورنال انتخاب شده است.

زبان OpenModelica نیز زبان سطح بالا برای توصیف سلسله مراتبی و شی‌گرا از سیستم‌های Complex است.


آنچه در این کد خواهید آموخت:

۱- مدلسازی سیستمهای Complex با OpenModelica

2- مدلسازی Object-Oriented و non casual

3- مدلسازی سیستم هایبرید به صورت DHA

4- مدلسازی سیستم‌ هایبرید توسط زبان HYSDEL

5- طراحی کنترل کننده ی HMPC

6- نحوه ی کنترل سیستمهای هایبرید

7- استفاده از جعبه ابزار MPT3.0


مشخصات کلی
تعداد صفحات 90
حوزه تخصصی رشته 1 سایر پروژه های قدرت و رباتیک
تعداد صفحات محصول 80-100
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB
زبان برنامه نویسی دوم HYSDEL
زبان برنامه نویسی سوم OpenMODELICA

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه طراحی کنترل‌کننده مدل پیشبین ترکیبی برای یک میکروگرید جهت ایجاد پدافند با MATLAB + فیلم

 • تولید کننده: نوید زارع
 • شناسنامه: MC4-1029
 • موجودی: در انبار
 • زبان برنامه نویسی: MATLAB
 • زبان برنامه نویسی 2: HYSDEL
 • زبان برنامه نویسی 3: OpenMODELICA
 • سریال برنامه: MC4-1029
 • سفارش دهنده: مارکت کد
 • فایل معرفی محصول: لینک
 • 1,346,150تومان
 • قیمت بدون مالیات: 1,235,000تومان

برچسب ها: کنترل میکروگرید, پدافند غیرعامل, MPC, MLD, OpenMODELICA, HYSDEL, MATLAB, متلب, توان راکتیو, SIMULINK, سیمولینک, سیستم هایبرید, مدلسازی Object-Oriented