پروژه معرفی روش های تغییر شکل پلاستیک شدید و مواد ریز دانه به همراه شبیه سازی فرایند اکستروژن مارپیچی در کانال های مساوی زاویه دار با استفاده از نرم افزار ABAQUS و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار ABAQUS
با توجه به نیاز روزافزون صنایع متفاوت در حوزه‌های تخصصی به مواد متفاوت با ویژگی‌های خاص، محققین توجه خاصی را معطوف پژوهش در حوزه مواد ریزدانه کرده‌اند. یکی از روش‌های تولید مواد با ویژگی‌های خاص روش تغییرشکل شدید پلاستیک جهت تولید مواد بسیار ریزدانه است. مواد ریزدانه به علت دارا بودن نسبت استحکام به وزن فوق­ العاده پایین کاربردهای فراوانی در صنایع خاص  همچونصنایع نظامی و حمل ونقل و دیگر صنایع دارد که در این پژوهش به ارائه آن­ها پرداخته شده است.
در این پژوهش ابتدا به تفصیل به شرح ویژگی‌ها، روش ­های تولید و کاربرد این مواد پرداخته شده است. در ادامه به معرفی برخی روش‌ها که در سال‌های اخیر به عنوان روشی نو در روش‌های SPD معرفی شده­ اند، پرداخته شده است. هر یک از این روش‌ها مزایا و معایبی داشتند که در حد نیاز شرح داده شده ­اند و پس از آن به معرفی فرایند اکستروژن مارپیچی در کانال­های مساوی زاویه ­دار (Sp-ECAE) که فرایند مورد تحقیق در این پژوهش می­ باشد، پرداخته شده است. سپس با ارائه خلاصه ­ای از روش حل عددی اجزاء محدود به شرح شرایط و چگونگی شبیه­ سازی اجزاء محدود فرایند اکستروژن مارپیچی در کانال­ های مساوی زاویه ­دار در هر دو نرم ­افزار ABAQUS و DEFORM پرداخته شده است. همچنین روش ایجاد فایل شبیه ­سازی در هر دو نرم ­افزار  ABAQUS و DEFORM آموزش داده شده است. سپس به ارائه نتایج حاصل شبیه­ سازی­ه ا و مطالعه خروجی­ ها شامل توزیع تنش و کرنش موثر و دیگر مسایل پرداخته شده است.
مهمترین نتایج حاصل از این پژوهش علاوه بر آموزش بسیار کاربری دو نرم­ افزار تجاری  ABAQUS و DEFORM جهت مدل­سازی فرایندهای شکل­ دهی فلزات، این پژوهش به بررسی نتایج حاصل از کاربرد دو دیدگاه رایج لاگرانژی و دیدگاه کمتر شناخته شده ترکیب  اویلری-لاگرانژی دلخواه(ALE) نیز پرداخته است. همچنین شرایط ناشی از کاربرد دو رژیم اصطکاکی کولمب و اصطکاک ثابت نیز پرداخته است. در آخر نیز به ارائه خلاصه و نتیجه‌گیری‌های کلی از این پژوهش و ارائه پیشنهادهایی جهت انجام پژوهش‌های آتی پرداخته شده است.

 توضیحات بیشتر

آنچه در این کد خواهید آموخت:

آشنایی با نرم افزار تجاری Deform 
آشنایی با مدل سازی فرایند های شکلدهی در هر دو نرم افزار 
آشنایی با دیدگاه حل لاگرانژی،  ALE و تکنیک Mass scaling
آشنایی با مدل سازی سطوح پیچیده در ماژول Part نرم افزار Abaqus

نکات و الزامات:

شبیه سازی در نرم افزار DEFORM v11 انجام شده است.
شبیه سازی در نرم افزار ABAQUS v6.12.1 انجام شده است.
شبیه سازی در نرم افزارABAQUS با استفاده از تکنیک ALE انجام شده است.


برای آشنایی با نرم افزار Abaqus  می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Abaqus  از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Abaqus به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی, پژوهشی و علمی می پردازند.

آشنایی با نرم افزار Abaqus 

آموزش نصب نرم افزار Abaqus


مشخصات کلی
تعداد صفحات 106
تعداد صفحات محصول 100-150
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول ABAQUS
زبان برنامه نویسی دوم DEFORM
جامدات
حوزه تخصصی 1 تحلیل تنش
حوزه تخصصی 2 ساخت و تولید

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه معرفی روش های تغییر شکل پلاستیک شدید و مواد ریز دانه به همراه شبیه سازی فرایند اکستروژن مارپیچی در کانال های مساوی زاویه دار با استفاده از نرم افزار ABAQUS و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار ABAQUS

 • تولید کننده: فرامرز فرح افشان
 • شناسنامه: MC1-1091
 • موجودی: در انبار
 • تاریخ: ۱۳۹۵-۰۳-۰۵
 • زبان برنامه نویسی: ABAQUS
 • زبان برنامه نویسی 2: DEFORM
 • سریال برنامه: MC1-1091
 • سفارش دهنده: مارکت کد
 • فایل معرفی محصول: لینک
 • 1,133,600تومان
 • قیمت بدون مالیات: 1,040,000تومان

برچسب ها: مواد ریز دانه(UFG), تغییرشکل شدید پلاستیک(SPD), فرایند اکستروژن مارپیچی در کانال های مساوی زاویه دار (Sp-ECAE), المان محدود, Abaqus, Deform