کنترل پیش بین غیرخطی مدل شبکه عصبی و بکارگیری آن در کنترل فرآیند خنثی سازی اسید و باز

در فرآیندهای صنعتی که عموماً در نیروگاه‌های آب سنگین، هسته‌ای و از این قبیل صنایع دیده می‌­شود، لازم است سطح خاصیت اسیدی و بازی خروجی در حد مشخصی کنترل شود. از دیدگاه مهندسی کنترل، سیستم خنثی‌سازی اسید و باز به دلیل وجود تابع لگاریتمی که در مدل سیستم دیده می‌­شود، به عنوان یک سیستم با رفتار غیرخطی شدید شناخته می‌­شود؛ از این رو در اکثر روش‌های علمی مشاهده می شود که قابلیت برتر یک کنترل‌کننده جدید با اعمال به روی سیستم خنثی سازی اسید و باز ارزیابی می‌­شود. از دیدگاه ریاضی، به دلیل رفتار غیرخطی­ گری شدید این سیستم، نقطه کار با کمی تغییر در آزمایش به شدت تغییر کرده که این امر سبب می­‌شود اکثر کنترل کننده‌­ها در برابر نامعینی­‌هایی که به سیستم تحمیل می­‌شوند با مشکل روبرو شوند. از طرفی، کنترل غیر دقیق این سیستم­‌ها خصوصاً در مواردی که در نیروگاه‌های هسته­‌ای یا آب سنگین به کار می‌­روند ممکن است به بروز ناپایداری منجر شود که در این صورت ضررهای جانی و مالی فوق العاده سنگینی تحمیل می­‌کند.


توضیحات بیشتر


در این پروژه هدف اصلی آموزش نحوه کدنویسی کنترل‌کننده پیچیده پیش‌بین غیر خطی است. در واقع در این پروژه به دلیل اجبار در جهت محاسبه ماتریس هسیان، محاسبات سنگینی به کاربر تحمیل می شود. در گزارش سعی شده کدهای مورد استفاده برای این کنترل‌کننده در اختیار کاربران قرار گیرد. لازم به ذکر است که سیستم آزمایشگاهی خنثی سازی اسید و باز به دو دلیل برای کنترل انتخاب شده است. دلیل اول رفتار شدیداً غیر خطی سیستم و دلیل دوم نظامی‌بودن سیستم و استفاده در نیروگاه‌های آب سنگین و هسته‌ای می‌باشد. 

لازم به ذکر است این کنترل‌کننده توسط اینجانب به صورت عملی بر روی سیستم آزمایشگاهی تست شده و نتایج قابل قبولی ارائه داده است. 


آنچه در این کد  خواهیم آموخت:

1- آشنایی با توابع شبکه عصبی

2- مدل‌سازی غیرخطی

۴- تست شبکه عصبی

۵- محاسبه ماتریس هسیان

۶- فراخوانی مدل سیستم

3- بهینه سازی لونبرگ مارکوات

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

کنترل پیش بین غیرخطی مدل شبکه عصبی و بکارگیری آن در کنترل فرآیند خنثی سازی اسید و باز

  • تولید کننده: مارکت کد
  • شناسنامه: MC4-1007
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۴-۰۱-۳۱
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC4-1007
  • سفارش دهنده: سامان ساکی
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 70,000تومان

برچسب ها: مدل‌سازی غیرخطی, شبکه عصبی, نیروگاه های آب سنگین, اسیدی و بازی, مهندسی کنترل, خنثی سازی, Matlab, متلب, ماتریس هسیان, لونبرگ مارکوات