بررسی و شبیه سازی مساله بهینه سازی اختصاص بهینه توان در مخابرات  با داشتن اطلاعات کامل کانال

حل مسائل بهینه سازی عددی شاخه مهمی از ریاضیات کاربردی و تحقیق در عملیات محسوب می شود. یک کلاس خاص از این مسائل مسائلی مبتنی بر ماتریس های نیمه معین مثبت و مخروط های درجه دوم می باشد. از دیدگاه یافتن حل مسائل بهینه سازی و یافتن جواب یکتا برای این دسته مسائل نیز حل این گزارش از اهمیت والایی برخوردار است. در این گزارش یک شبکه اقتضایی با تعدادی جفت فرستنده و گیرنده و تعدادی رله با هدف یافتن ضرایب شکل­ دهی پرتو در رله­ ها به منظور کنترل توان ارسالی رله­ ها در نظر گرفته شده است. در این مساله هر فرستنده می ­خواهد از طریق شبکه اقتضایی رله­ ها اطلاعات خود را به گیرنده مورد نظر خود برساند در این­جا هدف حل کردن مساله حداقل نمودن توان ارسالی در رله­ ها، به شرط آنکه احتمال برآورده نمودن کیفیت سرویس از یک آستانه مشخص بیش­تر باشد است. با توجه به این که قید احتمالی اولیه ساختار محدب ندارد، حل این مساله در حالت کلی امکان پذیر نیست. در این گزارش،  برای حل این مساله، با استفاده از یک روش آماری یک کران پایین برای مساله به­ دست آورده­ ایم و نشان داده­ ایم که این کران پایین یک مساله نامحدب با قید رتبه ماتریسی است. با استفاده از روش رها­سازی این مساله را به یک مساله محدب تبدیل نموده ­ایم. برای یافتن جواب های مساله نامحدب اولیه از روی جواب­ های مساله رها شده از الگوی تصادفی­ سازی در حالت کلی استفاده شده است. در قسمت شبیه­ سازی به بررسی الگوهای پیشنهاد شده در این گزارش پرداخته ایم. و نتایج حاصل از این تحقیق  در توسط نویسندگان بررسی شده است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

بررسی و شبیه سازی مساله بهینه سازی اختصاص بهینه توان در مخابرات با داشتن اطلاعات کامل کانال

  • تولید کننده: مارکت کد
  • شناسنامه: EL3-1002
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۵-۰۴-۰8
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: EL3-1002
  • سفارش دهنده: محمد امین ملکی صدر
  • 1,256,770تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,153,000تومان

برچسب ها: شکل دهی پرتو در شبکه های مشارکتی, شبکه توزیع شده همتا به همتا, مساله بهینه سازی ماتریس های نیمه معین مثبت (SDP), مساله بهینه سازی مخروطی (SOCP), مساله بهینه سازی نامحدب, MATLAB, نرم افزار متلب