پروژه تهیه بستر نرم افزاری شی گرا و عامل بنیان برای بهینه سازی شبکه های انتقال گاز به کمک الگوریتم های بهینه سازی تکاملی (الگوریتم ژنتیک)

امروزه یکی از مهمترین معضلات صنایع تولیدی کاهش منابع موجود و افزایش قیمت آنها است. افزایش هزینه ی مواد اولیه، هزینه ی بالای نیروی انسانی، الزام تحویل به موقع خدمات به مشتریان و در کنار آن الزام حفظ و حراست از محیط زیست و تبعیت از دیدگاه توسعه ی پایدار و جریمه­های سنگین در صورت عدم تبعیت از این دیدگاه، صنایع را به سمت بهینه­­سازی و به­سازی ترغیب می­کند. به همین دلیل در تمامی این صنایع بهینه­سازی فرآیندها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده و یکی از مهمترین اهداف آنها کاهش هزینه­های تولید و افزایش سود حاصل از فروش و همچنین افزایش کیفیت خدمات است. به عنوان نمونه در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی یکی از المان­های اساسی فرآیند کمپرسورها هستند که با قیمت بسیار گزافی تامین می­شوند. حتی هزینه­ی تعمیر یک کمپرسور نیز از هزینه­ی احداث کیلومترها خط لوله­­ی گاز در بعضی شرایط بالاتر است. در چنین شرایطی که حفظ و حراست از اجزا فرآیندی و قرار دادن این اجزا در شرایط بهینه­ ی کارکرد ( و نه الزاما شرایط بیشینه ی کارکرد جهت حصول صرف رضایت مشتریان و تامین اهداف فرآنیدی) مهم است، تهیه ی نرم افزارهایی که بتواند بهینه­سازی واحدهای فرآیندی را با روش های بهینه­ سازی کارا به انجام برساند در مرکز توجه دارندگان صنایع است. از طرفی در مسائل واقعی به دلیل پیچیدگی مسئله­ی بهینه­سازی و حجم بالای محاسبات، روش­های کلاسیک بهینه­سازی و محاسباتی کارایی چندانی نخواهند داشت. برای مثال بهینه­سازی یک واحد فرآیندی با بهینه­سازی یک تابع هدف عادی بسیار متفاوت است. این تفاوت چه از حیث در دست نبودن سیستم دینامیکی واحد و چه از حیث پیچیدگی شبیه سازی آن قابل تامل است. همچنین در یک واحد فرآیندی برآورد تابع هدف بهینه­سازی بسیار زمان بر و کاملا با برآوردی مشابه در مورد توابع جبری متفاوت است. در چنین مسائلی لزوم استفاده از روش­های بهینه­ساز قوی چون الگوریتم ژنتیک بدیهی و به­کارگیری این الگوریتم­ها در بستر­هایی که توانایی پردازش موازی و عامل بنیان داشته باشند کاملا مفید به نظر می­رسد. در پروژه­ی حاضربستر بهینه­ساز شی­گرا­ و عامل بنیانی در جهت افزایش سرعت فرآیند بهینه­سازی پیاده­سازی شده و توسط توابع آزمون مختلفی آزمایش شده

است. در انتهای  این پروژه بستر بهینه­ساز برای بهینه­سازی و تعیین سناریوی بهینه­ی فشار خروجی کمپرسورها در خطوط انتقال گاز مورد ارزیابی قرار می­گیرد. در این مسئله گلوگاه سرعت محاسبات در مرحله­ی برآورد مدل و تعیین مقدار تابع هدف می­باشد که بستر به خوبی تابع هدف را به صورت موازی برآورد کرده و زمان لازم برای بهینه­سازی را به مقدار قابل توجهی کاهش داده است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه تهیه بستر نرم افزاری شی گرا و عامل بنیان برای بهینه سازی شبکه های انتقال گاز به کمک الگوریتم های بهینه سازی تکاملی (الگوریتم ژنتیک)

  • تولید کننده: محمد احمداساس
  • شناسنامه: CN1-1046
  • موجودی: در انبار
  • زبان برنامه نویسی: ++C
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,593,580تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,462,000تومان

برچسب ها: شبکه های انتقال گاز, الگوریتم ژنتیک, بهینه سازی, شی گرا, عامل بنیان