پروژه شبیه ‏سازی بهره‌ برداری از مخزن سد چند منظوره بر اساس سیاست بهره‌ برداری استاندارد (SOP) به کمک نرم افزار MATLAB

هدف از انجام این پروژه، توسعه یک کد رایانه‌ای برای شبیه‌سازی بهره‌برداری از مخزن سد به صورت چندمنظوره و بر اساس سیاست بهره‌برداری استاندارد (SOP) در فضای نرم‌افزار متلب است. این کد قابلیت استفاده به عنوان سابروتین‌های یک برنامه کلی را داشته و می‌توان از آن برای بهینه‌سازی بهره‌برداری از مخزن سد چندمنظوره به صورت لینک با یک کد بهینه‌ساز استفاده کرد. این کد قادر است بهره‌برداری از مخزن یک سد برای تولید انرژی برقابی در یک یا چند نیروگاه و تأمین تقاضای یک یا چند منطقه شهری را مدلسازی کرده و عملکرد و شرایط مخزن را در یک دوره بهره‌برداری با گام‌های زمانی مشخص شبیه‌سازی کند. لازم به ذکر است که در این کد تنها شرایط یک مخزن قابل مدلسازی است. از مزیت‌های دیگر این کد می‌توان به استفاده از سیاست بهره‌برداری استاندارد (SOP) برای تخصیص آب ذخیره شده در مخزن به اهداف مختلف بهره‌برداری از آن اشاره کرد. با وجود عدم آینده‌نگری در این سیاست بهره‌برداری نسبت به شرایط گام‌های زمانی آینده در طول دوره بهره‌برداری، این سیاست به عنوان یک سیاست بهره‌برداری پایه به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. لذا توسعه کدهای رایانه‌ای با قابلیت مذکور می‌تواند امری مهم در مسیر توسعه مد‌ل‌های بهره‌برداری از مخزن با اهداف متفاوت تولید انرژی برقابی و تأمین تقاضای مناطق شهری محسوب شود. در این پروژه ضمن توسعه این کد، از آن به عنوان یک سابروتین آماده در متن یک برنامه بهینه‌سازی بهره‌برداری از مخزن استفاده شده و نتایج حاصل از آن دارای روندی کاملاً منطقی بوده‌اند. لذا استفاده از این کد شبیه‌سازی بهره‌برداری از مخزن سد چندمنظوره بر اساس سیاست بهره‌برداری SOP قابل توصیه می‌باشد. 


 توضیحات بیشتر


آنچه در این کد خواهید آموخت:

1- نحوه ورود اطلاعات و گرفتن خروجی های بخش اول کد ارائه شده (الگوریتم بهینه سازی).

2- نحوه تعریف مسئله مورد نظر به منظور بهینه سازی در الگوریتم توسعه داده شده. 

3- نحوه ورود اطلاعات و اخذ خروجی های مورد نظر در بخش دوم کد ارائه شده (حل مسئله بهره برداری از مخزن).

4- روش حل مسئله بهینه سازی در الگوریتم توسعه داده شده در حالت های تک هدفه و چند هدفه.

5- مبانی توابع فراکاووشی ارتقاء جواب مختلف مورد استفاده در کد بهینه سازی از قبیل توابع انتخاب، تزویج و جهش. 

6- روش بهره برداری استاندارد SOP مورد استفاده در کد بهره برداری از مخزن. 

7- نحوه تعریف و محاسبه عوامل مختلف هیدرولیک مخزن از قبیل پارامترهای مختلف رابطه پیوستگی و همچنین سرریز از مخزن. 

8- نحوه استفاده از رابطه سطح-حجم-ارتفاع مخزن سد. 


نکات و الزامات:

1- آشنایی با مبانی کد نویسی در متلب در صورت استفاده از کد بهینه سازی (به منظور تعریف روابط شبیه سازی مسئله مورد نظر کاربر).

2- آشنایی با مبانی شبیه سازی و بهره برداری از مخزن و تعریف روابط هیدرولوژیک برقرار در سامانه مخازن. 

3- ورود اطلاعات اولیه در فرم های تهیه شده در اکسل در هر دو کد بخش اول (الگوریتم بهینه سازی) و بخش دوم (کد بهره برداری مخزن). 

4- آشنایی اولیه با متلب به منظور اجرای کد و خواندن نتایج از فرم های خروجی در اکسل. 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه شبیه ‏سازی بهره‌ برداری از مخزن سد چند منظوره بر اساس سیاست بهره‌ برداری استاندارد (SOP) به کمک نرم افزار MATLAB

  • تولید کننده: مارکت کد
  • شناسنامه: MC1-1070-3
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۴-۱۲-۱۳
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC1-1070-3
  • سفارش دهنده: نوید قاجارنیا
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 953,750تومان
  • قیمت بدون مالیات: 875,000تومان

برچسب ها: بهره ‏برداری از مخزن, شبیه‎سازی, چندمنظوره, برقابی, تقاضای شهری, استاندارد (SOP), متلب, سد چندمنظوره