پروژه بهبود سیستم‌های پیشنهاددهنده با استفاده از روش‌های محاسبه شباهت، خوشه‌بندی و دسته‌بندی با R Programming + فیلم

عنوان کامل پروژه:

پروژه بهبود سیستم‌های پیشنهاددهنده با استفاده از روش‌های محاسبه شباهت، خوشه‌بندی و دسته‌بندی با R Programming و به همراه فیلم آموزشی R Programming

سیستم‌های پیشنهاد­‌دهنده یا RSها با هدف ارائه پیشنهاد­های شخصی‌­سازی شده و مطابق با سلایق کاربر برای معرفی اقلامی مانند تجهیزات نظامی و کتاب و موسیقی و سایر موارد استفاده ­می‌­شوند. روش­های رایجی برای طراحی این سیستم ها شامل روش­های مدل مبتنی بر محتوا و دیدگاه فیلتر­سازی مشارکتی می­‌باشد. در این طرح سعی بر این می‌باشد تا روشی را برای بهبود عملکرد این سیستم‌ها در مواجه و حل یکی از بزرگترین مشکل‌ها در سیستم‌های پیشنهاد دهنده با عنوان شروع سرد ارائه کنیم. این مشکل در هنگام ورود و ثبت کاربر جدید و یا اقلام جدید بوجود می­‌آید. بعنوان مثال هنگامی که کاربر جدید وارد سیستم می­‌شود، سیستم بدلیل عدم در دسترس بودن سوابق کاربر، و نداشتن اطلاعتی در مورد سلایق، امکان پیشنهاد اقلام جدید به صورت دقیق به کاربر را ندارد. در این طرح مدلی را ارائه می­‌کنیم که با استفاده از الگوریتم­‌های خوشه‌­بندی، دسته­‌بندی و محاسبه شباهت و همچنین با استفاده از روش­های پیشگویی بتوانیم پیشنهاد مناسب و دقیقی رابه کاربران جدید ارائه کنیم. در این طرح با استفاده از الگوریتم دسته­‌بندی C5.0 مبتنی بر دیدگاه فیلترسازی مشارکتی خالص و همچنین با کمک اطلاعات جمعیتی کاربر به پیدا کردن کاربرانی با پس­‌زمینه مشابه، می‌­پردازیم.

در این طرح از مجموع داده تهیه شده توسط گروپ لنز با عنوان مووی­لنز استفاده کرده­‌ایم و با نمایش نتایج آزمایش‌ها، بهبود عملکرد سیستم پیشنهاد­دهنده و کاهش میزان خطای پیشبینی را در هنگام پیشنهاد به کاربران جدید، در شرایط مختلف نشان می‌­دهیم.


مشخصات کلی
تعداد صفحات 49
حوزه تخصصی رشته 1 داده کاوی
تعداد صفحات محصول 40-60
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول R Programming

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه بهبود سیستم‌های پیشنهاددهنده با استفاده از روش‌های محاسبه شباهت، خوشه‌بندی و دسته‌بندی با R Programming + فیلم

  • تولید کننده: شایان اسدپور
  • شناسنامه: CM2-1024
  • موجودی: در انبار
  • زبان برنامه نویسی: R Programming
  • سریال برنامه: CM2-1024
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,238,240تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,136,000تومان

برچسب ها: سیستم های پیشنهاد دهنده, شروع سرد, دسته بندی, خوشه‌بندی, فیلترسازی مشارکتی, R Programming

مقالات مرتبط