پروژه تحلیل و بهینه سازی مسیرهای حرکت فضاپیما (مقدمه ای بر الگوریتم های بهینه عددی)

مدت زمان بسیاری از انتشار بخشی که صرفاً مربوط به بهینه سازی مسیر حرکت فضایی می باشد، سپری شده است. آخرین بخش در این زمینه مسیرهای حرکتی فضایی بهینه  است که توسط جین پیر مارک  تالیف شد. این پروژه پس از 16 سال در ادامه پروژه مسیرهای حرکتی برای ناوبری فضایی  به تالیفِ درک لاودن  در سال 1963 منتشر گردید و در صورتی که بتوان آن را از فروشندگان تخصصی کتاب های دست دوم خریداری نمود، قیمت های "بسیار بالایی" خواهند داشت. 

در چند دهه پیاپی، علاقه به این موضوع با طراحی ماموریت های فضایی در دهه 1960 که پیچیدگی و بازگشت علمی آن ها به سختی قابل تصور بود، رشد زیادی داشته است. در حالی که ابزار اساسی تئوری بهینه سازی مانند حساب تغییرات، اصل پونتراگین ، تئوری ژاکوبی - همیلتون، و یا اصل بلمن ، که همگی این ها ابزاری مفید برای ماموریت طراح می باشند در این زمان تغییری پیدا نکرده است، ولی تحولی در حالت اعمال آن ها و توسعه بهینه سازی عددی اتفاق افتاده است. از این رو، دانشمندان و مهندسان مسئول، دانسته های خود را درباره بهینه سازی مسیر حرکتی فضاپیماها از اساتید یا همکاران خود، با کمک مجلات و مقالات که بعضی از آن ها در این زمینه "کلاسیک" است، فراگرفته اند.

مطمئناً در پروژه ای با 10 فصل نمی توان امید داشت که تمامی موضوعات پیچیده در این زمینه به صورت کامل و جامع تشریح شود و نمی توان خلاصه ای از پیشرفت های سه دهه را در آن بیان نمود. با این حال، این پروژه ، شامل انواع مختلف راهکارهای تحلیلی و عددی در بهینه¬سازی مسیر بوده و موظف است تا روش های حل ترجیحی بعضی از محققان را حذف نماید. همچنین ممکن است راه حلی که توسط یک نویسنده ارائه شده بوده و موفقیت آن در مثال های نویسنده نشان داده شده بود، کاملاً برای مساله مورد نظر خواننده نامطلوب باشد. حتی متخصصان خبره در تئوری کنترل بهینه نیز نمی توانند از موفقیت روش خاصی در هنگام اعمال بر مساله چالش برانگیز دیگری اطمینان حاصل کنند. انتخاب نویسندگان با توجه به هدف ناشر برای جمع آوری خبره ترین و فعال ترین محققان در تخصص های گوناگون صورت گرفته است. نویسندگان برای انتخاب موضوعات، آزادی قابل توجهی داشتند و منجر به نوشته شدن پروژه ای شده است که با شور و شوق قابل لمسی تالیف شده و مرتبط با مسائل و مشکلات معاصر می باشد.


آنچه در این پروژه خواهید آموخت:

1- مسئله بهینه سازی مسیر فضاپیما

2- نظریه بردار اولیه و کاربردها

3- بهینه سازی مسیر حرکت فضاپیما با استفاده از ترانگاشت مستقیم و برنامه - ریزی غیرخطی

4- عناصر یک سیستم نرم افزاری برای بهینه سازی مسیر فضاپیما

5- بهینه سازی عمومی و ساده کردن فضا برای طراحی مسیر 


نکات و الزامات:

1- آشنایی اولیه با نرم افزارهای عددی همانند MATLAB

2- مطالعه کتل کنترل بهینه و نظریه های ارائه شده کنونی.

3- آشنایی با مسئله کنترل بهینه 

4- گذراندن واحدهای درسی کنترل بهینه فضاپیما

5- آشنایی با کنترلرهای فازی و ترکیبی


فضایی
حوزه تخصصی1 انتقال مداری
حوزه تخصصی2 مکانیک مداری
مشخصات کلی
تعداد صفحات 450
تعداد صفحات محصول بیش از 200
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه تحلیل و بهینه سازی مسیرهای حرکت فضاپیما (مقدمه ای بر الگوریتم های بهینه عددی)

  • تولید کننده: حسین دادرس
  • شناسنامه: AS6-1009
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 1396-07-08
  • سریال برنامه: AS6-1009
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • ژورنال: MC4-1031
  • 1,038,770تومان
  • قیمت بدون مالیات: 953,000تومان

برچسب ها: فضاپیما, بهینه سازی, تحلیل, کنترلرهای فازی و ترکیبی, مسیر فضاپیما

مقالات مرتبط