پروژه تولید فایل حاوی شبکه محاسباتی ورودی نرم افزار ANSYS-Fluent با استفاده از نرم افزار MATLAB

در این کد با استفاده از نرم افزار  MATLAB ( متلب )، برنامه‌­ای تهیه شده است که اطلاعات یک شبکه محاسباتی را گرفته و فایلی تولید می‌­کند که توسط نرم‌افزار ANSYS/ICEM قابل خواندن بوده و بتواند تحلیل­‌های سیالاتی لازم را بر روی آن انجام دهد. از آنجا که در برخی از موارد، هندسه­‌هایی که باید میدان جریان بر روی آنها حل شود دارای پیچیدگی­‌هایی می‌باشد که تولید شبکه محاسباتی مناسب در اطراف آنها با استفاده از نرم‌افزارهای تولید شبکه غیرممکن می­‌باشد و تنها می­توان شبکه‌ای با کیفیت پایین و با تعداد المان‌های کم در اطراف آن تولید نمود؛ این برنامه این امکان را می‌­دهد تا مشی دلخواه با هر نوع پیچیدگی هندسی را ایجاد کرده و نتایج دقیقی از حل مساله به دست آورد. در این برنامه اطلاعات مربوط به هندسة جسم مثل تعداد نقاط تشکیل­ دهنده و مختصات آنها، تعداد خطوط موجود در هندسه، نوع و تعداد سلول‌­های درونی هندسه از ورودی­‌های مساله هستند. این برنامه در دو مرحله دوبعدی و سه‌بعدی نوشته شده و نوع جریان، پایا یا ناپایا بودن آن و همچنین نوع حل مساله، هنگام ورود فایل به نرم‌افزار مشخص می­‌شود. به عبارتی این برنامه، فقط هندسه جسم و نوع مش­ آن را آماده­‌سازی کرده و فایل ورودی نرم‌افزار را بدون استفاده از نرم‌افزارهای واسط تولید شبکه ایجاد می­‌کند.


توضیحات بیشتر


تولید شبکه محاسباتی برای حل مسائل دینامیک سیالات محاسباتی یکی از مهمترین بخش تحلیل های مورد نیاز در این حوزه می­باشد. در برخی از موارد هندسه هایی که باید میدان جریان بر روی آنها حل شود دارای پیچیدگی هایی می­باشد که تولید شبکه محاسباتی مناسب در اطراف آنها با استفاده از نرم‌افزارهای تولید شبکه غیرممکن بوده و تنها می­توان شبکه‌ای با کیفیت پایین و با تعداد المان­های کم در اطراف آن تولید نمود.

نیاز به اعتبارسنجی مش‌­های محاسباتی تولید شده با استفاده از روش­های نوین و یا کدهای کامپیوتری تدوین شده توسط محققان و پژوهشگران حوزه تولید شبکه، از جمله ضروریات اجرای این پروژه می‌­باشد. هدف اصلي از اجراي اين طرح تهیه برنامه‌­ای می‌­باشد که اطلاعات یک شبکه محاسباتی را گرفته و فایلی تولید کند که توسط نرم افزار Fluent قابل خواندن بوده و بتواند تحلیل­های سیالاتی لازم را بر روی آن انجام دهد. یکی از نوآوری‌­های این پروژه رمزگشایی فایل ورودی نرم‌افزار Fluent بوده که یکی از بخش­های اصلی آن می‌­باشد. می­توان این طرح را به نوعی یک مهندسی معکوس تلقی نمود.


 

تولید شبکه
حوزه تخصصی 1 شبکه سه بعدی
حوزه تخصصی 2 شبکه بی سازمان
مشخصات کلی
تعداد صفحات 46
تعداد صفحات محصول 40-60
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه تولید فایل حاوی شبکه محاسباتی ورودی نرم افزار ANSYS-Fluent با استفاده از نرم افزار MATLAB

 • تولید کننده: محمدعلی ساغری
 • شناسنامه: MC5-1036
 • موجودی: در انبار
 • تاریخ: ۱۳۹۴-۱۰-۱۹
 • زبان برنامه نویسی: MATLAB
 • زبان برنامه نویسی 2: FLUENT
 • سریال برنامه: MC5-1036
 • سفارش دهنده: مارکت کد
 • فایل معرفی محصول: لینک
 • 1,511,830تومان
 • قیمت بدون مالیات: 1,387,000تومان

برچسب ها: تحلیل سیالاتی, تولید شبکه, المان محدود, نرم افزار ANSYS-ICEM, تولید شبکه, فلوینت, فلوئنت, Matlab, متلب, ایرفویل, Fluent, رمزگشایی

مقالات مرتبط