پروژه طراحی معکوس ایرفویل ها با بهینه سازی به روش الحاقی برای جریان های غیر لزج و لزج با استفاده از نرم افزارهای فرترن و C

آنچه در این گزارش ارائه گردیده است توسعه کد بهینه­ سازی بر مبنای روش­ گرادیانی الحاقی مبنا می­‌باشد. محاسبه گرادیان با استفاده از روش‌های تفاضل محدود باعث می‌شود تا هزینه محاسباتی الگوریتم‌­های گرادیانی خیلی زیاد شود. در مقایسه با سایر روش­ها، روش الحاقی روش کارآمدتری برای محاسبه گرادیان تابع هدف است. در روش الحاقی، هزینه کل برای محاسبه گرادیان به تعداد متغیر های طراحی وابسته نیست و تقریبا برابر با حل معادلات جریان است. دو روش کلی الحاقی به نام های پیوسته و گسسته بوجود آمده‌اند. در روش الحاقی پیوسته، معادلات دیفرانسیل الحاقی بطور مستقیم از معادلات جریان بدست می آیند و سپس گسسته‌سازی می‌­شوند ولی در روش الحاقی گسسته، معادلات بطور مستقیم از معادلات گسسته شده جریان بدست می آیند. در این گزارش از روش الحاقی پیوسته استفاده شده است. تر­های غیر لزج معادلات جریان با استفاده از روش AUSM+ و در معادلات الحاقی با روش Roe حل شده که نسبت به روش موسوم به جیمسون سریع­تر است. ترم­های لزج، هم در معادلات جریان و هم در الحاقی با استفاده از روش تفاضل مرکزی با دقت مرتبه دوم گسسته­‌سازی شده است. همچنین باید این نکته را در اینجا ذکر کرد که معادلات الحاقی تابع فیزیک حاکم بر جریان (نوع معادلات جریان) بوده و شرایط مرزی الحاقی و نحوه بدست آوردن گرادیان­ها نیز با این روش، تابع معادله تابع هدف می­‌باشد. هدف اصلی در این گزارش حل مسئله طراحی معکوس ایرفویل با روش بهینه‌­سازی به روش الحاقی است. مسائل طراحی معکوس در واقع برای اعتبارسنجی روش­های بهینه‌­سازی به کار می‌­روند. کد توسعه داده شده در این گزارش هم قابلیت حل معادلات لزج و غیر لزج در حالت دو بعدی حول ایرفویل را دارا می­‌باشد و هم قابلیت حل مسئله بهینه­‌سازی طراحی معکوس با روش الحاقی در جریان لزج و غیر لزج را دارا است.


آنچه در این کد خواهیم آموخت:

۱- روش بهینه‌سازی الحاقی

۲- نحوه اعمال معادلات الحاقی به مسئله بهینه‌سازی

۳- نحوه بدست آوردن معادلات الحاقی

۴- نحوه گسسته‌سازی الحاقی

۵- روش گسسته‌سازی رو

۶- حل معادلات جریان لزج و غیر لزج با روش AUSM

۷- حل مسئله طراحی معکوس با روش بهینه‌سازی الحاقی


ریاضی
حوزه تخصصی 1 سایر
مشخصات کلی
تعداد صفحات 30
تعداد صفحات محصول 20-40
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول FORTRAN
زبان برنامه نویسی دوم C
سیالات
حوزه تخصصی 1 اویلر- ناویر استوکس

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه طراحی معکوس ایرفویل ها با بهینه سازی به روش الحاقی برای جریان های غیر لزج و لزج با استفاده از نرم افزارهای فرترن و C

 • تولید کننده: سهیل نامور
 • شناسنامه: MA2-1003
 • موجودی: در انبار
 • تاریخ: ۱۳۹۴-۰۲-۰۲
 • زبان برنامه نویسی: FORTRAN
 • زبان برنامه نویسی 2: C
 • سریال برنامه: MA2-1003
 • سفارش دهنده: مارکت کد
 • فایل معرفی محصول: لینک
 • 828,400تومان
 • قیمت بدون مالیات: 760,000تومان

برچسب ها: طراحی معکوس, الحاقی, بهینه سازی, ایرفویل, لزج, جریان, گرادیان, الحاقی پیوسته, روش AUSM, فرترن, FORTRAN, روش گسسته‌سازی رو (ROE)