آموزش نصب نرم افزار ansys fluent نسخه 18

نویسنده admin 1396/03/20 2 نظر مطالب,
آموزش نصب نرم افزار ansys fluent نسخه 18

 

آموزش نصب نرم افزار ansys fluent نسخه 18

 

نرم افزار انسیس ( Ansys ) یک نرم افزار جامع در خصوصات محاسبات مهندسی بوده که یکی از بخش های آن مکانیک سیالات است .  نرم افزار Ansys در سال های اخیر بسته جامعی از نرم افزارهای مورد نیاز مکانیک سیالات در اختیار کاربران قرار داده است که از جمله آن می توان به نرم افزارهای Fluent و CFX اشاره کرد.

در ذیل قدم به قدم نحوه نصب نسخه 18 نرم افزار انسیس فلوئنت ( Fluent )  را آموزش خواهیم داد.

ابتدا بر روی فایل setup.exe از پوشه نرم افزار فلوینت کلیک کنید.

 

 

 

 

 

2- در صفحه باز شده، گزینه Install ANSYS Products را انتخاب کنید. دقت نمایید که نباید Ansys License Manager را نصب نمایید.

 

 

 

3- مراحل زیر را مطابق با تصاویر طی نمایید و گزینه های مشخص شده را انتخاب نمایید

 

 

 

4- در این مرحله در محل مشخص شده، عنوان localhost  را درج نمایید (بدون فاصله).

 

 

5- گزینه ها را بدون تغییر باقی گذارید.

 

 

6- مراحل را مطابق با تصویر طی نمایید. 

 

 

 

 

7- منتظر بمانید تا نصب به صورت کامل انجام شود.

 

 

 

8- بر روی گزینه next و exit کلیک کنید.

 

 

 

9- از پوشه crack، فولدر مشخص شده را باز نمایید و محتویات آن ( فولدر shared files ) را با فایل های مشابه در مسیر زیر، جایگزین کنید: 

 

 

 

بر روی آیکن ظاهر شده در desktop‌ کلیک کنید تا نرم‌افزار انسیس مطابق شکل زیر باز شود. 

 

 

 

 

در قسمت Analysis Systems، ماژول Fluid Flow (Fluent) را با استفاده از موس درگ کنید و به قسمت Project Schematic منتقل نمایید.

 

 

 

 

اکنون می‌توانید با استفاده از گزینه‌های ظاهر شده (Geometry، Mesh و ...) تنظیمات مربوط به نرم‌افزار فلوئنت را انجام دهید.

نرم افزار Fluent یکی از مهم ترین و پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشحویان با استفاده از این نرم افزار به ارایه مقالات علمی و پژوهشی , پایان نامه کارشناسی ارشد . پروژه های صنعتی می پردازند .

 

برای مطالعه بیشتر مقاله های آموزشی می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله مربوطه منتقل شوید :

 

آشنایی با نرم افزار Autodyn

آشنایی و راهنمای  نصب نرم افزار Matlab

آشنایی با مواد تابعی

آشنایی با کامپوزیت ها

 

 

 

 

 

 

 

 

2 نظر

As.ga:
1396/10/16, 05:10:51 PM
پاسخ

با عرض سلام با توجه به اینکه انسیس ۱۸ را مطابق راهنما روی لپ تاپ نصب کردم ( ویندوز ۱۰) ولی هنگام اجرای فایل اجرایی ( a180_calc ) فایل لایسنس ایجاد نمی شود( licence.dat ) لطفا کمکم کنید البته همین نسخه را حدود دو ماه پیش روی کامپیوتر نصب کردم و الان دارم کار می کنم ولی چون سرعت کامپیوتر قدیمی پایین است خواستم روی لپ تاپ نصب کنم که به مشکل برخوردم . قبلا روی ویندوز ۷ نصب کردم از لطف شما سپاسگزارم

As.ga:
1396/10/16, 05:10:51 PM
پاسخ

با عرض سلام با توجه به اینکه انسیس ۱۸ را مطابق راهنما روی لپ تاپ نصب کردم ( ویندوز ۱۰) ولی هنگام اجرای فایل اجرایی ( a180_calc ) فایل لایسنس ایجاد نمی شود( licence.dat ) لطفا کمکم کنید البته همین نسخه را حدود دو ماه پیش روی کامپیوتر نصب کردم و الان دارم کار می کنم ولی چون سرعت کامپیوتر قدیمی پایین است خواستم روی لپ تاپ نصب کنم که به مشکل برخوردم . قبلا روی ویندوز ۷ نصب کردم از لطف شما سپاسگزارم پاسخ مارکت کد: انسیس روی ویندوز ۱۰ احتمال داره جواب ندهد چرا که فایل کرک برای این نسخه تعریف نشده است

افزودن نظر