پروژه پیش بینی ارتفاع بالج در فرایند شکل دهی هیدروفرمینگ گرم لوله دو لایه با معیار شکست نرم با استفاده از نرم افزار ABAQUS و FORTRAN و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار ABAQUS و FORTRAN

شکل پذیری آلیاژهای آلومینیوم و یا منیزیم که دارای نسبت مقاومت به وزن خوب و مقاومت به خوردگی بالایی هستند، در دمای محیط کم بوده ولی می توان با بالا بردن دمای فرایند شکل دهی این محدودیت را کمتر کرد منجر به شکل پذیری بهتر آن ها شد. امروزه هیدروفرمینگ یکی از روش های جدید شکل دهی فلزات است که در آن از فشار سیال برای شکل دادن به فلز استفاده می شود. پیش بینی حد شکل دهی، یک مسئله حیاتی در طراحی فرایند هیدروفرمینگ گرم لوله های دولایه می باشد. در این پروژه ارتفاع بالج در فرایند هیدروفرمینگ گرم لوله های دولایه توسط معیار شکست نرم Oyane در دماهای بالا توسط شبیه سازی اجزا محدود پیش بینی می شود. برای شبیه سازی از نرم افزار ABAQUS 6.14-2 استفاده شده است و از آنجاییکه این معیار شکست نرم در نرم افزار موجود نمی باشد، باید به صورت یک سابروتین VUMAT با زبان FORTRAN کد نویسی شده و به نرم افزار آباکوس ( ABAQUS ) متصل شود. در ادامه لوله ها به صورت سه بعدی با خواص متفاوت مدل سازی شده در نرم افزار آباکوس ( ABAQUS ) و اثرات حرارت در آن در نظر گرفته می شود. روش اجزا محدود می تواند توزیع تنش و کرنش را در فرایند های شکل دهی با دقت بالا در نقاط مختلف پیش بین کند و برای بالا بردن دقت نیز می توان تمام خواص و ویژگی های ماده را در نظر گرفت. اما روش اجزا محدود خود به تنهایی نمی تواند برای پیش بینی پارگی در فرایند مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از نتایج شبیه سازی  در نرم افزار آباکوس ( ABAQUS ) و استفاده از یک معیار پیش بینی پارگی و مقایسه آن با نتایج تجربی و آزمایشگاهی می توان با دقت بالایی محل و زمان پارگی را پیش بینی کرد. بنابراین نتایج شبیه سازی ( ABAQUS ) با نتایج تجربی به دست آمده از یکی از مقالات مقایسه شده و صحه گذاری روی شبیه سازی می شود. در نهایت نیز ارتفاع بالج در فرایند مورد نظر پیش بینی شده و به دست می آید.


آنچه در این کد خواهید آموخت

 1. نحوه کد نویسی برای یک قطعه با دو جنس در یک کد  در نرم افزار فرترن ( FORTRAN )
 2. نحوه خطی سازی و ارتباط دادن ثوابت ماده با دما
 3. نحوه به دست آوردن تنش با در نظر گرفتن اثرات دما
 4. نحوه انجام محاسبات تغییر شکل پلاستیک با در نظر گرفتن سخت شوندگی از نوع همسانگرد
 5. نحوه به دست آوردن انرژی داخلی و انرژی پلاستیک تلف شده در قطعه
 6. نحوه به دست آوردن نرخ کرنش در قطعه
 7. طریقه انتگرال گیری در کد با نوشتن معادله نرخی و محاسبه نمو به نمو انتگرال


نکات و الزامات

 1. این شبیه سازی در نرم افزار ABAQUS 6.14-2 انجام گرفته است و کد زیر برنامه با کامپایلر Intel_Visual_Fortran_Composer_XE_2013   اجرا شده است.
 2. آشنایی اولیه با تغییر شکل پلاستیک و سخت شوندگی همسانگرد
 3. آشنایی با Finite Element Method
 4. آشنایی با زبان فرترن ( FORTRAN )


مشخصات کلی
تعداد صفحات 43
تعداد صفحات محصول 40-60
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار أارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول ABAQUS
زبان برنامه نویسی دوم FORTRAN

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه پیش بینی ارتفاع بالج در فرایند شکل دهی هیدروفرمینگ گرم لوله دو لایه با معیار شکست نرم با استفاده از نرم افزار ABAQUS و FORTRAN و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار ABAQUS و FORTRAN

 • تولید کننده: حامد ابراهیمی کشمرزی
 • شناسنامه: MC1-1307
 • موجودی: در انبار
 • تاریخ: 1396-08-05
 • زبان برنامه نویسی: ABAQUS
 • زبان برنامه نویسی 2: FORTRAN
 • سریال برنامه: MC1-1307
 • سفارش دهنده: مارکت کد
 • فایل معرفی محصول: لینک
 • 1,091,090تومان
 • قیمت بدون مالیات: 1,001,000تومان

برچسب ها: هیدروفرمینگ گرم, فرایند بالج آزاد لوله, آلیاژهای آلومینیم, روش اجزا محدود, معیار شکست نرم