پروژه آنالیز ارتعاشاتی- دینامیکی پوسته‌های استوانه‌ای مرکب همراه با پیزوالکتریک در تماس با سیال با استفاده از زبان برنامه نویسی MATLAB و به همراه فیلم آموزشی زبان برنامه نویسی MATLAB

در این پروژه با استفاده از نرم افزار MATLAB یک فرمول‌بندی کلی برای حل مسئلۀ ارتعاشات آزاد پوسته‌های استوانه‌ای متشکل از مواد الاستیک/پیزوالکتریک، با/بدون جریان سیال تراکم‌ناپذیر داخلی ارائه شده است. شرایط مرزی در دو انتهای پوسته، به صورت تکیه‌گاه‌های ساده در نظر گرفته شده و از تئوری الاستیسیتۀ سه‌بعدی برای مدل کردن پوسته استفاده شده است. کلی‌بودن مدل مسئله و کد برنامه‌نویسی آن (که در نرم‌افزار MATLAB نوشته شده است)، امکان حل طیف وسیعی از مسائل را فراهم کرده است. برای مثال پوسته می‌تواند از یک، دو و یا چند لایۀ متصل به هم ساخته شده باشد. به علاوه، جنس هر یک از این لایه‌ها می‌تواند الاستیک (شامل ایزوتروپ، اورتوتروپ، و کامپوزیت فیبری)، یا پیزوالکتریک، و یا ترکیبی از آن‌ها باشد. با توسعۀ مدل و کد کامپیوتری مربوطه، در مراحل بعدی پروژه، امکان حل پوسته‌های FGM، FGPM، و FGM همراه با لایه‌(های) پیزوالکتریک نیز فراهم شد. برای لایه‌های پیزوالکتریک هر دو شرط مرزی مدار باز و مدار بسته قابل اعمال کردن است. در همۀ حالت‌های ذکر شده در فوق، پوسته می‌تواند خالی از سیال، با سیال ساکن و یا متحرک (با سرعت‌های مختلف) باشد. سیال در این پروژه تراکم‌ناپذیر فرض شده و از تئوری جریان پتانسیل برای مدل کردن آن استفاده شده است. در این گزارش با استفاده از زبان برنامه نویسی متلب ( MATLAB ) ضمن ذکر مبانی تئوری و روش مدل‌سازی مسئله و تدوین برنامۀ کامپیوتری برای حل، طریقۀ استفاده از کدهای مربوطه برای حل مسائل مختلف به طور کامل تشریح شده است. مزیت این پروژه استفاده از تئوری الاستیسیته و حصول دقت بالا برای محاسبۀ فرکانس‌های طبیعی پوسته با ضخامت‌های مختلف، و همچنین قابلیت کدهای نوشته شده برای حل طیف وسیعی از مسائل است. با توجه به کاربرد بسیار زیاد پوسته‌های استوانه‌ای در صنایع مختلف، آگاهی از مشخصات دینامیکی و ارتعاشاتی آن‌ها لازمۀ تحلیل، طراحی و کنترل عملکرد آن‌هاست. 


آنچه در این کد خواهید آموخت


1- نحوه محاسبۀ فرکانس‌های طبیعی انواع پوسته‌های استوانه‌ای با/بدون سیال تراکم‌ناپذیر غیرلزج ساکن/متحرک

2- نحوه تقسیم لایه‌های پوسته به تعداد زیادی زیرلایۀ مجازی با هدف افزایش دقت

3- نحوۀ به کارگیری روش بازگشتی (recursive) برای مدلسازی پوسته

4- محاسبه سرعت بحرانی جریان سیال

5- نحوۀ اعمال دو شرط مرزی الکتریکی مدار باز و مدار بسته در  زبان برنامه نویسی متلب ( MATLAB ) 

6- محاسبۀ فرکانس‌های طبیعی به روش تکرار، یعنی تخمین بازه‌ای مشخص با گام اولیۀ مشخص با در نظر گرفتن مینیمم گام (دقت محاسبه)


نکات و الزامات


1- کدهای این  برنامه در نرم‌افزار MATLAB R2015a  نوشته شده است.

2- کدهای گردآوری‌شده شامل laminated.m،  fgm.m، fgpm.m، و p_fgm_p.m هستند. به گونه‌ای که کد laminated.m مبنای روش سه کد دیگر است.

3- نوع مسائلی که با هر یک از این کدها در  زبان برنامه نویسی متلب ( MATLAB )  قابل حل هستند متفاوت است؛ این مطلب در گزارش پروژه توضیح داده شده و کاربر بایستی قبل از استفاده از کدها گزارش را مطالعه کرده باشد.

3- آشنایی با روش تکرار (آزمون و خطا) برای محاسبۀ فرکانس‌های طبیعی سیستم

4- آشنایی با تفسیر خطاهای محتمل در اجرای برنامه و راه حل برطرف کردن آن‌ها

5- آشنایی با زبان برنامه‌نویسیMATLAB 

6- آشنایی با مواد کامپوزیت، پیزوالکتریک، FGM و FGPM

مشخصات کلی
تعداد صفحات 51
تعداد صفحات محصول 40-60
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB
جامدات
حوزه تخصصی 1 ارتعاشات
حوزه تخصصی 2 المان محدود

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه آنالیز ارتعاشاتی- دینامیکی پوسته‌های استوانه‌ای مرکب همراه با پیزوالکتریک در تماس با سیال با استفاده از زبان برنامه نویسی MATLAB و به همراه فیلم آموزشی زبان برنامه نویسی MATLAB

 • تولید کننده: سید محمد میرامینی
 • شناسنامه: MC1-1295
 • موجودی: در انبار
 • تاریخ: 1396-07-13
 • زبان برنامه نویسی: MATLAB
 • سریال برنامه: MC1-1295
 • سفارش دهنده: مارکت کد
 • فایل معرفی محصول: لینک
 • 1,166,300تومان
 • قیمت بدون مالیات: 1,070,000تومان

برچسب ها: ارتعاشات, پوستۀ استوانه‌ای, کامپوزیت چندلایه, مواد مدرج تابعی, سازۀ هوشمند, پیزوالکتریک, برهم‌کنش سیال-سازه