پروژه شبیه سازی شش درجه آزادی یک هواپیمای بدون سرنشین با استفاده از نرم افزار MATLAB

در این برنامه شبیه سازی شش درجه آزادی یک هواپیمای بدون سرنشین در حالت غیرخطی با استفاده از نرم افزار MATLAB ( متلب ) انجام گرفته است. محیط شبیه سازی به صورت غیر خطی و در فضای نرم افزار سیمولینک می‌باشد. در این شبیه‌سازی از یک هواپیمای مدل ساخت دانشگاه کانزاس به نام چشم شاهین استفاده شده است. این هواپیما یک مدل متعارف ساده بوده و شرایط پروازی نیز در ارتفاع 305 متر از سطح دریا با سرعت 27 متر بر ثانیه در نظر گرفته شده است. مبنای این شبیه‌سازی بررسی عملکرد کنترلر طراحی شده آن در مقابل ورودی های پله طولی و عرضی می‌باشد. این شبیه‌سازی با لحاظ جزئیات ورودی‌ها و خروجی‌ها و عوامل مختلف در محیط پرواز وسیله طراحی شده است. در این کد بخش‌های پیشرانش، آیرودینامیک، وزن و اینرسی، معادلات حرکتی، جاذبه، کنترلر و ماتریس‌های تبدیل از بلوک‌های این شبیه‌سازی می‌باشند. لازم است تمامی معادلات حرکت وسیله پرنده با لحاظ تمامی نیروهای داخلی و خارجی وارده به آن مدلسازی شده و کنترلر طراحی شده با ورودی‌های مختلف مورد آزمایش قرار گیرد. اساس کار این شبیه‌سازی آزمایش کنترلرهای طراحی شده برای هواپیما می‌باشد. لذا از جزئیات هدایتی آن صرف نظر شده است. اساس کار مدلسازی در این شبیه‌سازی بر اساس روابط نیوتون بوده و کلیه نیروها و گشتاورهای وارده به هواپیما چه در حالت طولی و چه در حالت عرضی در آن مدل شده است. در نهایت نیز شبیه سازی برای دو ورودی پله طولی و عرضی مورد بررسی قرار گرفته است.

مشخصات کلی
تعداد صفحات 63
حوزه تخصصی رشته 1 پهباد
تعداد صفحات محصول 60-80
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه شبیه سازی شش درجه آزادی یک هواپیمای بدون سرنشین با استفاده از نرم افزار MATLAB

  • تولید کننده: حامد حاجی یوسف
  • شناسنامه: AS4-1000
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹2-۰۱-30
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: AS4-1000
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • 577,700تومان
  • قیمت بدون مالیات: 530,000تومان

برچسب ها: شش درجه آزادی, هواپیما, غیرخطی, سیمولینک, عملکرد کنترلر, پیشرانش, آیرودینامیک, معادلات حرکتی, ورودی پله, محیط پرواز, MATLAB, متلب, سامانه های پروازی