پروژه طراحی و توسعه سیستم کنترل آتش در حضور عدم قطعیت با MATLAB + فیلم

عنوان کامل پروژه:

پروژه طراحی و توسعه سیستم کنترل آتش در حضور عدم قطعیت با استفاده از نرم افزار MATLAB و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار MATLAB

سیستم کنترل آتش وظیفه پرتاب پرتابه به سمت هدف در بهترین جهت را بر عهده دارد تا برخورد به هدف صورت گیرد. در مسیر پرواز به سمت هدف عوامل مختلفی خطا به وجود می آورند و در نتیجه پرتابه از مسیر اولیه منحرف شده و احتمال برخورد به هدف کاهش می‌یابد. هدف اصلی در این تحقیق کم کردن خطای پرتابه در حین حرکت به سمت هدف تعیین شده است، هنگامی که اطلاعاتی از هدف در حین پرواز در اختیار ندارد. در این پروژه با استفاده از نرم افزار MATLAB و با نگاهی کنترلی به مسئله سعی شده است تا انحراف پرتابه در حین پرواز به سمت هدف کم شود. در این راستا در نرم افزار MATLAB ابتدا تخمینی از موقعیت هدف به دست می‌آید و مسیر حرکتی آن در آینده پیش‌بینی می‌شود تا جهت‌گیری اولیه انجام شود. پس از پرتاب با وجود این که اطلاعاتی از هدف در اختیار نیست اما کنترل پارامترهای خود پرتابه در اختیار است. پس در قدم بعد دینامیک پرتابه برای فرمان‌پذیری پایدار می‌شود. سپس اثر اندازه‌گیری‌های اضافی بررسی می‌شود تا تأثیر آن بر جهت‌یابی خود پرتابه مشخص شود. سپس برای نزدیک شدن به موقعیت‌های عملی عوامل مختلف خطا وارد سیستم شده و با اعمال کنترلر ریست در کنار کنترلر گام به عقب خطای حرکت پرتابه در طول پرواز کم شده است.

در ادامه نوع جدیدی از کنترلر به نام TS-Fuzzy بکار گرفته شده و مزایای آن نشان داده می شود. در این پروژه از رویتگری غیرخطی نیز طراحی شده است تا هزینه سیستم را کاهش دهد و در همان حال تخمینی دقیق از پارامترها را ارائه کند. در کد ارائه شده در نرم افزار MATLAB مفهوم سیستم های کنترل آتش تعمیم یافته و انواع خطاها در حین پرواز شبیه سازی شده و سعی شده است تا اثرات این خطاها با طراحی کنترل مناسب حذف شود. از یک رویتگر غیر خطی نیز برای تخمین برخی از حالات استفاده شده است. این کد با نرم افزار MATLAB/SIMULINK نوشته شده است.


آنچه در این کد خواهید آموخت:
1- آشنایی با نحوه ایجاد مسیر حرکت هدف با شتاب ثابت
2- نحوه پیاده سازی فیلتر کالمن در سیمولینک برای تخمین
3- نحوه استفاده از بلوک 6 درجه آزادی
4- نحوه پیاده سازی انواع کنترلهای غیر خطی برای دینامیک پرواز
5- نحوه پیاده سازی رویتگر خیرخطی
6- نحوه اعمال ساده سازی مدل شبیه سازی شده
7- نحوه رسم نمودارهای مختلف در سیمولینک

نکات و الزامات:
1- این برنامه با MATLAB / SIMULINK  ورژن 2013b نوشته شده است.
2- خروجی‌ها را در محیط سیمولینک و بر روی اسکوپ های مختلف می توان مشاهده نمود و در صورت نیاز به طور جداگانه رسم کرد.
3- آشنایی با MATLAB
4- آشنایی با SIMULINK
5- آشنایی با روشهای طراحی غیرخطی

مشخصات کلی
تعداد صفحات 196
حوزه تخصصی رشته 1 مقاوم
تعداد صفحات محصول 150-200
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه طراحی و توسعه سیستم کنترل آتش در حضور عدم قطعیت با MATLAB + فیلم

  • تولید کننده: ایمان حسینی
  • شناسنامه: MC4-1047
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 2017-04-15
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC4-1047
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,312,360تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,204,000تومان

برچسب ها: سیستمهای کنترل آتش, تخمین مسیر هدف, منابع خطا, کنترل گام به عقب, کنترلر ریست, کنترلر TS-fuzzy, رویتگر غیر خطی, MATLAB, متلب, Simulink, سیمولینک, دینامیک پرواز, فیلتر کالمن