پروژه مدل‌سازی سنسور ژیروسکوپ تیون‌شونده مکانیکی و طراحی حوزه فرکانس جبران‌ساز با MATLAB

عنوان کامل پروژه:

پروژه مدل‌سازی دقیق سنسور ژیروسکوپ تیون‌شونده مکانیکی و طراحی حوزه فرکانس جبران‌ساز به منظور پایداری و تحقق ردیابی مطلوب با استفاده از نرم افزار MATLAB

ژیروسکوپ تیون شونده مکانیکی (Dynamical Tuned Gyro)، از جمله سرعت‌سنج­‌هایی است که در ناوبری موشک­ها مورد استفاده قرار می­‌گیرد. در بخش هدایت و کنترل موشک، سرعت زاویه‌­ای در هر لحظه توسط این سنسور قرائت شده و به سیستم هدایت و کنترل گزارش می‌­شود. مکانیک سیستم به گونه‌­ای است که به منظور دسترسی به مدار کنترلی سیستم نیاز به یک مدل بسیار دقیق از سیستم ضروری است؛ چرا که در صورت عدم کنترل مناسب سیستم، به مکانیک سیستم آسیب‌های جدی وارد می‌­شود. در این پروژه سعی شده چندین گام در رسیدن به خروجی با کیفیت برداشته شود. در ابتدا یک مدل دقیق از این سنسور ارائه می‌­شود که در این بخش مدل به دست آمده به صورت یک معادله دیفرانسیل غیرخطی بوده که در محیط سیمولینک ارائه می‌­شود. در گام بعدی با استفاده از تقارن سیستم به خطی‌سازی این مدل و طراحی یک ماتریس جبران‌ساز برای کنترل سیستم چند متغیره خواهیم پرداخت.


توضیحات بیشتر


در این پروژه دو هدف آموزش استخراج دینامیک سیستم به همراه طراحی کنترل کننده دنبال می‌شود. در ادامه پس از روند تئوری پروژه، آموزش نحوه کد نویسی به منظور مدلسازی و کنترل سیستم، با استفاده از نرم افزار MATLAB ( متلب ) شرح داده می‌شود. در واقع زیبایی کار را می‌توان به اعمال کنترل‌کننده خطی طراحی شده به سیستم غیرخطی اختصاص داد. در قسمت شبیه‌سازی نشان داده می‌شود که کنترل‌کننده طراحی شده به خوبی سیستم ناپایدار را کنترل کرده و باعث پایداری متغیرهای حالت می‌شود. این سیستم یک سنسور ناوبری است و دینامیک پیچیده‌ای دارد؛ لذا هدف دیگر این پروژه این است که کنترل‌کننده مورد استفاده یک کنترل‌کننده کلاسیک باشد. 


آنچه در این کد  خواهیم آموخت:

1- مدل‌سازی غیرخطی با استفاده از نرم افزار MATLAB ( متلب )

2- انتقال دستگاه‌های مختصاتی

3- اعمال کنترل‌کننده

۴- تعیین پارامترهای دینامیکی سیستم

۵- آموزش روند طراحی کنترل کننده

مشخصات کلی
تعداد صفحات 42
حوزه تخصصی رشته 1 روش های خطی و غیرخطی
تعداد صفحات محصول 40-60
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه مدل‌سازی سنسور ژیروسکوپ تیون‌شونده مکانیکی و طراحی حوزه فرکانس جبران‌ساز با MATLAB

  • تولید کننده: سامان ساکی
  • شناسنامه: MC4-1008
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 1397-02-22
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC4-1008
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 995,170تومان
  • قیمت بدون مالیات: 913,000تومان

برچسب ها: ژیروسکوپ تیون شونده مکانیکی, جبران سازهای کلاسیک, حد فاز, حد بهره, دفع اغتشاش, Matlab, متلب, مدل‌سازی غیرخطی, کنترل‌کننده, سنسور ناوبری