پروژه مروری بر فرآیند مهندسی معکوس و آموزش تهیه ابر نقاط با استفاده از نرم افزار Mimics
مهندسی فرآیندی است که طی یک احساس نیاز با محوریت علم موجب ایجاد یک محصول می­شود. مهندسی معکوس عکس این فرآیند را انجام می­دهد، بدین معنی که محصول، مورد ارزیابی قرارگرفته، علوم به‌کاررفته در آن استخراج‌شده و بر مبنای علوم به‌دست‌آمده محصول تولید می­شود و درنهایت رفع نیاز می­شود. مهندسی معکوس فرآیند یافتن اصول تکنولوژیکی یک دستگاه یا سیستم از طریق تجزیه‌وتحلیل ساختار و عملکرد آن است.
مهندسی معکوس روشی آگاهانه برای دستیابی به فناوری حاضر و محصولات موجود است. در این روش متخصصین رشته­ های مختلف علوم پایه و کاربردی از قبیل مکانیک، فیزیک و اپتیک، مکاترونیک، شیمی پلیمر، متالورژی، الکترونیک و ... جهت شناخت کامل نحوه عملکرد یک محصول که الگوی فناوری مذکور می­باشد، گروه ­های تخصصی را ایجاد می­کنند و با تجهیزات پیشرفته و دستگاه ­های دقیق آزمایشگاهی به همراه سازمان‌دهی مناسب تشکیلات تحقیقاتی و توسعه سعی در به دست آوردن مدارک و نقشه­های طراحی محصول فوق دارند تا پس از مراحل نمونه ­سازی و در صورت لزوم ساخت نیمه‌صنعتی، تولید محصول را طبق استاندارد فنی محصول الگو آغاز کنند
یکی از بحث­های مهم در مهندسی، اندازه­گیری دقیق است و در ساخت و تولید تمامی اجزای صنعتی و طراحی آن­­ها، هرچقدر خطای کمتری وجود داشته باشد دقت ساخت بالاتری به دست خواهد آمد و این بیانگر اهمیت اندازه­گیری است. در این میان اندازه­ گیری در فضای سه‌بعدی پرکاربردترین و جامع­ترین نوع آن­ها می­باشد
به‌منظور پردازش اطلاعات در Mimics، مجموعه‌ای از تصاویر دوبعدی در ابتدا وارد نرم‌افزار می‌شوند. این تصاویر معمولاً دارای فرمت DICOM هستند. زمانی که تصاویر دوبعدی وارد نرم‌افزار می‌شوند، با استفاده از ابزارهای مختلفی که در نرم‌افزار Mimics وجود دارد می‌توان آن را ویرایش نمود. کیفیت تصاویر سه‌بعدی به‌طور مستقیم باضخامت پیکسل‌هایی که در تصاویر 2بعدی وجود دارد ارتباط دارد.
محیط نرم‌افزار Mimics به‌طور عمده به چهار بخش تقسیم می‌شود: نمای کرونال، نمای عرضی، نمای ساجیتال و بخش سه بعدی. مهندسان می‌توانند نمای صفحه کرونال را به‌عنوان دید از جلو، نمای محوری را دید از بالا و تصویر صفحه ساجیتال را به‌عنوان دید از راست تلقی کنند. نمای عرضی از تصاویر واردشده به محیط نرم‌افزار به دست می‌آیند. به‌منظور به دست آوردن تصاویر صفحات کرونال و ساجیتال، Mimics تصویر موجود را به موقعیت صفحات خواسته‌شده تصویر می‌کند.

 توضیحات بیشتر

نکات و الزامات:

آشنایی با مهندسی معکوس و سازو کار آن
آشنایی با نرم افزار تهیه ابر نقاط، Mimics
آشنایی با مدلسازی سه بعدی ابر نقاط با نرم افزار CATIA
مزایا و دستاوردهای مهندسی معکوس
ایجاد توانایی و تقویت تکنیکی: فناوری ساخت از طریق شناخت و درک کامل محصول و به وجود آوردن اعتمادبه‌نفس در مهندسان و کارشناسان صنعت در مواجهه با صنایع و فناوری­های وارداتی.
امکان طراحی یک محصول به هنگام، در سطح استانداردهای جهانی با کشف راه­های جدید بهبود و توسعه محصول در جهت ارضای نیازهای مشتری همانند عملکرد بهتر، افزودن ویژگی­های مطلوب و رفع نواقص محصول. 
به وجود آوردن قدم­های سیستماتیک برای کمک به درک و مستندسازی طراحی و فرایند طراحی.
امکان الگوبرداری رقابتی در جهت درک محصولات رقبا و توسعه بهتر محصولات خود.
امکان انجام مهندسی مجدد با استفاده از دانش فنی اخذشده به‌وسیله مهندسی معکوس.
مشخصات کلی
تعداد صفحات 62
تعداد صفحات محصول 60-80
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MIMICS
جامدات
حوزه تخصصی 1 مدلسازی

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه مروری بر فرآیند مهندسی معکوس و آموزش تهیه ابر نقاط با استفاده از نرم افزار Mimics

  • تولید کننده: نیما یخچالیان
  • شناسنامه: MC1-1054
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۴-۰۸-۱۲
  • زبان برنامه نویسی: MIMICS
  • سریال برنامه: MC1-1054
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,584,860تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,454,000تومان

برچسب ها: مهندسی معکوس, مهندسی, معکوس, نرم افزار, آموزش, آموزش نرم افزار, Mimics