پروژه کنترل فعال ارتعاشات مزاحم شیمی ارابه فرود هواپیما با کنترلر مقاوم بهینه با MATLAB + فیلم

عنوان کامل پروژه:

پروژه کنترل فعال ارتعاشات مزاحم شیمی (تاب خوردن) ارابه فرود هواپیماهای نظامی و غیرنظامی به کمک کنترلر مقاوم بهینه با استفاده از نرم افزار MATLAB و به همراه فیلم آموزشی نرم افزار MATLAB

در اين پروژه، برای کنترل نوسانات شیمی ارابه فرود دماغه هواپیما، کنترل­‌گر بهینه‌ی غیر­خطی و مقاوم در برابر اغتشاشات طراحی ‌شده است. ارتعاشات شیمی پدیده‌ای خود برانگیخته است که در اثر حرکت چرخ بر روی زمین به وجود می‌آید؛ این ارتعاشات در ارابه‌ی فرود هواپیما به دلیل سرعت بالای هواپیما و شدت ضربه در هنگام فرود بسیار تأثیرگذار هستند؛ بنابراین کنترل این ارتعاشات از اهمیت بالایی برخورداراست، چرا که این ارتعاشات به‌ طور مستقیم بر روی ایمنی و راحتی مسافران تأثیرگذار هستند. در این پروژه کنترل ارتعاشات شیمی، با روش‌های کنترلی مختلف بررسی شده است. برای کنترل این ارتعاشات به روش نیمه فعال، می‌بایست امکان تغییر به‌ موقع در یکی از پارامترهایی که بر روی پایداری سیستم تأثیر دارند، فراهم باشد که یکی ازمهم‌ترین این پارامترها، میرایی است؛ بنابراین برای کنترل نیمه فعال از میراگر مگنتورئولوژیک استفاده شده است؛ چراکه این میراگر می‌تواند میرایی متغیر مورد نیاز را به‌ طور پیوسته و متناسب با فرمان کنترلی، با اعمال ولتاژ مناسب تأمین کند. برای طراحی کنترل­‌گر فعال، پس از خطی‌سازی معادلات غیرخطی ارتعاشات شیمی، معادلات فضای حالت را استخراج کرده، سپس با استفاده از ورودی کنترلی مناسب، کنترل حلقه بسته سیستم مورد بررسی قرار گرفته و برای بهینه کردن مصرف انرژی، با استفاده از مدل کنترلی تنظیم‌کننده خطی درجه دوم، کنترل­‌گر بهینه طراحی شده است. به خاطر ماهیت غیر خطی ارتعاشات شیمی، با استفاده از معادلات ریکاتی وابسته به حالت کنترل­‌گر غیر­خطی بهینه طراحی شده است و برای مقاوم بودن کنترل­ گر طراحی شده در برابر اغتشاشات، باترکیب کنترل مد لغزشی و کنترل بهینه، کنترل­ گر بهینه­‌ی مقاوم طراحی شده است. برای صحت‌­سنجی نتایج، در ابتدا پاسخ‌های ارتعاشی سیستم در حالت کنترل حلقه باز، با روش‌های کنترلی بیان‌شده، در نرم‌­افزار MATLAB شبیه‌سازی و با هم مقایسه شده است؛ سپس پاسخ­های کنترلی سیستم با مراجع کنترلی مقایسه شده است که عملکرد خوب روش­های کنترلی پیشنهادی را تأیید می‌­کند.


آنچه در این کد خواهید آموخت:

۱- نحوه مدلسازی دینامیکی ارابه فرود

۲- کنترل نیمه فعال ارتعاشات شیمی

۳- طراحی کنترل گر بهینه خطی و رؤیت گر خطی

۴- طراحی کنترل گر غیرخطی بهینه با استفاده از معادلات ریکاتی وابسته به حالت (SDRE)

۵- طراحی کنترل گر مقاوم مد لغزشی (SMC)

۶- طراحی کنترل گر بهینه‌ی مقاوم با ترکیب کنترل مقاوم مد لغزشی و معادلات ریکاتی وابسته به حالت (SDRE+SMC=ROSMC)

۷- طراحی رؤیتگر بهینه غیرخطی


:نکات و الزامات
۱- کدهای این پروژه با استفاده از نرم ­افزار MATLABR2014a نوشته شده است که در نسخه‌های 2006 الی 2014 نیز قابل اجرا می‌­باشد.
۲- نتایج به تصویر کشیده شده از کنترل ارتعاشات با استفاده از نرم افزار MATLAB قابل مشاهده و بررسی است.
۳- آشنایی با روشهای طراحی کنترل گر و رؤیتگرسیستمهای خطی و غیر خطی
۴- آشنایی با اصول طراحی کنترل بهینه و مقاوم
۵- آشنایی با زبان برنامه نویسی C

مشخصات کلی
تعداد صفحات 87
حوزه تخصصی رشته 1 مقاوم
حوزه تخصصی رشته 2 بهینه سازی
تعداد صفحات محصول 80-100
فیلم آموزشی دارد
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه کنترل فعال ارتعاشات مزاحم شیمی ارابه فرود هواپیما با کنترلر مقاوم بهینه با MATLAB + فیلم

  • تولید کننده: سعید زارع
  • شناسنامه: MC4-1035
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 95-12-21
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC4-1035
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,591,400تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,460,000تومان

برچسب ها: ارتعاشات شیمی, کنترل بهینه, کنترل نیمه فعال, معادله ریکاتی وابسته به حالت, کنترل بهینه غیر خطی, کنترل مد لغزشی, کنترل بهینه مقاوم, ارابه فرود, MATLAB, متلب, رؤیتگر