پروژه کنترل فعال یک ماهواره مومنتوم بایاس توسط ترکیبی از سروو مکانیزم‌های کنترلی با استفاده از نرم افزار MATLAB

این پروژه با استفاده از نرم افزار MATLAB ( متلب ) انجام شده است. ماهواره در عصر حاضر یکی از صنایع استراتژیک به شمار می‌رود که کاربردهای فراوانی در صنایع نظامی دارا می‌باشد، برخی از قابلیت‌های ماهواره‌های نظامی تشخیص دقیق محل و نحوه پرتاب موشک‌ها، حرکت کشتی‌ها در مسیر‌های دریایی و جابجایی تجهیزات نظامی در روی زمین می‌باشد، از این رو نیاز به کنترل وضعیت ماهواره به صورت یک مسئله جدی در امر مذکور مطرح می‌گردد و یکی از نکات کلیدی در موفقیت یک ماموریت فضایی به شمار می‌رود. وضعیت یک فضاپیما در محیط فضا شرایط گوناگونی را تجربه می‌نماید؛ گشتاورهایی مانند شتاب جاذبه زمین، گشتاور ناشی از تشعشعات خورشیدی، میدان مغناطیسی زمین و مقاومت آیرودینامیکی از جمله این شرایط‌اند، همچنین تغییرات وزن و انرژی ماهواره در نتیجه مصرف سوخت و یا تلاطم آن و جابجایی مرکز ثقل، از اغتشاشات ورودی به ماهواره توسط خود آن می‌باشد. لذا با توجه به مطالب مطرح شده در پروژه حاضر هدف کنترل وضعیت ماهواره و پیاده‌سازی عملیاتی آن بر روی ماهواره با استفاده از دو سروو مکانیزم مستقل و مجزا بوده است که عبارتند از سروو مکانیزم پنل‌های خورشیدی (Solar Panels)، سروو مکانیزم گشتاور دهنده‌های مغناطیسی (Magnetorqers).

ساختار کلی مطالب از شش فصل تشکیل شده است، در فصل نخست به مقدمه‌ای در مورد مسائل مطرح شده اشاره می‌شود، در فصل دوم معادلات دینامیک ماهواره بررسی و استخراج می‌گردد و در فصل سوم پایداری و کنترل ماهواره بدون سروو مکانیزم بررسی می‌شود و در فصول چهارم تا ششم به بیان معادلات حاکم بر دو سروو مکانیزم یاد شده پرداخته می‌شود و در فصل پایانی شبیه سازی‌های انجام شده در Matlab Simulink ، نحوه Initilizing، استفاده از نرم افزار و در نهایت نتایج شبیه‌سازی ارائه شده است.


آنچه خواهید آموخت:

۱- معادلات دینامیک وضعیت ماهواره

۲- معادلات غیر خطی دینامیک وضعیت فضاپیما

۳- پایداری و کنترل وضعیت ماهواره مومنتوم بایاس

۴- استفاده از سروو مکانیزم پنل خورشیدی به منظور کنترل وضعیت ماهواره

۵- استفاده از سروو مکانیزم عملگرهای مغناطیسی برای کنترل وضعیت ماهواره

۶- شبیه‌سازی در نرم افزار سیمولینک MATLAB ( متلب ) و ارائه نتایج


 

مشخصات کلی
تعداد صفحات 85
حوزه تخصصی رشته 1 کنترلر
حوزه تخصصی رشته 2 طراحی سیستمی
تعداد صفحات محصول 80-100
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه کنترل فعال یک ماهواره مومنتوم بایاس توسط ترکیبی از سروو مکانیزم‌های کنترلی با استفاده از نرم افزار MATLAB

  • تولید کننده: مصطفی برغندان
  • شناسنامه: AS4-1012
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 1393-10-22
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: AS4-1012
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,394,110تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,279,000تومان

برچسب ها: ماهواره, پنل‌های خورشیدی, سروو مکانیزم‌های کنترلی, فضاپیما, پنل‌های خورشیدی, گشتاور دهنده‌های مغناطیسی

مقالات مرتبط