پروژه تحلیل هیدرودینامیک دوفازی (سطح آزاد) برای شناورهای سطحی و مقایسه تطبیقی دقت مدل Flow3D

در حل مسائل به روش دینامیک سیالات محاسباتی عموماً بخش بسیار مهم و زمان‌بری از کار به فرایند تولید شبکه‌بندی دقیق و منطبق با روش حل اختصاص خواهد یافت. دقت نتایج حاصله و استفاده از روش‌های مختلف مدل‌سازی نیز به‌شدت وابسته به شبکه‌بندی ارائه‌شده است. در پژوهش حاضر برای دستیابی به نیروهای هیدرودینامیک یک شناور رزمی از یک مدل سه‌بعدی جریان سیال دارای سطح آزاد استفاده شده است. برای اجرای این مدل از شبکه‌بندی منظم متعامد استفاده شده که فرایند تولید شبکه را به مقدار قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. این شبکه برای یک شناور رزمی تحقیقاتی بین‌المللی که نتایج تست آن موجود است اجرا شده و پس‌ازآن با استفاده از مدل هیدرودینامیکی نرم‌افزار Flow3d در سرعت‌های مختلف، مدل‌سازی جریان پیرامون این شناور صورت گرفته و نتایج آن با داده‌های تست حوضچه کشش این شناور، تطبیق داده شده است و با استفاده از این چرخه و تکرار آن به پارامترهای بهینه مدل‌سازی، شبکه متناسب برای مدل و دقت بالای نتایج، دست یافته‌ایم.


مدل Flow-3D یکی از مدل‌های بسیار قوی در زمینه دینامیک سیالات است که توسعه و پشتیبانی آن توسط Flow science, inc صورت گرفته است.اخیرا این مدل توانسته در تحقیقات و صنعت کاربرد زیادی پیدا کند.

این مدل قابلیت تحلیل سه بعدی میدان جریان را دارد و محدوده کاربردی بسیار وسیعی را در مسایل مربوط به سیالات دارا می‌باشد.


برای آشنایی با نرم افزار Flow3D می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Flow3D از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Flow3D به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی و علمی می پردازند.

آشنایی با نرم افزار 3DFlow

آموزش نصب نرم افزار 3DFlow 


مشخصات کلی
تعداد صفحات 108
تعداد صفحات محصول 100-150
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول FLOW3D
سیالات
حوزه تخصصی 1 سایر

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه تحلیل هیدرودینامیک دوفازی (سطح آزاد) برای شناورهای سطحی و مقایسه تطبیقی دقت مدل Flow3D

  • تولید کننده: علی سیف‌اللهی
  • شناسنامه: MC2-1054
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۴-۰۴-۲۱
  • زبان برنامه نویسی: FLOW3D
  • سریال برنامه: MC2-1054
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,172,840تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,076,000تومان

برچسب ها: سطح آزاد, دو فاز, هیدرودینامیک, شناور سطحی, Flow3D, رزمی, حوضچه کشش, مدلسازی, چند فاز, مهندسی مکانیک

مقالات مرتبط