پروژه شبیه‌سازی هیدرودینامیک تنگه خوران (کانال قشم) با استفاده از مدل جریانی MIKE21 با استفاده از نرم افزار MIKE

دستیابی به الگوی جریان‌ها و امواج دریایی در مسیرهای مختلف دریایی و دریانوردی علی الخصوص آبراهه‌های بین‌المللی و مناطق حساس و استراتژیک ساحلی از جهات گوناگون حایز اهمیت بوده  ضمن این‌ که این الگوها اطلاعات بسیار مفید دیگری را در حوزه پایش انرژی‌های تجدیدپذیر موجود در آب‌ها به دست می‌دهد. به همین جهت کشورهای مختلف همواره پروژه‌های مختلف پایش آب‌های ساحلی خود را برای دستیابی به الگوهای مختلف امواج و جریان‌های دریایی با هزینه های بسیار در دست اجرا قرار می‌دهند. این اندازه گیری‌ها در نقاط مختلفی از دریا با نصب بویه‌ها انجام می‌پذیرد، لیکن برای تعمیم آن‌ها به کل دریا از اجرای مدل‌های هیدرودینامیکی بر پایه دینامیک سیالات محاسباتی استفاده می‌گردد. در پژوهش حاضر شبیه‌سازی هیدرودینامیک جریان‌های دریایی با استفاده از ماژول هیدرودینامیک نرم‌افزار MIKE21 برای کانال قشم صورت پذیرفته است. در این منطقه با توجه به ماهیت جریان که بیشتر از جزر و مد حاصل می‌گردد و عرض کانال که در قسمت‌هایی بسیار محدود می‌باشد سرعت جریان دریایی نسبتا بالاتر بوده و از این جهت حایز اهمیت بیشتری برای بررسی است. خروجی این پروژه شامل الگوی جریانی در کل مختصات تنگه خوران می‌باشد که با داده‌‌های ایستگاه‌های پایش صحت‌سنجی شده است. نکته کلیدی در روند انجام این پژوهش، آموزشی بودن آن است به طوری‌که روند اجرا به طور کامل در آن شرح داده شده و می توان از آن به‌عنوان یک خودآموز سود جست، و با اجرای همین فرایند و با استفاده از داده های جغرافیایی و هیدروگرافی مناطق مشابه مدل‌های هیدرودینامیک را برای آن‌ها برپا نمود.


آنچه در این کد خواهید آموخت:

1- آشنایی با نرم‌افزارهای مدلسازی هیدرودینامیک دریاها و آبراه‌ها در نرم افزار MIKE

2-آشنایی با پدیده جزر و مد و معادلات و تئوری حاکم بر آن

3-معادلات حاکم بر هیدرودینامیک جریان‌های دریایی

4-نحوه حل و تئوری‌های استفاده شده در نرم‌افزار MIKE

5-آشنایی با نرم افزار MIKE By DHI و نحوه پیاده سازی مدل‌های جریانی

6- پیاده‌سازی و اجرای نمونه مدل جریانی در منطقه کانال قشم


نکات و الزامات:

1- در این پژوهش از نسخه 2005 نرم‌افزار استفاده شده است.

2- بعد از اجرا خروجی نقاط دلخواه در کل دامنه حل به صورت تاریخچه زمانی مشخص می‌باشد.

3- آشنایی اولیه با دینامیک سیالات محاسباتی CFD به درک بهتر کمک خواهد کرد.


 برای آشنایی با سایر مقالات مربوط به رشته مهندسی مکانیک با کلیک بر روی عنوان های زیر می توانید به مقاله مورد نظر هدایت شوید :

- قابلیت های نرم افزار fortran

- معرفی نرم افزار Visual Studio

- آشنایی با نرم افزار ESS

مشخصات کلی
تعداد صفحات 101
تعداد صفحات محصول 100-150
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MIKE
سیالات
حوزه تخصصی 1 سایر

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه شبیه‌سازی هیدرودینامیک تنگه خوران (کانال قشم) با استفاده از مدل جریانی MIKE21 با استفاده از نرم افزار MIKE

  • تولید کننده: علی سیف‌اللهی
  • شناسنامه: MC2-1053
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۴-۰۴-۲۱
  • زبان برنامه نویسی: MIKE
  • سریال برنامه: MC2-1053
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,593,580تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,462,000تومان

برچسب ها: هیدرودینامیک, تنگه خوران, کانال قشم, جزر و مد, جریان های دریایی, MIKE21, CFD